BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Esenciální oleje
  4. Aromaterapie jako ochrana před viry

Aromaterapie jako ochrana před viry

Jarní změny počasí nahrávají chřipkám a nachlazení. Letos se pro zdraví objevila hrozba navíc, která na nás číhá nejen z ulic, ale také ze všech novinových titulků, z televize i sociálních sítí. Jak podpořit své zdraví a zklidnit přitom v této náročné situaci rozrušenou psychiku?

Psychická pohoda na prvním místě

Všichni víme, že stres neprospívá našemu zdraví. Jak ale náš organismus doopravdy ovlivňuje? Při stresu  mozek vysílá signály endokrinním systému. Ten začne vypouštět do těla stresový hormon kortizol, který nás připraví na nouzovou situaci. Naše tělo přepne do módu, kdy je jeho jediným úkolem přežít. Není tak čas na spánek nebo trávení a kortizol tak tlumí velkou část přirozených tělesných procesů.

Vše má v těle svou funkci a v rovnováze je i tento hormon pro náš organismus prospěšný. Pokud se ho ale začne vyplavovat moc, oslabuje náš imunitní systém, zvyšuje zánětlivost v těle a zvyšuje množství infekcí.

Díky stresu jsme tak náchylnější na každou bakterii a vir, který proletí okolo. Podle některých expertů je stres zodpovědný až za 90 % všech nemocí, včetně vážných onemocnění jako je rakovina nebo srdeční choroby…

Přírodní ochrana proti virům

S panikou, která ovládla média a sociální sítě, je občas náročné, zachovat si chladnou hlavu. Zkuste ale využít tuto neobvyklou situaci k tomu, abyste si udělali čas na sebe. Vyhraďte si čas na odpočinek, přečtěte si knížku, kterou už dlouho odkládáte a věnujte čas svým nejbližším. A co se týče zdraví? Namísto strachu o něj se ho pokuste aktivně podpořit. 

Vybrané esenciální oleje působí antivirově na náš organismus a současně pomáhají harmonizovat psychiku, navozují pocit klidu a uvolnění.

Šalvěj

Šalvěj má antivirové a antibakteriální vlastnosti. Napomáhá při onemocnění dýchacích cest, tlumí kašel a bolest krku. Je účinná také při infekci močových cest, zklidňuje nervovou soustavu a zmírňuje pocit úzkosti.

Máta

Máta očišťuje tělo i mysl. Pomáhá při problémech s dýcháním, od ucpaného nosu, přes astma až po zánět průdušek. Stimuluje organismus, zlepšuje soustředění a zbavuje únavy a letargie. Je velmi účinná také při bolestech hlavy, zmírňuje stres a působí antidepresivně. 

Skořice

Kromě toho, že vás svou vůní vrátí o pár měsíců zpátky, do kouzelné vánoční atmosféry, skořice pomáhá bojovat proti bakteriím a virům. Jejích účinků se využívalo i během pandemie španělské chřipky. Při aromaterapii pomáhá skořice také navozovat pocit uvolnění a pozvedá náladu.  

Eukalyptus

Eukalyptus patří mezi nejoblíbenější přírodní pomocníky při nachlazení a virózách. Zbavuje ucpaného nosu, uvolňuje hleny a usnadňuje dýchání. Pomáhá posilovat imunitní systém, ulevuje od bolesti hlavy a má zklidňující účinky na psychiku.

Citron

Citron pročišťuje a chrání tělo od škodlivých látek z vnějšku. Patří mezi nejlepší pomocníky při kašli, ulevuje od bolesti v krku, podporuje detoxikaci organismu a posiluje imunitní systém. Mimo to potlačuje pocity úzkosti, zmírňuje stres a stimuluje produkci serotoninu, "hormonu štěstí".

Tea tree

Tea tree olej je známý pro své antiseptické a antimikrobní účinky. Pomáhá při nachlazení a virózách, usnadňuje vykašlávání, mírní bolesti v krku a je vhodný i pro dezinfekci dutiny ústní. Zabíjí velkou řadu bakterií a virů a posiluje organismus v boji proti běžným nemocem.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena