Jak alkohol negativně ovlivňuje vaši pleť
DOVOLENÁ 😎 Objednávky, které přijdou mezi 31.5. - 7.6. odesílám až 8.6. Děkuji za pochopení.
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Akné
  4. Jak alkohol negativně ovlivňuje vaši pleť
20.01.2019
Akné

Jak alkohol negativně ovlivňuje vaši pleť

Během svátků se více než kdy jindy oddáváme nejen dobrému jídlu, ale také i skleničkám s vínem, pivem a jiným alkoholem. Některé průzkumy říkají, že příjem alkoholu je v tomto nedávno uplynulém období až dvojnásobný. A ačkoliv pravděpodobně víte, co s vámi alkohol udělá a jaký vliv bude mít na vaši fyzickou či psychickou pohodu třeba následující den, možná si neuvědomujeme jakou je zátěží pro naši pleť.


 

Vedlejší účinky alkoholu na vaši pleť

 

SUCHOST A OTOKY

Alkohol má silné diuretické vlastnosti, to znamená, že náš organismus vysušuje, způsobuje dehydrataci jak navenek, tak uvnitř. A ačkoliv je to paradox, tak nedostatek hydratace vede k tomu, že naše tělo se snaží si udržet co nejvíce vody. To má za následek otoky v obličeji, které jsou viditelné zejména pod očima.

 

ZBYTEČNÉ VRÁSKY

Když je vaše pokožka suchá, tak jsou vaše vrásky, ať už ty jemné nebo hluboké, mnohem výraznější. To ale není jediný negativní vliv, který má alkohol na stárnutí pokožky. Vyvolává v těle zánět, který proces stárnutí jenom podporuje. Velmi vysoké množství obsaženého cukru v samotném alkoholu a ještě dalších ingrediencích vašeho oblíbeného koktejlu přispívá k procesu, který se nazývá glykace. Při ní se cukr v krevním oběhu váže na bílkoviny a vytváří pro nás škodlivé molekuly s příznačným názvem AGE (což ve angličtině znamená také věk, ale to s tímv tomto případě nemá nic společného. AGE jsou produkty pokročilé glykace (Advanced Glycation End) a organismus je vnímá jako cizí tělesa. Proto proti nim vytváří protilátky a ty mohou vyvolat zánět. Přispívají tak k poškození vrchní vrstvy pokožky a tvorby kolagenu a elastinu. Tedy struktur, které naší pokožku udržují hladkou, pevnou pružnou a mladistvou.

 

AKNÉ A TMAVÉ KRUHY POD OČIMA

Stejné zánětlivé látky, které přispívají k tvorbě vrásek, stojí také za vznikem akné a pupínků. Navíc pití alkoholu způsobuje také uvolňování histaminů. Ty rozšiřují kapiláry, vyvolávjí tmavé kruhy pod očima a zčervenání pleti. Pupínky jsou pak viditelnější. Velké množství cukru bude náporem na vaši hormonální rovnováhu a nové pupínky na sebe nenechají dlouho čekat. A konečně celková dehydratace vaší pokožky  způsobuje přemíru tvorby mazu a další ucpávání pórů.

 

Jak si pomoci? Zachovejte si zdravou pokožku nehledě na alkohol

POPÍJEJTE CHYTŘE

Pokud máte rádi víno, zvolte raději červené a pokud je k mání tak i organické a biodynamická vína. Jsou to taková, která vinaři pěstují bez zbytečných pesticidů a podobných látek a vystačí si s přírodními hnojivy a péčí.  Taková vína jsou bohatá na antioxidanty, kterým se říká polyfenoly a ty zabraňují zánětlivému účinku alkoholu, zároveň obsahují také méně cukru než bílé odrůdy. Co se týče koktejlů, zkuste mezi vašimi oblíbenými najít ty jejichž nealko přísady jsou například čerstvé citrusové šťávy nebo soda. Nezapomínejte si během popíjení také sem tam zobnout nějakého kvalitního jídla, které nemá vysoký obsah cukru. Hladina vašeho cukru v těle se tak s alkoholem lépe vyrovná a zabráníte náhlému vylétnutí cukru.

 

HYDRATUJTE ZEVNITŘ I ZVENKU

To první co vás napadne, je to správné, Pijte hodně vody! I během party nebo slavnostního večera a konzumace alkoholu jej prokládejte vodou. A pokud jste na to zapomněli, doplňte tekutiny alespoň na závěr, třeba než půjdete spát. A vaší pokožce dopřejte také extra hydrataci. Na tělo použijte hydratační sérum s arganovým olejem a jantarovým extraktema samozřejmě byste neměli zapomenout ani na citlivou pokožku vašeho obličeje, kde se právě alkohol nejvíce projeví. Hloubkovu hydrataci vám rychle poskytne hydratační gel s aloe vera. Pleť zklidní a snadno obnoví.

 

ANTIOXIDANTY NADE VŠE

Antioxidanty už jste si pravděpodobně v pravidelné péči o pleť oblíbili. Jejich zázračné účinky a pozitivní působení na pleť je bez diskuzí. Po nadměrné konzumaci alkoholu to platí dvojnásobně. Vyzkoušejte například krém s růží, mandarinkou a bambuckým máslem a použijte je k nastartování vaší opět zářivé pleti.


 

VSTÁVAT A CVIČIT

Ačkoliv se vám pravděpodobně po prohýřené noci nebude chtít zrovna hned vyběhnout ven nebo jít do fitka, je to to nejlepší, co pro sebe a rychlé odbourání negativních účinků můžete udělat. Ani nemusíte nikam chodit, dopřejte si rychlý strečink u vás doma, rozhýbejte tělo a dopřejte si masáž obličeje, abyste rozproudily lymfatický systém.

 

POKLADY Z MRAZÁKU

Na otoky očí vám pomůže stará dobrá zelenina. Mraženou polévkovou směs nebo hrášek, nebo cokoliv mrazáku přiložte na pět až deset minut na oči. Rychleji se tak zbavíte tmavých kruhů pod očima. Pro zlepšení účinku ještě nakonec naneste oční sérum a nechetejte působit.

 

(edo)


 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena