BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Beauty tipy
  4. Co děláme špatně při čištění a odličování a ani o tom nevíme
05.10.2021
Beauty tipy

Co děláme špatně při čištění a odličování a ani o tom nevíme

Myslíme si, že čištění a odlíčení pleti je to nejbanálnější v péči o pleť

OMYL je to základ, který když děláte špatně, ničím to pak už nedoženete a na pleti je to vidět

Narovinu, pokud nebudete mít zvládnuté správné odličování a čištění pleti, nemůžete dosáhnout těch výsledků v péči o pleť, jakých byste mohla. Myslíte si, že přeci jde hlavně o to, dostat z pleti make-up a nečistoty a máte to hotové? Velký omyl. Věnujte 5 minut tomuto článku, možná budete překvapené a najdete v něm odpovědi a vysvětlení, proč nejste spokojená se svou pleti ...

Problémy mohou být tyto:

Čistíte MÁLO

Pokud nečistíte svou pleť dostatečně, je na ni nános nečistot, odumřelých kožních buněk, póry jsou zanesené. Výsledkem je hrubší nečistá pleť, která vypadá unaveně a starší, než by měla. Objevují se pupínky a rozšířené tmavé póry.

Co je málo? Obecně to může být méně, než tato kombinace 2x denně + 1x týdně peeling + 1x týdně maska.

Čistíte MOC

Snažíte se mít svou pleť krásně vyčištěnou, ale ona reaguje podrážděním a začervenáním. Je často dehydratovaná nebo suchá a nevypadá zdravě. Snadno se tvoří vrásky a ztrácí se pružnost pleti.

Co je moc? Obecně to může být více než tato kombinace 2x denně + více jak 2x týdně peeling + více jak 2x týdně maska.

Čistíte NEVHODNÝMI PRODUKTY

O svou pleť se snažíte starat dobře a pravidelně. Ani málo ani moc. Přesto podle toho vaše pleť nevypadá. Po čištění je podrážděná, vysušená, pne nebo pálí. Nebo se naopak příliš mastí. 

Co jsou nevhodné produkty? Micelární vody, většina drogérkových čističů jako pěn, gelů, produktů s obsahem alkoholu. Peelingy s příliš silnými nebo nevhodně zvolenými kyselinami nebo moc hrubými exfoliačními částečkami. 

A TEĎ SPRÁVNĚ

ČÍM SPRÁVNĚ ČISTIT PLEŤ 

OCM - čištění a odličování pleti pomocí oleje nebo olejových balzámů 

Je tou nejlepší, nejšetrnější a nejúčinnější čistící metodou. Je vhodné pro JAKÝKOLIV typ pleti. Včetně té mastné. Opravdu! Tento způsob nenarušuje přirozené procesy a prostředí pleti. Protože olejový produkt obecně je pleti přirozený, nemá potřebu se mu bránit a reagovat např. zvýšenou mazotvornou, zčervenáním, citlivostí a pod.  

Pozor! Je potřeba ale volit oleje, mix olejů a balzámy, které jsou vhodné pro váš typ pleti. Nejsou komedogenní a jsou čisté a kvalitní. Jsou to např. tyto:  hroznový, jojobový olej, nimbový, rakytníkový, arganový, konopný šípkový, ricinový. 

Jaké čistící a odličovací produkty vám můžeme nabídnout?

NAŠE TIPY (co máme vyzkoušené my a sedí nám)

Evergetikon Odličovací olej s heřmánkem

Omorfia ZEN Purity odličovací a čistící balzám

Kvítok Čistící olej Čistá pleť pro Suchou / Citlivou pleť 

Kvítok Čistící olej Čistá pleť pro Zralou pleť

JAK SPRÁVNĚ ČISTIT PLEŤ 

Večerní rutina

Každý večer naneste na pleť malé množství čistícího oleje nebo balzámu. Jemnými krouživými pohyby vmasírujte produkt do pleti. Důkladně ho zapracujte. Olej na sebe naváže veškeré nečistoty, make-up apod. Vezměte ručníček nebo žínku a namočte ji do hodně teplé vody. Vyždímejte a přiložte na pleť. Nechte pleť, aby pár vteřin nasávala teplo ručníku. Pak začněte pleť otírat a stahovat z ní produkt i s nečistotami. Podle potřeby opakujte celý proces. Na konci bude Vaše pleť spokojená, čistá a zářivá. Nebude pnout, nebude citlivá ani začervenalá.

Pak vezměte tonikum nebo květovou vodu a naneste ji na 2 tampónky a pleť dočistěte. Tampónky by ale už měly zůstat čisté. Tonikem připravíte pleť na následující pěstící produkt. 

TIP: Pokud jako následující péči použijete olej, nechte pleť lehce zavlhlou a na ni naneste pěstící olejíček. Bude se lépe vstřebávat, nezanechá mastný film a zároveň napomůžete i hydrataci pleti. 

Jaké pleťové vody a tonika pro ranní i večerní rutinu vám můžeme nabídnout?

NAŠE TIPY (co máme vyzkoušené my a sedí nám)

 Evergetikon Pleťové tonikum - Růžová voda

Omorfia Aqua Dew Pleťové tonikum

KOUKNOUT NA CELOU NABÍDKU ČISTÍCÍCH A ODLIČOVACÍCH PRODUKTŮ

Ranní rutina

Ráno na sebe nemáme většinou tolik času jako večer. Pospícháme do práce, školy a za povinnostmi.

Pokud nemáte pleť, která vyžaduje pouze čištění pomocí OCM metody, můžete to ráno zvládnou s pomocí přírodních čistících emulzí nebo mýdel. Ranní čištění je ale také velice důležité, abyste dosáhla chtěného výsledku. Proč? Přes noc se pleť pročistila, vyloučila toxíny a odpadní látky, trochu se zapotila a neabsorbovala veškeré produkty, které jsme na ni večer nanesly. Takže je jasné, že je potřeba toto z ní odstranit, aby byla čistá a připravená na pěstící produkty, které na ni ráno používáte. A věřte, že voda NESTAČÍ. Použijte tedy buď stejný produkt a postup jako večer (OCM) nebo některý z “rychlo čističů” a následně květovou, pleťovou vodu nebo tonikum. 

Jaké "rychlo" produkty vám můžeme na ranní čištění pleti nabídnout?

NAŠE TIPY (co máme vyzkoušené my a sedí nám)

Evergetikon Čistící hydratační emulze s Rakytníkem a Aloe

Evergetikon Přírodní mýdlo pro tělo i pleť s růžovým jílem

 

Šikovní pomocníci v čištění pleti

Konjakové houbičky jsou vlastně tvrzené pemzy, které po nasáknutí vodou krásně změknou na houbu. Jsou napuštěné různými ingrediencemi, jako např. jíl, zelený čaj, aloe vera apod. Díky poréznímu povrchu jemně odstraňují z pleti odumřelé kožní buňky a pomáhají lymfatickému oběhu. 

NÁŠ TIP

Konjaková houbička s růžovým jílem

Odličovací pratelné beránky

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena