BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
 1. Úvod
 2. PŘEČTĚTE SI
 3. Beauty tipy
 4. Jak podpořit přirozenou regeneraci pleti?
14.12.2020
Beauty tipy

Jak podpořit přirozenou regeneraci pleti?

Mnoho lidí se na péči o pleť důkladně zaměří až v momentě, kdy něco není v nepořádku - kdy se objeví například pupínky, vrásky nebo jizvy. Ve skutečnosti ale péče o pleť tkví právě v prevenci. V tom, že bychom se měli o pokožku starat tak, abychom podpořili její přirozené funkce. Tou nejdůležitější je schopnost regenerace, tedy přirozená obnova kůže.

Jak regenerace probíhá, co tuto schopnost oslabuje, a jak ji můžete podpořit?

Zdroj fotky:  www.freepik.com

Regenerace jako přirozená funkce kůže

Regenerace ve své podstatě znamená dvě věci. Jde o schopnost kůže nahrazovat odumřelé buňky novými a zároveň schopnost produkovat potřebné proteiny, které kůži udržují pevnou a pružnou.

Nové kožní buňky vznikají v hlubších vrstvách kůže, a jak se dostávají na povrch, mění svůj tvar, diferencují se a plní se proteinem keratinem. Ve svrchní vrstvě kůže (pokožce) tak dochází k procesu keratinizace neboli rohovatění, kdy se odumřelé buňky odlupují a jsou nahrazeny novými buňkami s hlubších vrstev.

Jak regeneraci podpořit?

V mládí se naše pokožka (epidermis)  přirozeně obnovuje zhruba každých 28 dní. S přibývajícím věkem se schopnost regenerace oslabuje, stejně tak jako kůže ztrácí svou přirozenou elasticitu a pevnost. To, jak o pleť pečujeme ale přirozený proces regenerace buď podporuje, nebo naopak narušuje. 

Mezi cesty, jak můžeme pokožku sami ovlivnit, patří:

Pravidelný peeling

Vrstva odumřelých kožních buněk může na pokožce ulpívat a způsobovat, že je pleť mdlá a zašedlá. Kromě toho může ucpávat kožní póry a vést tak ke vzniku černých teček a pupínků. Zdravou obnovu pleti proto podpoříte pravidelným, jemným peelingem. Ten odstraní odumřelé buňky a pleť znovu rozjasní.

Přírodní peelingy jsou obvykle tvořené ze směsi rostlinných olejů, jílů či mořské soli, a pomáhají tak současně pokožku i vyživovat.

TIP: Evergetikon Pleťový peeling s meruňkou a pomeranči

✔️ odstraňuje odumřelé kožní buňky a šupinky suché kůže

✔️ obsahuje velmi jemné brusné částečky, takže je vhodný i pro citlivou pleť

✔️ obsahuje antioxidanty, chránící pleť před předčasným stárnutím

✔️ tonizuje a rozjasňuje mdlou a unavenou pleť

Důležité vitamíny a minerály

Na schopnosti regenerace kůže se podílí také řada vitamínů a minerálů, které by měly být zastoupeny v naší stravě i kosmetické péči. Tam je obvykle najdete ukryté v rostlinných olejích a bylinných výtažcích.

Konkrétně mezi ty nejdůležitější složky patří:

 • Vitamín A - reguluje růst nových kožních buněk, předchází abnormálnímu rohovatění pokožky, urychluje proces regenerace
 • Vitamín C - nezbytný pro produkci kolagenu v těle, pro udržení pevnosti a pružnosti pokožky a její obnovu při poranění
 • Kolagen - základní stavební kámen pojivových tkání, udržuje pevnost pokožky
 • Zinek - podílí se na tvorbě kolagenu a funkci imunitního systému, urychluje hojení kůže, redukuje záněty
 • Kyseliny hyaluronová - udržuje optimální míru hydratace v kůži, hraje zásadní roli při regeneraci kůže

TIP: Evergetikon Hydratační pleťový krém s Aloe Vera

✔️ Zklidňuje a obnovu rovnováhu pleti

✔️ Podporuje produkci kolagenu

✔️ Chrání pleť před nepříznivými vlivy okolí

✔️ Oživuje dehydratovanou pleť

 

Fytoestrogeny 

Po 30. roku našeho života se regenerační schopnosti začínají zpomalovat. Ještě strmější propad potom nastává při a po menopauze. Snižuje se totiž produkce ženského pohlavního hormonu estrogenu, který kůži pomáhá udržovat pevnou, pružnou a silnou.

Funkci estrogenu mohou napodobit tzv. fytoestrogeny - rostlinné látky, které zvyšují produkci kolagenu v kůži, urychlují regeneraci a podporují optimální hydrataci pokožky.

Mezi přirozené zdroje fytoestrogenů patří zejména sójové boby a sójové výrobky (tempeh, tofu, sójová omáčka), v menší míře je potom obsahují také jablka, třešně, bobulové ovoce, mrkev, rýže nebo pšeničné klíčky.

3 kroky, jak podpořit regeneraci pokožky přírodní kosmetikou

 • Pleť čistěte 2x denně - tak, abyste ji zbavily nečistot a odumřelých kožních buněk, ale aby současně nadměrným čištěním nedocházelo k poškození ochranné bariéry kůže
 • Zamilujte si pleťové oleje - najdete v nich důležité vitamíny a minerály, které podpoří přirozené funkce kůže a zpomalí její stárnutí
 • Zařaďte do své péče 1x týdně šetrný peeling

 

Vánoční TIP: Omorfia Divine Elixír dárková sada

✔️čisticí olejový balzám Zen Purity pleť zbaví make-upu i nečistot, podpoří její přirozené funkce a zanechá ji zklidněnou a vláčnou

✔️jemný peeling Smootea šetrně odstraní odumřelé kožní buňky a podpoří tak obnovu pleti

✔️olejové sérum Divine Elixir dodá pleti potřebnou výživu, zbaví ji rozšířených pórů a zredukuje výskyt pupínků i vrásek

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena