Esenciální olej OREGANO a jeho využití
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA

Esenciální oleje v kostce OREGANO a jeho využití

Éterický olej se z oregana získává parovodní destilací. Latinský název je Origanum vulgare, řecky Ρίγανη (Rigani). Jeho hlavní složkami jsou karvakrol, thymol, cymen, karyofylen, pinen, bisabolen, linalool, borneol, geranylacetát, linalylacetát a terpinen.

Účinky esenciálního oleje z Oregána

Za to, že byly objeveny jeho úžasné účinky na naše zdraví, můžeme poděkovat starým Řekům. Oregano je skvělé proti virům, velmi dobře se hodí při střevních potížích. V Řecku bylo hojně používáno při léčbě různých infekcí bakteriálního původu. Uvolňuje nepříjemné zahlenění, pomáhá pročistit dutiny, což je velmi důležité při respiračních onemocněních. Dokáže tlumit bolesti, které jsou následkem artritidy. Lze jej využít při zánětu močových cest. Má pozitivní účinky na vyrovnání střevní mikroflóry. Vyvolává opožděnou menstruaci. Žena, která oregano pro tento účel použije, by si měla být 100% jistá, že není těhotná, protože by mohl následovat potrat.

Oregano bojuje proti plísním, jak vnitřním, tak vnějším, pomáhá odstraňovat zápach, zlepšuje imunitu. Působí silně antioxidačně, zpomaluje působení volných radikálů. A samozřejmě je velmi vhodné při otravě jídlem. Může snižovat sílu alergické reakce, vyvolané vnějšími podněty. V kosmetice se sice moc nevyužívá, ale dokáže dostat pod kontrolu lupénku nebo kožní ekzémy.

Kontraindikace a směsi

Je nutná opatrnost s jeho používáním, nesmí se používat v těhotenství, nezředěné na kůži a ve vysokých dávkách, protože je to velmi silný éterický olej. Lidé trpícími potravinovými alergiemi na bazalku, levanduli, šalvěj, majoránku nebo mátu by se mu měli vyhýbat, protože je dokázáno, že se u nich projeví alergie i u tohoto druhu koření. Opatrnosti není nikdy nazbyt i při jeho používání u dětí. Respektive by se mělo používat až, když jsou větší.

Pokud tvoříme směsi s oregánem, kombinujeme jej s levandulí, rozmarýnem, cypřišem, bergamotem, heřmánkem, cedrem, tea tree nebo eukalyptem.

Tipy na použití

Zastavte kašel! Efektivní zejména pro menší děti, a proti dýchacím problémům, jako je astma a bronchitida. Dejte 10 kapek esenciálního oleje Oregáno do aromalampy na noc. Přináší velkou úlevu.

Upozornění

Tento článek slouží pouze pro informační účely. Pokud máte zdravotní problémy, jste těhotná nebo kojící žena, poraďte se o využití bylin a jejich výtažků s odborníkem.

Esenciální olej OreganoOregano bylinka

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena