- Štítky blogu
- přírodní kosmetika
- esenciální oleje
- Přírodní kosmetika
- péče o pleť
- rady a tipy
- aromaterapie
- BioAroma
- rostlinné oleje
- BioAroma kosmetika
- Rady a tipy
- akné
- Péče o pleť
- čistá příroda
- přírodní péče
- parní destilace
- péče o vlasy
- čištění pleti
- akné v dospělosti
- peeling
- problematická pleť
- vrásky
- masáže
- stres
- anti-aging péče
- suchá pleť
- léčba akné
- diktamos
- celulitida
- kosmetika pro muže
- aromatické oleje
- boj proti stárnutí
- výživa pro vlasy
- těhotenství
- Beauty tipy
- pigmentové skvrny
- děti
- nachlazení
- spánek
- zdraví
- péče o tělo
- šalvěj
- výživa pro pleť
- boj proti celulitidě
- mastná pleť
- odličovací olej
- těhotenství a děti
- arganový olej
- kosmetika bez vody
- avokádový olej
Nevíte si rady?
Esenciální oleje v kostce TEA TREE a jeho využití
Má výborné antiseptické vlastnosti. I když se strom jmenuje Čajovník, nemá s čajem vůbec nic společného, kromě toho, že se listy používaly jako jeho náhrada, když došel. Olej se získává pomocí destilace z lístků a větviček stromu Melaleuca alternifolia. Původně rostl v okolí Queenslandu a Nového Jižního Walesu.
Hlavními složkami Tea Tree silice jsou alfa-pinen, beta-pinen, sabinen, myrcen, Alpha, Alpha fellandren terpinen, limonen, cineol, gama terpinen para-cymen, terpinolen, linalool, Terpinenol a Alpha terpineol. Tea tree má natolik jedinečné vlastnosti, že je v různých oblastech používaný téměř na všechny tropické infekce a nemoci.
Říká se, že matka příroda vytváří nemoci a proti nim má ve svém kapsáři také ten pravý lék a nebude to daleko od pravdy. Olej se používá velmi zřídka perolálně, pokud k takovému použití dojde, je nutné zachovat velice nízkou koncentraci. Pravidelná konzumace ve větším množství může mít za následek zhoršení zdravotního stavu, tzn. průjmy, halucinace, zmatenost, ospalost, citlivější jedinci mohou upadnout do kómatu.
Můžeme jej ale kapat do vody pro dezinfekci dutiny ústní, na kloktání při bolestech v krku, je antibiotický, antibakteriální, působí proti plísním, společně s levandulí dobře zabírá na plísně na nohou. V Austrálii se olej používá při léčbě TBC.
Oblíbeným je obzvláště u majitelů aknózní pokožky, protože ji dokáže velmi hezky zhojit. Pokud máte problém s vykašláváním, použijte Tea tree olej, kápněte kapku přímo na hruď a uvidíte, že si určitě pomůžete.
Je také dobrým bojovníkem proti lupům a vypadávajícím vlasům. Působí antisepticky, je stimulující pro hormonální soustavu, pomáhá člověku se lépe vypotit, když na nás „něco leze“. Má plno dalších skvělých vlastností, které stojí za to prozkoumat. Olej chovávejte z dosahu dětí a domácích zvířat.
Tea tree si v aromalampě nejlépe rozumí s gerániem, levandulí, citrónem, myrhou, palisandrem, rozmarýnem, tymiánem (u rozmarýnu a tymiánu dodržujeme nízké koncentrace, nepoužíváme v těhotenství). Ale také se skořicí a hřebíčkem. (Velmi opatrná manipulace, dodržování 0,5% ředění. Nejlépe kapka do směsi v aromalampě.) Při nejistotě a nejasnostech se obraťte na aromaterapeuta.