5 nejúčinnějších cviků proti celulitidě
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA
12.09.2018
Beauty tipy

5 nejúčinnějších cviků proti celulitidě

Co je celulitida a jak na ni?

Jde o hypertrofii tukových buněk. Ty se tlačí proti kůžu a vznikají tak na povrchu pokožky nevzhledné dolíčky. Může být podmíněna jak geneticky, tak u osob s nadváhou. Vzniká na základě špatného stravování a nedostatku pohybu. V případě, že začnete cvičit a zdravěji jíst, dokážete celulitidu minimalizovat.

Spalujte tuky, zbavíte se celulitidy

K redukci podkožního tuku vede spalování tuků a správné cvičení. Ideální jsou aerobní cviky a cviky zapojující maximum svalů a partie jako hýždě, nohy, stehna.


  1. Dřepy – jsou nejlepším cvikem na světě. Zapojíte největší svalové partie, jsou ideální k výstavbě svalové hmoty.
  2. Výpady – varianta dřepů. Postavte se snožmo, vykročte jednou nohou vpřed a jděte do podřepu tak, aby bylo stehno přední vykročené nohy vodorovně s podlahou. Vraťte se do základní polohy a opakujte druhou nohou.
  3. Zvedání pánve – lehněte si na záda a nohy pokrčte v kolenou. Ruce nechte podél těla. Pánev z této pozice zvedněte vzhůru až budete mít trup rovnoběžně se stehny a poté hmitejte vzhůru až ucitíte pálení hýždí.
  4. Cvik s balonem – usaďte se na okraj židle, napněte nohy, mezi stehna vložte míč a svírejte jej a povolujte. V oblasti stehen a třísel ucítíte jak svaly pracují.
  5. Výstupy na překážce - jde o velmi účinné cvičení. Čím vyšší je překážka, tím je účinnější. Použít můžete lavici, židli nebo vysoké schody. Jednou nohou vykročte na překážku, vyhoupněte se na ní a poté stejnou nohou jděte zpět na zem a opakujte druhou nohou. Při dostatečně rychle prováděném cvičení je účinným cvičením na posilování a tvarování nohou a hýždí i spalování tuků.


O pokožku s celulitidou je potřeba také správně pečovat. Bioaroma připravila několik produktů, které jsou k tomu určené. Karobový scrub je idálním pomocníkem, jak odstranit odumřelou kůži, rozproudit lymfu a pokožku dobře vyživit. Po sprše doporučujeme promasírovat si postižené partie naším krémem nebo olejem proti celulitidě. Oba produkty obsahují kombinaci esenicálních olejů jako rozmarýn, jalovec, cypřiš a černý pepř, která výrazně pomáhá celulitidu redukovat.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena