- Štítky blogu
- přírodní kosmetika
- esenciální oleje
- Přírodní kosmetika
- péče o pleť
- rady a tipy
- aromaterapie
- BioAroma
- rostlinné oleje
- BioAroma kosmetika
- Rady a tipy
- akné
- Péče o pleť
- čistá příroda
- přírodní péče
- parní destilace
- péče o vlasy
- čištění pleti
- akné v dospělosti
- peeling
- problematická pleť
- vrásky
- masáže
- stres
- anti-aging péče
- suchá pleť
- léčba akné
- diktamos
- celulitida
- kosmetika pro muže
- aromatické oleje
- boj proti stárnutí
- výživa pro vlasy
- těhotenství
- Beauty tipy
- pigmentové skvrny
- děti
- nachlazení
- spánek
- zdraví
- péče o tělo
- šalvěj
- výživa pro pleť
- boj proti celulitidě
- mastná pleť
- odličovací olej
- těhotenství a děti
- arganový olej
- kosmetika bez vody
- avokádový olej
Nevíte si rady?
Jak vyzrát na bolest ucha?
Bolest ucha je velmi nepříjemná věc. Zastihuje nás často teď, v zimním čase, kdy fouká studený vítr. Avšak tu a tam se tomu nevyhneme ani v létě. Jak si svépomoci doma se dozvíte v dnešním článku.
Naslouchejte přírodě
V případě bolesti ucha se obraťte zpět na přírodu a nechejte si pomoci. S bolestí zatočí již jen pár kapek správného esenciálního oleje.
Mezi nejvhodnější olejíčky pro tuto léčbu patří bazalka, heřmánek římský, tymián, čajovník či levandule. Všechny tyto oleje mají antibakteriální účinky a zamezují šíření infekce.
Aplikace
Esenciální oleje je nutno vědět, jak je správně aplikovat. Většinou je totiž první třeba vytvořit směs. Jen občas se aplikují nezředěné.
V případě neředění éterického oleje namažte jen pár kapek oleje za ucho.
Pokud jde o zánětlivé onemocnění, aplikujte 2 kapky esenciálního oleje s nosným olejem a směsí namažte partie za uchem, na šíjích, klíčních kostech a v podpaží.
Pokud vám z ucha vytéká vodnatý výtok či hnis, nakapejte na vatový tampónek 1-2 kapky esenciálního oleje, spolu s kapkou vody. Tampón pak vyměňujte po hodině.
Kromě olejíčků mohou pomoci také ušní svíce.
Působnost jednotlivých (dalších) olejů
Česnekový olej
Tento olej patří k oblíbeným „babským praktikám“. Dokáže snížit zánět ucha díky antioxidačním účinkům. Ty způsobuje obsažený alicin v oleji. Můžete jej smíchat s panenským olivovým olejem.
Mátový olej
Tento olej se míchá s jojobovým olejem a lze jej aplikovat v menším množství také u dětí. Má vysoké protizánětlivé účinky a dokáže rychle utlumit bolest nemocného ucha. Má uklidňující působnost.
Olej z tea tree
Tea tree (čajovník) je velice účinný olej na více příčin zánětu ucha. Ať už jde o infekci, nebo o nahromadění ušního mazu, apod. Tea tree má totiž antibakteriální a adstringentní účinky. Smíchejte jeho 2-3 kapky spolu s olivovým olejem a směs nechejte 10 minut odstát.
Levandulový olej
Tento zázrak na více problémů, je velice účinný také na bolest a zánět ucha. Nejen, že jej dokáže léčit, ale také uklidňuje a odbourává bolest hlavy. Směs vytvoříte smícháním několika kapek levandulového oleje spolu s čajovou lžičkou kokosového oleje. Aplikujte na vatový tampónek a potřete zvukovod a ušní boltec. Dejte si pozor na aplikaci pomocí prstů, kdy zánět můžete ještě více zhoršit!
Ošetření ucha různými způsoby můžete provádět i dvakrát denně, po dobu několika dní. Některé oleje jsou vhodné také pro miminka a těhotné ženy. Je však lepší konzultace s lékařem.
Lucie Holásková