BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
 1. Úvod
 2. PŘEČTĚTE SI
 3. Esenciální oleje
 4. Domácí wellness pro unavené nohy

Domácí wellness pro unavené nohy

Péče o pleť a vlasy je pro mnoho lidí samozřejmostí. Máme svůj rituál, svou oblíbenou kosmetiku a rádi si vyhradíme čas na “sebe-hýčkání”, kdy si dopřejeme něco extra. Péči o nohy už tolik pozornosti většinou nevěnujeme. Nohy nás přitom nosí po celé dny. Umožňují nám přesunovat se z místa na místo. Umožňují nám cvičit, tančit, skákat, běhat… a zaslouží si citlivou péči. Vyjádřete lásku svým chodidlům skrze domácí welness.

4 zásady pro zdravá chodidla

 1. Noste padnoucí obuv (nakupujte boty v pozdějších denních hodinách, kdy mají chodidla tendenci trochu opuchávat) a dávejte si pauzu od podpatků
 2. Myjte nohy šetrným mýdlem, ideálně z čistě přírodních surovin
 3. Pečlivě po sprchování nohy osušte a krátce promasírujte hydratačním krémem
 4. Pravidelně provětrávejte obuv, aby nedocházelo k množení bakterií a plísní

Domácí welness

Koupel

Otoky, bolest nohou, vysušená, hrubá pokožka chodidel, popraskané paty… koupel nohou je příjemným způsobem, jak podobným problémům předcházet (i se jich zbavit). Větší lavor napusťte teplou vodou a rozmíchejte v ní lžíci epsomské nebo mořské soli. Sůl pomáhá odvádět toxiny z těla, redukuje záněty, zlepšuje cirkulaci krve a pomáhá uvolňovat namožené svaly. Účinky podpoří také vybrané esenciální oleje, které navíc pozvednou i vaši psychiku.

Pro tyto účely jsou správnou volbou například:

 • Cypřiš- hojí rány a infekce, reguluje cirkulaci krve, má antiseptické vlastnosti a pomáhá pročišťovat kůži
 • Levandule - napomáhá hojení řady kožních neduhů, má analgetické a protizánětlivé schopnosti a její vůně působí jako antidepresivum
 • Rozmarýn - zmírňuje bolest svalů a kloubů, zlepšuje cirkulaci krve, ulevuje od bolestí spojených s artritidou
 • Eukalyptus- působí jako přírodní analgetikum, tlumí bolest, osvěžuje nohy a zmírňuje stres celého těla
 • Máta- má protizánětlivé vlastnosti, osvěžuje, ulevuje od únavy, zmírňuje otoky, zabraňuje nepříjemnému zápachu a množení bakterií 

Peeling

Nejen pleť obličeje potřebuje pravidelný peeling. Peeling pomáhá odstraňovat i odumřelou pokožku chodidel, zabraňuje praskání pat a  tvorbě suchých míst v ohybech prstů. Kůže je díky peelingu vyhlazená a je jí umožněna snadnější regenerace. 

Peeling s tymiánem a mátou od značky Evergetikon má silné desinfekční, antimikrobiální a antifungální vlastnosti. Nohy krásně osvěží, rychle je zbaví únavy a zabrání vzniku plísňových onemocnění i množení bakterií, které způsobují nepříjemný zápach.

Masáž

Sedněte si jógové pozice motýla - s koleny do stran a chodidly u sebe. Spojte dlaně k sobě a promněte je, aby se zahřály. Na chvíli položte ruce na chodidla nebo kotníky a párkrát se zhluboka nadechněte, můžete na okamžik zavřít oči. Promačkejte chodidla po celé délce, plosky nohou, nárt, patu, kotník… a vnímejte, kde cítíte tlak nebo bolest. Poté srolujte malý ručník, položte si na něj kotník z vnější strany a začnete důkladněji pracovat na jednom chodidle:

 1. Naberte si trochu hydratačního krému do dlaní a lehce ruce promněte. Jemnými, dlouhými tahy všemi prsty naneste krém na celé chodidlo.
 2. Uchopte chodidlo oběma rukama, prsty rukou jsou položené na hřbetu nohy, a hranou dlaní otevírejte bříško plosky nohy do stran
 3. Špičkami a bříšky palců začněte ze středu nohy masírovat do stran. Tlak by měl být dostatečně silný, abyste ho cítili, ale tak, aby dotek nebolel.
 4. Promasírujte plosky chodidel palci obou rukou. Začněte kousek pod prsty nohou, palci dělejte kroužky zleva doprava a poté znovu na opačnou stranu. Po chvíli se přesuňte níže a sestupujte pomalu až k patě.
 5. Kůže na patě je silnější a je těžší ji promasírovat, proto pokrčte ukazováček a prostředníček a prvním kloubem prstů promasírujte tuto oblast
 6. Palcem jedné ruky přiměřeným tlakem projeďte chodidlo po centrální linii od vrchu dolů a zespodu nahoru. Několikrát zopakujte a to samé proveďte po pravé a levé linii chodidla.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena