BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA
26.01.2019
Beauty tipy

Jak na celulitidu?

Trápí vás stará známá, která není nikým oblíbená, celulitida? Nebo máte jen pocit, že se vám začíná tvořit? Ačkoliv je boj s celulitidou věčným tématem již desítky let, stále se v něm zdokonalujeme. Dnes si představíme pár tipů, jak na ni vyzrát.

 

Celulitida – proč ji máme a jak ji nemít?

Hned zpočátku si vyvraťme jeden mýtus – a to, že celulitidou trpí jen obézní lidé. Není tomu tak. Můžete mít štíhlá jako proutek, a přesto se vám pomerančová kůže může vytvořit. Nejčastěji postižené partie jsou oblasti hýždí a stehen. Ano, celulitida vzniká zejména při nadváze a tvoří se na místech se zásobárnou tuku, avšak může se tvořit také při velkém zadržování vody či trpíte-li špatným lymfatickým systémem.

Toto téma nás trápí zejména v tzv. plavkové sezóně. Není tedy na škodu, omrknout nějaké triky pěkně za včas, ještě v zimě.

Změna životního stylu

Nejspíše je vám jasné, že pokud trpíte celulitidou z důvodu nadváhy, je řešením změnit životní styl. Tedy upravit jídelníček a nastartovat metabolismus spalování. Zejména v boji proti celulitidě se doporučují potraviny, jako je ananas, banán či sushi. Jsou to dobroty, které přesto umí odplavovat, stimulovat a spalovat.

S tím jde ruku v ruce také aktivní život, sport a pohyb. Ano, je to bohužel nutné, chceme-li shodit nějaké to kilečko a zbavit se pomerančové kůže. Navíc, budete se správně prokrvovat, což je k odbourání celulitidy nutné.

Také hodně pijte vodu, Nikoliv slazené minerálky či čaje. Pokud máte celulitidu způsobenou zadržováním vody, ven ji vyžene jen a zase čistá voda. Pitný režim je navíc také základ pro hubnutí.

Dopřávejte si

Po tvrdé práci náleží také odměna. Vy si svou odměnu můžete vybrat v podobně masáží, které nastartují správný tok lymfy a prokrví pokožku. Kromě profesionálních masáží v salónech si dopřávejte také vlastnoruční masírování doma. A nejlépe pravidelně (klidně ráno i večer), kdy prokrvíte pomerančové části kůže. Můžete si na to pořídit speciální masážní (peelingové) rukavičky, které vaši pokožku vyhladí do sametova. Používejte k tomu i vhodné krémy a peelingy – z kávových zrn, s kofeinem či ze zeleného čaje.

Další formou „dopřávání si“ je pak estetický zákrok, jako je laser, liposukce a další.

 

Bylinky, které pomáhají

 

Rozmarýn

Využívá se na celulitidu, křečové žíly i bolest svalů. Stimuluje obnovu buněk a hydratuje pokožku.

 

Cypřiš

Cypřiš podporuje správný tok lymfy a napomáhá odbourávat zadržování vody. Odplavuje toxiny z organismu.

 

Bílý pepř

Způsobuje silné prohřívání, což zvyšuje cirkulaci krve (prokrvování), které je potřebné při odbourání celulitidy. Má antioxidační účinky a vysoký obsah vitamínu C. Napomáhá hubnutí.

Tyto tři divy přírody, v boji proti celulitidě, najdete v jednom krásném spojení, jako účinný krém proti celulitidě. Můžete se jím mazat po koupeli, ale také během domácích masáží, které jsme doporučovali pravidelně praktikovat, chcete-li se správně prokrvovat a vyzrát nad celulitidou.

 

Lucie Holásková

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena