Esenciální olej CYPŘIŠ a jeho využití
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA

Esenciální oleje v kostce - CYPŘIŠ a jeho využití

Jeho vůně, má výrazný střední tón, je ochlazující, svěží, dřevitě balzámový. Silice se získává parovodní destilací z jehličí a větviček. Cypřiše jsou známy svou dlouhověkostí, některé z nich žijí i 2000 let. S cypřišem léčili už staří Egypťané. V řecké mytologii je spojován s Hádem, Bohem podsvětí, je brán jako symbol dlouhověkosti a věčného života. Starověký lékař Galénos jím léčil hemeroidy a vnitřní krvácení. Cypřiš má mnoho dalších výhod, používá se například při bolestivé menstruaci. Obsahuje terpeny-monoterpeny, alkoholy, i kyseliny, konkrétně alfa-pinen, beta-pinen, alfa terpinen, bornyl acetát, kamfen, cedrol, kadinen, sabinen, myrcen, terpinolen a linalool, které přispívají k jeho léčivým schopnostem.

Jeho působení je velmi prospěšné při křečových stavech, je antispetický, působí dobře na průdušky (astma, bronchitida, černý kašel) a jako tonikum krevního oběhu, je diuretický, používá se jako střevní a nervové tonikum, podporuje funkci jater, má posilující účinek na krevní oběh, zlepšuje imunitu (třeba u pylových alergií).

Je prospěšný při křečových žilách, krvácení dásní, otocích dolních končetin, při silném menstruačním krvácení. Oceníte ho také, pokud máte problém s játry, protože je dobrým regulačním prostředkem k usměrnění průtoku žluči. Chrání naše játra před infekcemi. Když jsme nemocní, pomáhá nám, abychom se lépe vypotili.

V kosmetice se používá při problémech s mastnou pletí, celulitidou a jsou známy také jeho deodorační vlastnosti.

Starověké národy si ho spojovaly s obdobím smutku, pomáhá s transformací, přerodem, přechodem z jedné životní formy do druhé. Měli bychom po něm sáhnout, pokud potřebujeme překonat nějakou důležitou změnu. Je vhodný k meditacím, pomáhá jasně vidět cíl, ke kterému směřujeme. Působí při extrémní únavě a dokáže zmírňovat nervové napětí.

Dobře se kombinuje s bergamotem, heřmánkem římským, šalvějí muškátovou, cedrem, gerániem, yzopem, jalovcem, levandulí, citronem, citronovou trávou, mandarinkou, borovicí, smrkem, majoránkou, kadidlem, labdanem, rozmarýnem a tymiánem.

Směs proti křečovým žilám:

do 20 ml nosného oleje nakapeme 4 kapky cypřiše, 4 kapky cedru, 2 kapky levandule. Tuto směs můžeme použít, i když se potřebujeme vypotit.

Kontraindikace jsou při těhotenství, neměl by se používat u malých dětí do dvou let a u epileptiků.

 
 
 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena