BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA
01.10.2018
Beauty tipy

Boj proti celulitidě ruku v ruce s přírodou

Celulitida je ožehavé téma. Nikdy ji nechce mít a kdekdo ani nepřizná, že ji má. Není to však problém jen populace trpící obezitou. Celulitidu mohou mít i hubení lidé. Je to tedy problém, který trápí všechny – převážně ženy. Jak s touto nepříjemností bojovat? Navraťte se k přírodě.

Pohyb jako lék

Velmi účinnou metodou jak předcházet celulitidě a zmírnit její projevy je pohyb. Hýbat se je celkově zdravé, proč by to ale mělo pomoci v boji proti celulitidě? Je to proto, že pohybem rozproudíte lymfu a pokožka se tak správně prokrvuje a prohřívá. Celulitida je projev kůže, tudíž je velice důležité, aby pokožka byla správně prokrvená a pracovala tak, jak má. A toho dosáhnete jen aktivním životním stylem.

Pročistění se

Ačkoliv se může zdát, že pročištění těla je příjemné jen pro odstranění pocitu „nafouklého břicha“ a pro úbytek nějakého toho kilečka navíc, má detoxikace mnohem hlubší význam. Možná jste si někdy všimli, že detoxikace má vliv také na pokožku. Tedy když se čistíte pomocí úpravy stravy a různými čaji, občas se může stát, že se vám nejprve zhorší pleť (akné) a posléze dochází k jeho zmírnění či úplnému vymizení. Stejný vliv má detoxikace také na celulitidu. Již vzniklou celulitidu tím nejspíše neodstraníte, ale můžete zmírnit její intenzitu a předcházet jejímu prohloubení.

Masáže – relax, nejen pro naši mysl

Masáže patří k další přírodní léčbě celulitidy. Její účinky jsou přímo skvělé. Masáží, stejně jako dostatečným pohybem, rozproudíte lymfatický systém a dochází k prokrvení pokožky. Tím se uvolňují odpadní látky v těle a dochází k jejich odplavení. Existují také speciální anticelulitidové masáže. Často se pro tyto záměry používají aromatické oleje, spolu s hlubokými hmaty, vakuovanými baňkami a následným ošetřujícím zábalem pro pokožku. Velmi oblíbenou přírodní složkou je med – tedy medová masáž či medový zábal. Med má totiž úžasné antioxidační účinky a pokožku detoxikuje z venku. Medová masáž tak dokáže odstranit i staré kožní usazeniny, které se nachází až v hlubokých kožních vrstvách.

Masáž těla můžete provádět dokonce i doma. Stačí vám k tomu například tělový bodyscrub, který si vmasírujete do pokožky. Nebo si udělejte medový zábal. Pokud tyto úkony budete provádět pravidelně, získáte více, než jen sametovou pokožku – docela dost možně vám vymizí také celulitida.

Samozřejmě existují také různé moderní prostředky, jak se zbavit celulitidy. Jedná se například o různé rotační kartáče a brusiče pokožky, kterými se můžete Maskat při sprchování. Avšak zdravý životní styl, dostatek pohybu, zdravá strava a masáže podpořeny přírodními oleji či medem, to je ten správný směr v boji proti celulitidě. V podstatě nejde o nic víc, ani o nic míň, než nám dala příroda. V přírodě totiž nalezneme prostředky pro všechno. Dokonce i pro odstranění celulitidy.

-L.H.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete být v kontaktu?
Zadejte e-mail a přidejte se k nám. Získávejte aktuality a přístupy k exkluzivním nabídkám a akcím. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena