BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
26.01.2019
Beauty tipy

Jak na celulitidu?

Trápí vás stará známá, která není nikým oblíbená, celulitida? Nebo máte jen pocit, že se vám začíná tvořit? Ačkoliv je boj s celulitidou věčným tématem již desítky let, stále se v něm zdokonalujeme. Dnes si představíme pár tipů, jak na ni vyzrát.

 

Celulitida – proč ji máme a jak ji nemít?

Hned zpočátku si vyvraťme jeden mýtus – a to, že celulitidou trpí jen obézní lidé. Není tomu tak. Můžete mít štíhlá jako proutek, a přesto se vám pomerančová kůže může vytvořit. Nejčastěji postižené partie jsou oblasti hýždí a stehen. Ano, celulitida vzniká zejména při nadváze a tvoří se na místech se zásobárnou tuku, avšak může se tvořit také při velkém zadržování vody či trpíte-li špatným lymfatickým systémem.

Toto téma nás trápí zejména v tzv. plavkové sezóně. Není tedy na škodu, omrknout nějaké triky pěkně za včas, ještě v zimě.

Změna životního stylu

Nejspíše je vám jasné, že pokud trpíte celulitidou z důvodu nadváhy, je řešením změnit životní styl. Tedy upravit jídelníček a nastartovat metabolismus spalování. Zejména v boji proti celulitidě se doporučují potraviny, jako je ananas, banán či sushi. Jsou to dobroty, které přesto umí odplavovat, stimulovat a spalovat.

S tím jde ruku v ruce také aktivní život, sport a pohyb. Ano, je to bohužel nutné, chceme-li shodit nějaké to kilečko a zbavit se pomerančové kůže. Navíc, budete se správně prokrvovat, což je k odbourání celulitidy nutné.

Také hodně pijte vodu, Nikoliv slazené minerálky či čaje. Pokud máte celulitidu způsobenou zadržováním vody, ven ji vyžene jen a zase čistá voda. Pitný režim je navíc také základ pro hubnutí.

Dopřávejte si

Po tvrdé práci náleží také odměna. Vy si svou odměnu můžete vybrat v podobně masáží, které nastartují správný tok lymfy a prokrví pokožku. Kromě profesionálních masáží v salónech si dopřávejte také vlastnoruční masírování doma. A nejlépe pravidelně (klidně ráno i večer), kdy prokrvíte pomerančové části kůže. Můžete si na to pořídit speciální masážní (peelingové) rukavičky, které vaši pokožku vyhladí do sametova. Používejte k tomu i vhodné krémy a peelingy – z kávových zrn, s kofeinem či ze zeleného čaje.

Další formou „dopřávání si“ je pak estetický zákrok, jako je laser, liposukce a další.

 

Bylinky, které pomáhají

 

Rozmarýn

Využívá se na celulitidu, křečové žíly i bolest svalů. Stimuluje obnovu buněk a hydratuje pokožku.

 

Cypřiš

Cypřiš podporuje správný tok lymfy a napomáhá odbourávat zadržování vody. Odplavuje toxiny z organismu.

 

Bílý pepř

Způsobuje silné prohřívání, což zvyšuje cirkulaci krve (prokrvování), které je potřebné při odbourání celulitidy. Má antioxidační účinky a vysoký obsah vitamínu C. Napomáhá hubnutí.

Tyto tři divy přírody, v boji proti celulitidě, najdete v jednom krásném spojení, jako účinný krém proti celulitidě. Můžete se jím mazat po koupeli, ale také během domácích masáží, které jsme doporučovali pravidelně praktikovat, chcete-li se správně prokrvovat a vyzrát nad celulitidou.

 

Lucie Holásková

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena