Deodoranty s aluminiem: Co byste měli vědět
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA

Deodoranty s aluminiem: Co byste měli vědět

Deodoranty se v posledních letech dostaly do popředí zájmu. I v tomto oddělení kosmetiky se zákaznice a zákazníci začali zajímat o složení a účinky látek působících na tělo. S nadsázkou můžeme říci, že ,,hnutí” za deodoranty bez aluminiových solí už dávno začalo a ti co hledají přírodní a bezpečnou kosmetiku, si jiný deodorant už určitě nepořídí. Proč jsou aluminiové soli tedy tak nežádoucí?

Jaký účinek mají aluminiové soli v deodorantech?

Nejdříve je důležité si ujasnit rozdíl mezi deodoranty a antiperspiranty. Ačkoliv často nazýváme deodoranty vše co si namažeme nebo nastříkáme do podpaží, není to tak zcela pravda. Deodorant slouží k potlačení tělesného zápachu, zatímco antiperspirant má omezit pocení jako takové. Aluminiové soli se vyskytují v antiperspirantech. Pomáhají ucpat póry, abyste se nepotili. Zároveň pohlcují bakterie, které se živí potem a způsobují jej.


Proč tedy ty obavy?

Ve spojení s aluminiovými solemi jsou známé dvě hlavní obavy: Alzheimerova choroba a rakovina prsu.


ALZHEIMEROVA CHOROBA

Aluminium jako možná zdroj rizika spojený s Alzheimerovou chorobou je známý již od padesátých let. Platí to i pro hliník obsažený v hrncích, pánvích, plechovkách a právě i antiperspirantech. Od té doby vzniklo mnoho studií, ovšem jasný důkaz se pro kosmetické firmy zdá prozatím stále nepřesvědčivý a proto se takové látky nadále hojně používají. Účinek vítězí nad případným, byť stále potenciálním, rizikem.


RAKOVINA PRSU

Obavy z rakoviny prsu zase souvisí z blízkosti podpaží a prsou. Podle studií vzniká tento druh rakoviny většinou právě v horním kvadrantu nejblíže podpaží, kde jsou vstřebávány látky z antiperspirantů a deodorantů. Hliníkové soli mají vliv na receptory estrogenu. Tento hormon a jeho nerovnováha v těle mají při vzniku a rozvinutí rakoviny svou váhu. Látky, které do našeho těla by se neměly chovat jako estrogeny, to není znakem ničeho pozitivního.


 

TOXINY MUSÍ Z TĚLA PRYČ

Také se má za to, že antiperspiranty brání odcházení potenciálně nebezpečných látek během jejich používání. Někteří lidé se obecně obávají nehledě na aluminiové soli, že antiperspiranty brání toxinům, aby se jednoduše vypotili. Pocení je normální tělesná vlastnost, která nejen že udržuje správnou tělesnou teplotu, ale díky vylučování toxinů v potu také udržuje tělo v zdravé.


Je to na vás

Ačkoliv jsou antiperspiranty účinné, položte si otázku, jestli jsou pro vás nezbytné. Přírodní deodoranty fungují velice dobře a nebudete se muset obávat, že své tělo vystavujete zbytečnému riziku. Pokud je vaším cílem omezit vnikání škodlivých a potenciálně nebezpečných látek do vaše organismu. Pak je přírodní deodorant snadným a bezbolestným řešením. Kvalitní přírodní deodorant s obsahem rostlinných a esenciálních olejů vám dopřeje stejný komfort a zabrání nepříjemnému zápachu stejně jako antiperspiranty. Na trhu si můžete vybírat například z krémových deodorantů, které najdete ve formě kelímku od krému. Jednoduše jej do podpaží namažete a necháte působit. Můžete jej nanést podle potřeby kolik budete potřebovat a třeba jej také použít na jiná místa na těle.

TIP: Vyzkoušejte krémový unisexový deodorant se saturejkou, mátou a tea tree olejem.

Nebo najdete tyto deodoranty v klasickém balení, které je praktický do kabelky či batůžku. Deodorační tyčinka s kamencem a esenciálním olejem ze santalového dřeva dokonce stahuje póry a má tak zároveň i antiperspirantní účinek. Samozřejmě také krásně voní a jeho vůně je nevtíravá a vhodná pro obě pohlaví.

(edo)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena