Jaký typ péče si dopřát na noc?
DOVOLENÁ 😎 Objednávky, které přijdou mezi 31.5. - 7.6. odesílám až 8.6. Děkuji za pochopení.
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Beauty tipy
  4. Jaký typ péče si dopřát na noc?
21.02.2019
Beauty tipy

Jaký typ péče si dopřát na noc?

V noci je kůže zcela zaměstnaná regenerací. Noční krémy by proto měly podporovat přirozený proces obnovy kůže. Krémy, které používáme na noc by měly mít vyšší obsah tuku. Kromě toho bývají obohacené různými účinnými látkami, které mají regenerační proces podpořit. Otázkou ovšem zůstává, jestli kůže v noci potřebuje více tuku, než ve dne. Odpověď je ano i ne. Tuk má kůži především chránit, a to je ve dne mnohem potřebnější než v noci. Na druhé straně ale pleti, které po celý den stále hrozí vysoušení pořádná dávka hydratace v noci také prospěje. BioAroma nabízí krémy, které pokryjí potřebu vaší pleti po celých 24 hodin.

Můžete si vybrat ze široké škály krémů podle vašeho typu pleti. Jsou natolik bohaté na živiny a mají přesto vyvážené složení, které pleti bude vyhovovat jak přes den, tak v noci.

 

 

 

Proč by se ale zázrak obnoví pleti děje zejména v noci?

Jak se kůže ve spánku obnovuje?

Látková výměna v kůži se stejně jako u ostatních orgánů řídí podle určitých vnitřních hodin. Jak tyto biologické hodiny fungují se zabývá chronologie. K tomu je potřeba vědět, že dělení buněk v zárodečné vrstvě slouží k stálé obnově celkové pokožky. Přes den se tento dělící proces odehrává ve zpomalené formě. Teprve asi do 18 hodin se zrychluje a mezi 22. a 24. hodinou dosahuje vrcholu. Pro tento biorytmus existuje vysvětlení. Přes den je potřeba zásobovat energií především svaly a vnitřní orgány, neboť ty musejí podávat potřebné výkony při každém pohybu a po každém jídle. Během nočního klidu takové výkony ale nejsou nutné, takže se v této době dávají do práce vyživující látky, podporující stavbu nových buněk a vykonávajících opravy na již vytvořených buňkách.

 

NOČNÍ REGENERACE

Mohou tedy krémy během nočního telesného cyklu podpořit regenerační proces? Kosmetičtí odborníci tvrdí, že ano. Mezi nejčastější argumenty patří ten, že řes den je kůže vystavena takovému stresu, že už nemůže přijímat účinné látky navíc. Večer jsou prý mnohem účinnější, protože se biorytmus kůže stejně ocitá v regenerační fázi a dokáže tak lépe zhodnotit přijímané látky. Zejména pokud máte suchou pokožku a dokáže přijmout hodně tuku, kterého sama produkuje málo. Nebo pokud je vlivem vnějšího prostředí sušší než obvykle. Například po nemoci, nebo v zimě nebo když je rohová vrstva po slunné dovolené tak zesílila, že vlastní tukové zásoby kůže nestačí k tomu, aby udržely obličej vláčný.


 

LZE KŮŽI PŘEKRMIT?

Krémy na noc nanášíme pokud možno v tenké vrstvě. Tlustá vrstva by mohla vést k zadržení tepla a bránit vylučování potu. Kožní lékaři před tím varují, protože nadbytečný krém snadno podléhá rozkladu prostřednictvím bakterií a enzymů. To může způsobit podráždění kůže.

 

(edo)Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena