- Štítky blogu
- přírodní kosmetika
- esenciální oleje
- Přírodní kosmetika
- péče o pleť
- rady a tipy
- aromaterapie
- BioAroma
- rostlinné oleje
- BioAroma kosmetika
- Rady a tipy
- akné
- Péče o pleť
- čistá příroda
- přírodní péče
- parní destilace
- péče o vlasy
- čištění pleti
- akné v dospělosti
- peeling
- problematická pleť
- vrásky
- masáže
- stres
- anti-aging péče
- suchá pleť
- léčba akné
- diktamos
- celulitida
- kosmetika pro muže
- aromatické oleje
- boj proti stárnutí
- výživa pro vlasy
- těhotenství
- Beauty tipy
- pigmentové skvrny
- děti
- nachlazení
- spánek
- zdraví
- péče o tělo
- šalvěj
- výživa pro pleť
- boj proti celulitidě
- mastná pleť
- odličovací olej
- těhotenství a děti
- arganový olej
- kosmetika bez vody
- avokádový olej
Nevíte si rady?
Avokádový olej
Avokádový olej obsahuje vitamín A, C, E, D, B6, lecitin, kyselinu gama-linolenovou a celou řadu minerálů – hořčík, draslík, síru, fosfor, zinek, železo. Olej je nažloutlý či nazelenalý, jemné oříškové vůně i chuti.
Vliv avokádového oleje na pleť
Avokádový olej se hodí pro všechny typy pleti a to zejména proto, že je antialergický. Nejen v létě pokožka ocení jeho přirození SPF faktor, uvádí se mezi 2-4.
Tento olej je oblíben zejména u suché, ochablé a povadlé pleti, které navrací elasticitu, vyhlazuje drobné vrásky a uvádí se dokonce, že dokáže zvyšovat množství kolagenu v pokožce. Výborně se hodí také pro ošetření očního okolí.
Díky obsahu vitamínu E zbavuje pokožku volných radikálů a pozastavuje proces stárnutí, vitamín E se rovněž podílí na hojení drobných jizev. Olej tedy pomáhá rychlejší regeneraci pleti a hojení. Olej má dokonce změkčující účinky na pleť.
Kromě suché pleti se avokádový olej hodí také pro pokožku postiženou různými kožními onemocněními a to od lupénky přes neurodermatidu, spáleniny až po pleť zanícenou. Tento olej se velice dobře vstřebává a neucpává póry. Na ošetření mastné, aknózní pleti se doporučuje používat ohřátý – nikoli horký! Pokud používáme olej na pleť například místo nočního krému či jako masku, měli bychom jej nanášet vždy na vlhkou pleť. Olej „uzamkne“ vlhkost do pokožky a tím napomáhá její hydrataci. Pleť můžeme zvlhčit například růžovou či levandulovou vodou.
Avokádový olej je často využíván jako náhrada za olej z pšeničných klíčků, který má sice vyšší obsah vitamínu E, nicméně u citlivých jedinců způsobuje občas alergické reakce. Zde se právě osvědčuje antialergický účinek avokádového oleje.
Při masážích lze avokádový olej rovněž používat, zejména pro masáž stehen se skvěle hodí, neboť pomáhá redukovat celulitidu. Obvykle však bývá pro účely masáže míchán s dalšími druhy olejů – např. jojobovým nebo mandlovým.
Avokádový olej na vlasy
Avokádový olej se hodí také pro ošetření pokožky hlavy, kde působí velice dobře jako prevence vypadávání vlasů, pokožku velice dobře hydratuje a je vhodný jak pro suché, tak pro jemné vlasy. Proti vypadávání vlasů mícháme avokádový olej s esenciálním olejem šalvěj, vavřín a rozmarýn.
DIY maska na vlasy s avokádovým olejem
2 díly avokádového oleje,
1 díl kokosového či olivového oleje,
3 kapky rozmarýnu, 3 kapky šalvěje a 3 kapky vavřínového esenciálního oleje
Vše smíchejte, naneste na umyté lehce prosušené vlasy, zabalte do nahřátého ručníku, nechte působit 10 – 20 minut, poté dobře smyjte.
Pokud chcete pro své vlasy něco opravdu, ale opravdu speciálního, pořiďte si hotovou masku, která je nabušená těmi nejlepšími ingrediencemi. Obsahuje avokádový olej, bambucké máslo, olivový olej, tymián, šalvěj, citron, vavřín a samozřejmě i rozmarýn. Připraveno k okamžitému použití. Bez měření a míchání ingrediencí :-)