- Štítky blogu
- přírodní kosmetika
- esenciální oleje
- Přírodní kosmetika
- péče o pleť
- rady a tipy
- aromaterapie
- BioAroma
- rostlinné oleje
- BioAroma kosmetika
- Rady a tipy
- akné
- Péče o pleť
- čistá příroda
- přírodní péče
- parní destilace
- péče o vlasy
- čištění pleti
- akné v dospělosti
- peeling
- problematická pleť
- vrásky
- masáže
- stres
- anti-aging péče
- suchá pleť
- léčba akné
- diktamos
- celulitida
- kosmetika pro muže
- aromatické oleje
- boj proti stárnutí
- výživa pro vlasy
- těhotenství
- Beauty tipy
- pigmentové skvrny
- děti
- nachlazení
- spánek
- zdraví
- péče o tělo
- šalvěj
- výživa pro pleť
- boj proti celulitidě
- mastná pleť
- odličovací olej
- těhotenství a děti
- arganový olej
- kosmetika bez vody
- avokádový olej
Nevíte si rady?
Jak využívat esenciální oleje
Díky svým léčivým schopnostem našly esenciální oleje mnohé způsoby využití. Najdete je mezi přísadami v přírodní kosmetice i v některých potravinách, lze s nimi rozvonět místnost pomocí aroma lampy, použít je pro masáže i voňavé relaxační koupele.
Vůně, která léčí
Léčivá síla esenciálních olejů leží v jejich vůni. Stačí pár kapek do aromalampy (nebo případně jen do misky z horkou vodou) a kouzlo může působit. Použít můžete jednotlivé olejíčky nebo si namíchat směs podle požadovaných účinků. Pro uvolnění nachlazení a rýmy si v blízkosti postele zapalte lampičku se směsí máty, eukalyptu a tea tree. Pro zlepšení nálady můžete zkusit pomeranč, bergamot a jedli. Pro zklidnění myšlenek po náročném dni vám pomůže například kombinace levandule a ylang ylang.
Pro pleť
Esenciální oleje jsou skvělými pomocníky v péči o pleť. Pomáhají hojit kůži a podporují její přirozenou regeneraci. Dokážou ulevit od akné, ekzémů i vyrážek. Některé oleje pomáhají zpomalit proces stárnutí kůže a předejít vzniku vrásek, jiné zase zklidní podrážděnou pleť od sluníčka nebo hmyzího bodnutí. Vzhledem k vysoké koncentraci není vhodné většinu olejíčků na pleť nanášet přímo. Vždy je lepší smíchat pár kapek s pečujícím základovým olejem, jako je jojoba, ricinový, avokádový nebo třeba mandlový olej. Olejíčky lze také přidávat do domácích pleťových masek, peelingů, pleťových vod – nebo si jednoduše koupit už hotové přírodní produkty, které mají olejíčky namíchané přesně pro váš typ pleti.
Mezi největší zázraky v péči o pleť patří šípkový olej, který lze nanášet přímo na pleť, a který pleť vyživuje, vyhlazuje, zbavuje jizev a pomáhá při léčbě akné. Pleť skvěle zklidní také levandulový olejíček nebo olej z gerania. Proti akné a oparům rychle zabere tea tree olej, který pupínky a jiné nedokonalosti vysuší a dezinfikuje. Pro osoby s mastnou pletí je vhodný olej z grepových jader, pro suchou pleť je správnou volbou například olejíček z heřmánku.
Na vlasy
Léčivé účinky esenciálních olejů lze využít i pro podporu kvality vlasů. Správný mix olejíčků dokáže vlasy posílit, dodat jim lesk, objem a podpořit jejich růst. Olejíčky je vhodné nanášet do vlhkých vlasů nebo je použít při výrobě domácí vlasové masky. Mezi oleje, vhodné pro péči o vlasy, patří levandulový, tymiánový nebo mátový olej, olej z cedrového dřeva, rozmarýnu, lemongrass a tea tree.
Aromaterapie pro duševní pohodu
Ať už olejíčky používáte jakkoliv, můžete vždy současně čerpat i z jejich účinků na naši psychiku. Olejíčky dokážou “dobít baterky”, když se cítíme naprosto vyčerpaní, dokážou pozvednou naši náladu, zklidnit tělo i mysl a pomoct nám překonat všechny negativní emoce. Levandulový olejíček je například známý svými zklidňujícími účinky, které pomáhají zmírnit projevy stresu a úzkosti, a je také skvělým přírodním lékem proti nespavosti. Podobný efekt má také olejíček ze šalvěje, tymiánu, vanilky nebo majoránky.
Fenyk, grapefruit, máta nebo bazalka pro změnu povzbuzují energii, zlepšují soustředění a navrací ztracenou motivaci a odhodlání.