Esenciální olej OREGANO a jeho využití
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Esenciální oleje
  4. Esenciální oleje v kostce OREGANO a jeho využití

Esenciální oleje v kostce OREGANO a jeho využití

Éterický olej se z oregana získává parovodní destilací. Latinský název je Origanum vulgare, řecky Ρίγανη (Rigani). Jeho hlavní složkami jsou karvakrol, thymol, cymen, karyofylen, pinen, bisabolen, linalool, borneol, geranylacetát, linalylacetát a terpinen.

Účinky esenciálního oleje z Oregána

Za to, že byly objeveny jeho úžasné účinky na naše zdraví, můžeme poděkovat starým Řekům. Oregano je skvělé proti virům, velmi dobře se hodí při střevních potížích. V Řecku bylo hojně používáno při léčbě různých infekcí bakteriálního původu. Uvolňuje nepříjemné zahlenění, pomáhá pročistit dutiny, což je velmi důležité při respiračních onemocněních. Dokáže tlumit bolesti, které jsou následkem artritidy. Lze jej využít při zánětu močových cest. Má pozitivní účinky na vyrovnání střevní mikroflóry. Vyvolává opožděnou menstruaci. Žena, která oregano pro tento účel použije, by si měla být 100% jistá, že není těhotná, protože by mohl následovat potrat.

Oregano bojuje proti plísním, jak vnitřním, tak vnějším, pomáhá odstraňovat zápach, zlepšuje imunitu. Působí silně antioxidačně, zpomaluje působení volných radikálů. A samozřejmě je velmi vhodné při otravě jídlem. Může snižovat sílu alergické reakce, vyvolané vnějšími podněty. V kosmetice se sice moc nevyužívá, ale dokáže dostat pod kontrolu lupénku nebo kožní ekzémy.

Kontraindikace a směsi

Je nutná opatrnost s jeho používáním, nesmí se používat v těhotenství, nezředěné na kůži a ve vysokých dávkách, protože je to velmi silný éterický olej. Lidé trpícími potravinovými alergiemi na bazalku, levanduli, šalvěj, majoránku nebo mátu by se mu měli vyhýbat, protože je dokázáno, že se u nich projeví alergie i u tohoto druhu koření. Opatrnosti není nikdy nazbyt i při jeho používání u dětí. Respektive by se mělo používat až, když jsou větší.

Pokud tvoříme směsi s oregánem, kombinujeme jej s levandulí, rozmarýnem, cypřišem, bergamotem, heřmánkem, cedrem, tea tree nebo eukalyptem.

Tipy na použití

Zastavte kašel! Efektivní zejména pro menší děti, a proti dýchacím problémům, jako je astma a bronchitida. Dejte 10 kapek esenciálního oleje Oregáno do aromalampy na noc. Přináší velkou úlevu.

Upozornění

Tento článek slouží pouze pro informační účely. Pokud máte zdravotní problémy, jste těhotná nebo kojící žena, poraďte se o využití bylin a jejich výtažků s odborníkem.

Esenciální olej OreganoOregano bylinka

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena