BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Esenciální oleje
  4. Jak vyzrát na bolest ucha?

Jak vyzrát na bolest ucha?

Bolest ucha je velmi nepříjemná věc. Zastihuje nás často teď, v zimním čase, kdy fouká studený vítr. Avšak tu a tam se tomu nevyhneme ani v létě. Jak si svépomoci doma se dozvíte v dnešním článku.

 

Naslouchejte přírodě

V případě bolesti ucha se obraťte zpět na přírodu a nechejte si pomoci. S bolestí zatočí již jen pár kapek správného esenciálního oleje.

Mezi nejvhodnější olejíčky pro tuto léčbu patří bazalka, heřmánek římský, tymián, čajovník či levandule. Všechny tyto oleje mají antibakteriální účinky a zamezují šíření infekce.

Aplikace

Esenciální oleje je nutno vědět, jak je správně aplikovat. Většinou je totiž první třeba vytvořit směs. Jen občas se aplikují nezředěné.

V případě neředění éterického oleje namažte jen pár kapek oleje za ucho.

Pokud jde o zánětlivé onemocnění, aplikujte 2 kapky esenciálního oleje s nosným olejem a směsí namažte partie za uchem, na šíjích, klíčních kostech a v podpaží.

Pokud vám z ucha vytéká vodnatý výtok či hnis, nakapejte na vatový tampónek 1-2 kapky esenciálního oleje, spolu s kapkou vody. Tampón pak vyměňujte po hodině.

Kromě olejíčků mohou pomoci také ušní svíce.

Působnost jednotlivých (dalších) olejů

 

Česnekový olej

Tento olej patří k oblíbeným „babským praktikám“. Dokáže snížit zánět ucha díky antioxidačním účinkům. Ty způsobuje obsažený alicin v oleji. Můžete jej smíchat s panenským olivovým olejem.

 

Mátový olej

Tento olej se míchá s jojobovým olejem a lze jej aplikovat v menším množství také u dětí. Má vysoké protizánětlivé účinky a dokáže rychle utlumit bolest nemocného ucha. Má uklidňující působnost.

 

Olej z tea tree

Tea tree (čajovník) je velice účinný olej na více příčin zánětu ucha. Ať už jde o infekci, nebo o nahromadění ušního mazu, apod. Tea tree má totiž antibakteriální a adstringentní účinky. Smíchejte jeho 2-3 kapky spolu s olivovým olejem a směs nechejte 10 minut odstát.

Levandulový olej

Tento zázrak na více problémů, je velice účinný také na bolest a zánět ucha. Nejen, že jej dokáže léčit, ale také uklidňuje a odbourává bolest hlavy. Směs vytvoříte smícháním několika kapek levandulového oleje spolu s čajovou lžičkou kokosového oleje. Aplikujte na vatový tampónek a potřete zvukovod a ušní boltec. Dejte si pozor na aplikaci pomocí prstů, kdy zánět můžete ještě více zhoršit!

Ošetření ucha různými způsoby můžete provádět i dvakrát denně, po dobu několika dní. Některé oleje jsou vhodné také pro miminka a těhotné ženy. Je však lepší konzultace s lékařem.

 

Lucie Holásková

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena