BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Esenciální oleje
  4. Esenciální oleje v kostce - Citronela, Ho - Sho

Esenciální oleje v kostce - Citronela, Ho - Sho

V dnešním článku, který začíná jako první sérii vybraných zajímavostí jednotlivých esenciálních olejů v kostce, si povíme, jaké jsou ty nejlepší účinky Citronely a éterického oleje Ho – Sho.

V tomto dvanáctidílném seriálu se celkem můžete těšit na 24 nejznámějších a nejpoužívanějších esenciálních olejů.  A ačkoliv ke každému z nich by se dalo zdlouhavě povídat, jak již naznačuje samotný název této série, vypíchneme vám zde jasně, stručně a přehledně, jen ty nejlepší a nejdůležitější užitky daného oleje.

Věříme, že tato malá brožura vám poslouží jako vodítko, po kterém olejíčku sáhnout, podle toho, co vás zrovna trápí, nebo jakého výsledku potřebujete dosáhnout (například úleva od stresu, bolesti hlavy, léčba nachlazení, apod.).

 

Esenciální olej Citronela

 

Tento olejíček má bylinnou citrónovou vůni, která při aplikaci do aromalampy dokáže nabudit pocit energie a krásně provoní pokoj. Nezředěný se pro své silné aroma používá také pro odpuzování hmyzu, jako repelent.

Jeho silný odér může dráždit ty z vás, kteří máte citlivou pokožku, nebo trpíte sennou rýmou. Nepoužívá se také během těhotenství. Má silné antiseptické a stimulující účinky.

Je běžně používám k výrobě deodorantů, vonných svíček a mýdel.

Působí skvěle na žaludeční a střevní křeče, dokáže ulevit od horečky.

Lze jej použít k přímé inhalaci, do difuzéru, nebo přidat 3-5 kapek do aromalampy.

Esenciální olej Ho – Sho

 

Ho – Sho si zamilují všichni, kteří mají rádi dřevité vůně. Jedná se o vonný olej, s měkkou, hřejivou vůní, s květinovým nádechem. Často se kombinuje spolu s dalšími oleji s dřevnatým podtónem.

Jedná se vskutku o bohatý olej – má protiinfekční, protizánětlivé, analgetické, sedativní a antidepresivní účinky. Pro zajímavost – působí také jako afrodiziakum.

Nepoužívá se neředěný, neinhaluje se přímo z lahvičky a není vhodný během těhotenství, pro kojící matky a pro děti do 6 let. Používá se například na výrobu mýdel.

Prokrvuje tkáně, čistí dýchací cesty a udržuje jejich průchodnost. Podporuje také účinky jiných olejů.

Užívá se při nachlazení, chřipce, rýmě, chronickém onemocnění (astma, bronchitida) a při revmatických bolestech.

Při použití v aromalampě neutralizuje zápach, uvolňuje mysl a nabíjí energií. Stačí aplikovat pár kapek.

Lucie Holásková

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena