8 důvodů vzniku pigmentových skvrn
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA
03.09.2018
Beauty tipy

8 důvodů vzniku pigmentových skvrn

Hormonální změny při užívání hormonální antikoncepce nebo substituce

zvýšení či kolísání ženských pohlavních hormonů estrogenu i progesteronu často vyvolává sklony k hyperpigmentaci. Uvádí se, že tímto kosmetickým problémem je postiženo 10 – 20% žen užívajících HA.


Hormonální změny v těhotenství

opět zde hraje roli zvýšení ženských pohlavních hormonů; v těhotenství je hyperpigmentací postiženo 50 – 70% žen.  Jedná se o druh pigmentových skvrn zvaných chloasma, které jsou typická pro oblast čela a obličeje jako takového.


Intenzivní slunění a návštěva solárií

čím vyšší a častější expozice UV záření, tím vyšší pravděpodobnost vzniku hyperpigmentací, kůže reaguje na všechny zdroje UV záření, nejedná se přitom jen o úmyslné slunění, ale jakoukoli expozici UV záření, například přes sklo v autě. Pigmentové skvrny způsobené sluncem mohou vymizet i samy od sebe.


Užívání fotosenzibilizačních látek

jedná se o látky, které zvyšují citlivost ke slunečnímu záření. Mohou to být některé druhy léků (tetracyklin, Fastum gel …), ale také například éterické oleje – angelika, pomeranč, bergamot i třezalka – při užívání těchto látek je třeba se vyvarovat expozici UV zářičů všeho druhu.


Zjizvení pokožky

zjizvená tkáň má vždy větší sklon k hyperpigmentaci, rizikové jsou proto všechny zákroky, které se dotýkají vrchní vrstvy pokožky. I jizvičky po akné je tak třeba pečlivě chránit krémem s UV filtrem, jinak kromě akné budete bojovat právě i s pigmentovými skvrnami.


Metabolická onemocnění

při některých onemocněních se do kůže ukládají různé látky barevného charakteru, jedná se například o bilirubin. Tento důvod vzniku pigmentových skvrn není příliš častý.


Genetické dispozice

hrají při vzniku pigmentových skvrn poměrně velkou roli. Pokud nemáte genetickou predispozici k jejich vzniku, můžete trávit relativně mnoho času na slunci bez toho, abyste se pigmentových skvrn museli obávat. Není však vhodné se na genetiku spoléhat, je vždy potřeba se chránit UV filtrem a to nejen kvůli pigmentovým skvrnám, ale i ze zdravotního hlediska.


Nedostatečná funkce jater

způsobuje pigmentové skvrny na nejrůznějších částech těla, lidově se jim říká stařecké skvrny. Pokud žijeme nezřízeným způsobem života, holdujeme alkoholu a nezdáme o stav organismu, začnou se tyto skvrny projevovat již ve středním věku - tedy kolem  30 až 40. roku života.

 

Už víte, že důležitá prevence je ochrana před přímým slunečním zářením. Zkuste náš přírodní ochranný krém s pšeničnými klíčky. Víte, že Evergetikon namíchal speciální noční olej proti pigmentovým skvrnám? Při dlouhodobém používání zesvětluje již vzniklé skrvny a funguje také preventivně.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena