Esenciální olej CYPŘIŠ a jeho využití
DOVOLENÁ 😎 Objednávky, které přijdou mezi 31.5. - 7.6. odesílám až 8.6. Děkuji za pochopení.
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Esenciální oleje
  4. Esenciální oleje v kostce - CYPŘIŠ a jeho využití

Esenciální oleje v kostce - CYPŘIŠ a jeho využití

Jeho vůně, má výrazný střední tón, je ochlazující, svěží, dřevitě balzámový. Silice se získává parovodní destilací z jehličí a větviček. Cypřiše jsou známy svou dlouhověkostí, některé z nich žijí i 2000 let. S cypřišem léčili už staří Egypťané. V řecké mytologii je spojován s Hádem, Bohem podsvětí, je brán jako symbol dlouhověkosti a věčného života. Starověký lékař Galénos jím léčil hemeroidy a vnitřní krvácení. Cypřiš má mnoho dalších výhod, používá se například při bolestivé menstruaci. Obsahuje terpeny-monoterpeny, alkoholy, i kyseliny, konkrétně alfa-pinen, beta-pinen, alfa terpinen, bornyl acetát, kamfen, cedrol, kadinen, sabinen, myrcen, terpinolen a linalool, které přispívají k jeho léčivým schopnostem.

Jeho působení je velmi prospěšné při křečových stavech, je antispetický, působí dobře na průdušky (astma, bronchitida, černý kašel) a jako tonikum krevního oběhu, je diuretický, používá se jako střevní a nervové tonikum, podporuje funkci jater, má posilující účinek na krevní oběh, zlepšuje imunitu (třeba u pylových alergií).

Je prospěšný při křečových žilách, krvácení dásní, otocích dolních končetin, při silném menstruačním krvácení. Oceníte ho také, pokud máte problém s játry, protože je dobrým regulačním prostředkem k usměrnění průtoku žluči. Chrání naše játra před infekcemi. Když jsme nemocní, pomáhá nám, abychom se lépe vypotili.

V kosmetice se používá při problémech s mastnou pletí, celulitidou a jsou známy také jeho deodorační vlastnosti.

Starověké národy si ho spojovaly s obdobím smutku, pomáhá s transformací, přerodem, přechodem z jedné životní formy do druhé. Měli bychom po něm sáhnout, pokud potřebujeme překonat nějakou důležitou změnu. Je vhodný k meditacím, pomáhá jasně vidět cíl, ke kterému směřujeme. Působí při extrémní únavě a dokáže zmírňovat nervové napětí.

Dobře se kombinuje s bergamotem, heřmánkem římským, šalvějí muškátovou, cedrem, gerániem, yzopem, jalovcem, levandulí, citronem, citronovou trávou, mandarinkou, borovicí, smrkem, majoránkou, kadidlem, labdanem, rozmarýnem a tymiánem.

Směs proti křečovým žilám:

do 20 ml nosného oleje nakapeme 4 kapky cypřiše, 4 kapky cedru, 2 kapky levandule. Tuto směs můžeme použít, i když se potřebujeme vypotit.

Kontraindikace jsou při těhotenství, neměl by se používat u malých dětí do dvou let a u epileptiků.

 
 
 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena