5 přírodních způsobů jak se vyhnout nachlazení
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Esenciální oleje
  4. 5 přírodních způsobů jak se vyhnout nachlazení

5 přírodních způsobů jak se vyhnout nachlazení

Nachlazení je celoročním problémem, ale zejména v období přechodu ze zimního do jarního období jsme mnohem náchylnější. Chřipková sezóna je v plném proudu a ať už jste v práci, kde se bacily snadno přenesou ventilací, nebo vám něco přinesou děti ze školky či školy, je potřeba se pořádně obrnit. Jak se vyhnout se ucpanému nosu, teplotě a škrábání v krku? Základním pravidlem je pečlivé mytí rukou, ale také několik našich tipů.

1. Vyhněte se cukru

Samozřejmě, že nízké množství zkonzumovaného cukru je dobré pro vaše celkové zdraví a to platí zejména v tomto ročním období. Cukr může vyčerpávat váš imunitní systém a pro něj je pak těžší odolávat nebezpečným virům. Vynechte cukry alespoň dočasně a nahraďte je například dobrým vývarem plným zeleniny. Inspirace ajurvédou říká, že není dobré zbytečně zatěžovat náš zažívací systém, který je základem našeho imunitního systému.


 

2. Léčivé byliny

Do svého jídelníčku zařaďte také protizánětlivé potraviny a potravinové doplňky na podporu imunity. Nepodceňujte kurkumu, které je snadným doplňkem stravy. Kustovnice čínská nebo ženšen se používají hojně také v tradiční čínské medicíně a jsou vyzdvihovány pro své účinky a ne nadarmo jsou nazývány elixíry života. Pozadu nezůstává ani rakytník, který má antibiotické, hojivé a dezinfekční účinky. Vyzkoušejte také rostlinu o které jste možná ještě neslyšeli, je to Malotira neboli Krétský horský čaj. Ta výborně působí právě proti nachlazení, chřipce i onemocnění dýchacích cest. Posiluje imunitní systém a také vám dodá pohodu, protože odstraňuje pocit úzkosti.


3. Používejte esenciální oleje

Esenciální oleje mají na tělo blahodárné účinky. Jsou antivirové, antibakteriální a uvolňují stres. Tím pádem se i vaše vyrelaxované já stává silnější a méně náchylné k útokům virů. ke stimulaci imunitního systému je vhodná například Saturejka, která má navíc dokonce i afrodiziakální účinky. vyzkoušejte třeba také bergamot, jalovec nebo levanduli.

 

4. Dopřejte si čerstvý vzduch

Když teploty klesnou k nule, není to důvod pro celosezónní hibernaci. Dopř si pobyt venku i při nízkých teplotách. Vaše tělo se bude otužovat a bude nabírat na síle. Navíc viry způsobující chřipku a nachlazení se kumulují uvnitř, pobytem pouze doma se také snižuje hladina vitamínu D v těle a je potřeba jej doplnit. Ten totiž získáváme ze slunečního svitu. Pokud nemáte přiležitost se jim vystavit nebo máte pocit, že je stejně neustále zataženo, sáhněte po vhodných a zdravých potravinových doplňcích.


5. Zachovejte klid

Zase o jeden důvod více, proč se prostě zbytečně nerozčilovat a nenechat se rozhodit. Stresový hormon kortizol oslabuje organismus, takže platí, že čím odolnější je vaše mysl, tím odolnější je i vaše tělo. K vnitřnímu klidu vím dopomohou jednoduché techniky jako je krátká meditace, cílený relax, četba knihy, ale třeba i koupel nebo masáž aromatickými oleji. Relaxační masážní olej s gardénií a ylang-ylang uvolní vaše tělo i duši.


(edo)Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena