BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
DOVOLENÁ 😎 Objednávky, které přijdou mezi 31.5. - 7.6. odesílám až 8.6. Děkuji za pochopení.
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Akné
  4. 7 důvodů, proč se nemůžete zbavit akné
24.05.2020
Akné

7 důvodů, proč se nemůžete zbavit akné

Trápí vás otravné pupínky, ucpané póry a bolavá, zanícená pleť? Utratili jste už spoustu peněz za kosmetiku, mastičky, vitamíny a bylinky, ale nic nezabírá? Možná za vašimi problémy stojí drobné každodenní chybky - návyky, které brání vaší pleti se jednou pro vždy uzdravit.

Zaměřujete se jen na jeden problém

Zdraví pleti vychází z komplexní péče. Nadměrné čištění, peelingy a masky proti akné můžou způsobovat časem vysoušení, podráždění a zpomalovat tak proces hojení pleti. 

Řešení: Věnujte se šetrné péči o celkové zdraví své pokožky. Jedině tak, že podpoříte její přirozené procesy, ji můžete vrátit zpět do zdravé rovnováhy. Vyzkoušejte naši novinku, 24 hodinový krém pro aknózní pleť, který pleti dodá intenzivní výživu, pomůže regulovat mazotvorbu, zbaví pleť zánětu a usnadní hojení už vzniklých pupínků i jizviček.

Vymačkáváte pupínky

Možná se vám to už stalo - ze zoufalosti jste vymáčkli pupínek, měli pocit, že je po problému… a ejhle, zanedlouho se objevil další hned vedle, nebo se původní zanítil ještě víc.

Zanícený pupínek se na pleti objeví v momentě, kdy jsou kožní póry ucpané nadměrným mazem, odumřelými kožními buňkami, bakteriemi a hnisem. Pokud pupínek vymáčkneme, část této “směsi” se dostane do hlubších vrstev pokožky a infekce se rozšíří do jeho okolí. Každé takové poškození pleti s sebou navíc nese riziko, že při hojení dojde ke ztrátě části kožní tkáně - a tím ke vzniku jizev a hyperpigmentace.

Řešení: Postiženého místa se pokud možno nedotýkejte, nemačkejte ho a neškrábejte. Namísto toho naneste malé množství léčivé látky, jako např. tea tree esenciálního olejíčku nebo vyzkoušejte SOS zinkovou tyčinku Navia. Pokud náhodou dojde ke vzniku jizev nebo tmavým skvrnám, pomůže vám noční depigmentační pečující olej od Evergetikon.

Zdroj fotky: freepik.com

Příliš často pleť čistíte

Častou chybou v péči o aknózní pleť je přehnané mytí a čištění, kterým se snažíte nadbytečný maz z pokožky odstranit. Bohužel to má úplně opačný efekt - nadměrné čištění narušuje přirozenou ochrannou vrstvu pleti a vede paradoxně ke zvýšené produkci kožního mazu

Řešení: Pleť bohatě stačí čistit dvakrát denně. Pro šetrné čištění, které podpoří přirozené procesy, vyzkoušejte třeba čistící emulzi s šalvějí a Tea Treea tonikum pro regulaci kožního mazu od značky Mylo.

Snažíte se se svou pletí bojovat

Akné je onemocnění, které trápí nejen teenagery, ale i čím dál víc dospělých. Kromě fyzických projevů si dokáže také pořádně pohrát s naší psychikou. Pokud problém i přes všechnu snahu neodchází, můžete propadat zoufalství a úzkosti. Psychická pohoda ale v léčbě jakékoliv nemoci hraje důležitou roli. Pokud jste ze stavu své pleti ve stresu, dostáváte se tak do začarovaného kruhu.

Zkuste si proto uvědomit, že vaším cílem není proti vaší pleti bojovat, že všechny produkty nepoužíváte proto, že svou (momentálně nemocnou) pleť nesnášíte - ale proto, že jí chcete pomoct. Protože chcete, aby byla krásná, zdravá, a chcete se v ní sami cítit dobře. 

Řešení: Udělejte si ze své kosmetické rutiny rituál, při kterém se naladíte na sebe sama a budete o sebe pečovat s láskou. Při čistění pleť nedřete, nedrážděte, ale všec provádějte jemně a opatrně. 

Neumíte používáte oleje

Velkým mýtem je, že oleje nejsou vhodné pro mastnou a aknózní pleť. Ve skutečnosti správně vybraný rostlinný olej dokáže i s problematickou pokožkou udělat divy. Pro léčbu akné volte lehčí, nekomedogenní oleje, jako je např. skvalan, šípkový, rakytníkový, hroznový nebo jojobový olej. Malé množství (stačí cca 5 kapek) naneste do dlaní, a jemně prsty vtiskněte do navlhčené pleti. 

Nečistíte svůj mobil

Velká část z nás mobil přes den téměř nepustí z ruky. Telefonujeme a píšeme zprávy, když jsme na ulici, posloucháme hudbu při cestě autobusem, při ležení v posteli scrollujeme zdí na Facebooku… Co ale mnoho lidí neví je, že právě nečistoty z mobilu se mohou podílet na problémech pleti. Za celý den na sebe totiž obrazovka našeho mobilu posbírá obrovskou spoustu nečistot - v průměru povrch mobilu obsahuje dokonce 7x více nečistot, než záchodové prkénko!

Představte si, že ráno jedete tramvají do práce - dotknete se tlačítka na otevření dveří, držíte se po cestě za madlo, které před vámi ochytaly už davy lidí… A jakmile vystoupíte (nebo ještě za jízdy), potřebujete rychle odepsat na důležitou zprávu. A tak všechny nečistoty prsty přenesete na obrazovku svého telefonu. Potom si stačí promnout čelo nebo se poškrábat a všechny nečistoty přenesete na svou pleť - a na problému je zaděláno.

Řešení: Mobil si ideálně každý den vyčistěte alkoholem. Pokud to není nutné, nesahejte na něj v obchodě, v hromadné dopravě, ani na jiných veřejných místech. Pokud jste zvyklí na mobilu poslouchat hudbu, vyzkoušejte bluetooth sluchátka. Přes den se také snažte na svou pleť co nejméně sahat.

Nedostatečně vymýváte vlasovou kosmetiku

Zatímco některé ingredience vlasům úžasně prospívají, pro pleť jsou hotovým peklem. Pokud jste zaznamenali pupínky na čele, okolo linie vlasu nebo na krku, na vině může být právě vlasová kosmetika.

Řešení: Kosmetiku z vlasů večer vždy důkladně vymyjte, ať ve vlasech nezůstávají její zbytky. Nechoďte spát s nemytými vlasy s tužidlem, lakem na vlasy nebo podobnými produkty. Pleť čistěte až po sprchování, abyste odstranili z pokožky obličeje případné zbytky šamponu a kondicionéru.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena