Jak najít pohodu a klid
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Esenciální oleje
  4. Jak najít pohodu a klid

Jak najít pohodu a klid

Nestresovaní, uvolnění lidé působí na první pohled vyrovnaně a vypadají mladší a aktivnější. Kdo by netoužil vyvarovat se stresu a napětí. Bohužel to ale ne vždy jde, proto je důležité najít způsob jak jej odbourat a nabrat sílu a klid. K tomu nám pomáhají relaxační techniky, které pomáhají při usínání a jsou tak zárukou opravdu uvolňujícího spánku. I když přes den převládá stres, večer se od něho musíme naučit držet si odstup.

 

Pomoc při usnutí

Dostatek spánku je základem pro svěží vzhled a tělo nabité energií! Hodně lidí, má ale i přes velkou únavu, problém s usínáním. Jednou z příčin je také nahromaděný stres z celého dne, technologie náš život zrychlili a jsme neustále nuceni podávat větší a větší výkon a ještě k tomu rychleji. Není divu, že po uložení do postele nám hlavou víří myšlenky a ne a ne usnout.

Přes den si také dopřáváme kávu, která nám poskytuje jistý komfort a nabudí nás, ale  v době spánku mu může zabránit přijít. Zkuste se večer prostě vypnou a povznést se nad uplynulým dnem. Stejné pocity mají i děti, které toho přes den spoustu zažili a je právě na vás je upokojit.

 

ATMOSFÉRA

Navození příjemné atmosféry na spaní je základem úspěchu. Příjemná hudba a vůně, vás dokážou ukolébat a přenést tam, kam potřebujete.  Zkuste třeba také mluvené slovo, najděte si oblíbený podcast, který ve vás bude vzbuzovat libé pocity. Je to tak trochu jako pohádka před usnutím pro děti. Stejný princip, který vás přenese do světa snů.

Vůně, kterou budete mít spojenou s pocitem klidu a pohody, je také důležitá. Velký výběr esenciálních olejů s uklidňujícím účinkem vám v tomto úkolu pomůže. Nejčastějším použitím jsou aromalampy, difuzéry a v zimním období určitě nezapomeňte ani na zvlhčovače vzduchu na topení. Budou se pozvolna odpařovat a jemně vás uspí. Připravit si můžete také sprej pro lepší spánek. Váš oblíbený esenciální olej, pár kapek lihu a destilovaná voda ve vhodné nádobě s rozprašovačem a máte hotovo.

 

RITUÁLY

Každodenní rituály při vstávání a uléhání a jejich pravidelné opakování způsobí, že si tělo vytvoří dobrý spánkový rytmus. Zkuste vstávat a chodit spát ve stejnou dobu a  dodržujte to alespoň podobně i o víkendu.

Vytvořte si vlastní večerní rituály, poslouchejte hudbu nebo si půl hodiny čtěte. jednou týdně si najděte čas i na relaxační koupel nebo teplou koupel nohou, do které opět použijete olejíček s uklidňujícími účinky. Zkuste například levandulový nebo šalvějový olej. Oba mají zklidňující účinek a pohladí vás po duši.

Tělo se naučí, že tyto rituály předcházejí ukládání ke spánku a dovolí únavě, aby ovládla vaše tělo a konečně se nechalo uspat. Zapojte do rituálů celou rodinu, protože společně se to lépe táhne a budete určitě důslednější.


KLIMA PODPORUJÍCÍ SPÁNEK

Za nespavost můžou také nepříjemné vnější okolnosti. V ložnici si kromě příjemné hudby a vůně také ukliďte. Vašemu tělu s snáze bude uklidňovat v oáze, kde je pořádek a dobrý tok energie, než nepořádek. Neměli byste usínat v přílišném teple, ideální teplota je okolo 18 stupňů Celsia a dostatek čerstvého vzduchu.

K pohodlnému spánku přispívá také kvalitní matrace. Na klidu vám jistě přidá i mobilní telefon či tablet z vašeho dosahu. nechte je pěkně za dveřmi a raději si opět pořiďte stolní budík.

 

(edo)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena