Jaký typ péče si dopřát na noc?
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA
21.02.2019
Beauty tipy

Jaký typ péče si dopřát na noc?

V noci je kůže zcela zaměstnaná regenerací. Noční krémy by proto měly podporovat přirozený proces obnovy kůže. Krémy, které používáme na noc by měly mít vyšší obsah tuku. Kromě toho bývají obohacené různými účinnými látkami, které mají regenerační proces podpořit. Otázkou ovšem zůstává, jestli kůže v noci potřebuje více tuku, než ve dne. Odpověď je ano i ne. Tuk má kůži především chránit, a to je ve dne mnohem potřebnější než v noci. Na druhé straně ale pleti, které po celý den stále hrozí vysoušení pořádná dávka hydratace v noci také prospěje. BioAroma nabízí krémy, které pokryjí potřebu vaší pleti po celých 24 hodin.

Můžete si vybrat ze široké škály krémů podle vašeho typu pleti. Jsou natolik bohaté na živiny a mají přesto vyvážené složení, které pleti bude vyhovovat jak přes den, tak v noci.

 

 

 

Proč by se ale zázrak obnoví pleti děje zejména v noci?

Jak se kůže ve spánku obnovuje?

Látková výměna v kůži se stejně jako u ostatních orgánů řídí podle určitých vnitřních hodin. Jak tyto biologické hodiny fungují se zabývá chronologie. K tomu je potřeba vědět, že dělení buněk v zárodečné vrstvě slouží k stálé obnově celkové pokožky. Přes den se tento dělící proces odehrává ve zpomalené formě. Teprve asi do 18 hodin se zrychluje a mezi 22. a 24. hodinou dosahuje vrcholu. Pro tento biorytmus existuje vysvětlení. Přes den je potřeba zásobovat energií především svaly a vnitřní orgány, neboť ty musejí podávat potřebné výkony při každém pohybu a po každém jídle. Během nočního klidu takové výkony ale nejsou nutné, takže se v této době dávají do práce vyživující látky, podporující stavbu nových buněk a vykonávajících opravy na již vytvořených buňkách.

 

NOČNÍ REGENERACE

Mohou tedy krémy během nočního telesného cyklu podpořit regenerační proces? Kosmetičtí odborníci tvrdí, že ano. Mezi nejčastější argumenty patří ten, že řes den je kůže vystavena takovému stresu, že už nemůže přijímat účinné látky navíc. Večer jsou prý mnohem účinnější, protože se biorytmus kůže stejně ocitá v regenerační fázi a dokáže tak lépe zhodnotit přijímané látky. Zejména pokud máte suchou pokožku a dokáže přijmout hodně tuku, kterého sama produkuje málo. Nebo pokud je vlivem vnějšího prostředí sušší než obvykle. Například po nemoci, nebo v zimě nebo když je rohová vrstva po slunné dovolené tak zesílila, že vlastní tukové zásoby kůže nestačí k tomu, aby udržely obličej vláčný.


 

LZE KŮŽI PŘEKRMIT?

Krémy na noc nanášíme pokud možno v tenké vrstvě. Tlustá vrstva by mohla vést k zadržení tepla a bránit vylučování potu. Kožní lékaři před tím varují, protože nadbytečný krém snadno podléhá rozkladu prostřednictvím bakterií a enzymů. To může způsobit podráždění kůže.

 

(edo)Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena