Co s kruhy pod očima?
09.11.2018
Beauty tipy

Co s kruhy pod očima?

Tmavé kruhy pod očima trápí mnoho z nás. V zimním období, kdy je pleť světlejší, chybí jí vitamín D ze sluníčka a stává se někdy až téměř průsvitnou, jsou nepříjemné stíny a viditelné žilky ještě zřetelnější.

Proč vůbec vznikají?

Tmavé kruhy pod očima mají vnitřní příčiny, většinou vyčerpání a nedostatek spánku. Kosmetika v takových případech pomáhá, ale je potřeba ji doplnit také správnou životosprávou. Kruhy pod očima jsou téměř vždy průvodním znakem špatného duševního nebo zdravotního rozpoložení.

 

MODRÁ KREV

Jsou způsobeny krví chudou na kyslík, která není jasně červená, nýbrž spíš do modra. Tato krev se usazuje v jiných kožní žilkách pod očima a prosvítá kůži jako tmavý stín. Tento efekt je čas to ještě zesílen pokleslou hodinou vlhkosti v tkáni, což činí pleť mnohem průsvitnější. Mizení tohoto vodního polstrování přispívá k tomu, že kruhy pod očima vypadají většinou trochu zapadle. Jsou obzvlášť viditelné, když jsme málo spali, a navíc třeba také noc předtím konzumovali přemíru alkoholu, neboť alkohol odnímá tkáním vlhkost.


 

Je důležité se starat o správné prokrvení

Kdo si na kruhy pod očima stěžuje častěji, měl by se především postarat o dostatečný spánek a také o zlepšení krevního oběhu. Kosmetické prostředky pomáhají, ale rozhodně budu mít větší účinek pokud tělo nebude malátné a špatně prokrvené.

 

OBKLADY S PEČUJÍCÍ PLEŤOVOU VODOU

Studené obklady na víčka pokožku očí uklidňují a napomáhají prokrvení celého očního okolí. Dva kulaté vatové polštářky namočíme ve studené vodě, oční vodě nebo pleťové vodě bez alkoholu a položíme je na víčka.

TIP: Pro co nejefektivnější oční obklad použijte Pleťové tonikum s dikatemam výtažky růží.

Prokrvení bude ještě vydatnější, nalijeme li studenou vodu do umyvadla, ponoříme do ní obličej a několikrát pod vodou zavřeme a otevřeme oči. To pomáhá i při zarudlých očích. Ovšem tato metoda může být pro mnohé až příliš. Pečujte o sebe především tak, aby vám to bylo příjemné.

 

NA NOČNÍ PÉČI ZÁLEŽÍ

Mnohé oční krémy obsahují účinné přísady podporující prokrvení. Tyto krémy nanášíme okolo očí jemným vklepáváním. Kosmetický trik je na tuto proceduru používat prostředníček, protože oproti ukazováčku s ním zacházíme jemněji a jsme tak šetrnější i k citlivému očnímu okolí.

TIP: Vyzkoušejte Oční krém proti vráskám s olivovým olejem a myrtou.

Prokrvení očních partií také dobře podpoří oční jóga dříve nazývaná oční gymnastikou, o celkové obličejové józe  jsme psali nedávno také ZDE.

 

OČNÍ JÓGA

Oči jsou zavřené, ukazováčky položíme na vnější oční koutky, aby nevznikly žádné vrásky. Semkneme víčka tak pevně k sobě, jak to jen jde a držíme je v napětí po dobu 6 vteřin. Pak oči uvolníme. Tento postup opakujeme nejméně desetkrát.

Jak zakrýt kruhy pod očima

Rychlou pomocí proti kruhům pod očima je také make-up a korektory. Používejte raději speciální korektory na kruhy pod očima. Dejte si ale pozor na jejich konzistenci, některé krycí tyčinky nebo krémy se usazují, zejména při smíchu, v mimických vráskách. Výsledkem je makeup usazený pouze ve vráskách a nikde jinde. V zimním období vyzkoušejte smíchat korektor například s hydratačním gelem s aloe vera.

(edo)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena