BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA

K čemu slouží esenciální oleje - 2.díl

V prvním díle o esenciálních olejích jsme se dozvěděli, jak tyto olejíčky správně ředit a opatrně je užívat přímo na tělo. Také jsme si řekli něco o aroma koupeli, výrobě tělových sprejů, aroma masáži, a že nám takový esenciální olej dokáže dopomoci od bolesti hlavy, nehtové infekci, aknózní pleti či nastolit klidný spánek. V dnešním druhém díle budeme pokračovat ve výčtu toho, k čemu nám esenciální oleje slouží a jak je správně použít.

Správný výběr je důležitý

 

Je důležité zaměřit se na správný výběr esenciálního oleje, který hodláte používat. Budete jej aplikovat zředěný přímo na své tělo. Také jeho silné aroma bude působit na vás, ale i vaše okolí (další členy domácnosti). Nepodceňujte tedy důležitost výběru a zaměřte se na kvalitu.

Ačkoliv nikde není psáno, která značka je lepší či horší, rozhodně existuje několik typů, jak vybrat ten nejkvalitnější olej právě pro vás..

-          Nebojte se v obchodě požádat o pomoc s výběrem, proškolený personál vám jistě rád poradí.

-          Nakupujte pouze od renomovaných značek.

-          Zaměřte se na 100% oleje. Tam kde je koncentrace nižší, nebo zcela chybí, bude lepší koupi pečlivě zvážit.

-          Cena vždy odpovídá kvalitě. Čím vyšší, tím kvalitnější.

-          Vyhýbejte se těm olejíčkům, u kterých byly rostliny masivně pěstovány a uměle poháněny pesticidy. Známku kvality jeví zmínka na etiketě o organickém pěstování surovin a také jejich latinský název pro náročnější klientelu.

Pokračování: Blahodárné účinky esenciálních olejů

 

1. Odbourání stresu

Ne nadarmo se užívají esenciální oleje pro aromaterapii, aroma masáže, ale také pro aroma koupele. Její vůně totiž dokáže zklidnit mysl a navodit psychickou pohodu. Děje se tomu tak proto, že naše čichové buňky jsou přímo napojené na tu část mozku, která má na starost psychické rozpoložení, spouštění emocí, sexuální náruživost a paměť.

Existuje celá škála esenciálních olejů, avšak některé působí na naši psychiku silněji, díky své vůni a jejímu účinku.

-          Vanilka: tato vůně je čistá a navozuje jasnou mysl. Je velmi oblíbená u většiny lidí, jelikož není nijak kořeněná, výrazná a provokativní. V aromaterapii je často používána.

-          Levandule: jedná se o nejznámější vůni pro uklidnění podrážděné mysli. Aroma levandule dokáže navodit psychické i fyzické uvolnění, díky svým uklidňujícím účinkům. Jedná se o sladce květinovou, jemnou a zemitou vůni.

-          Růže: často se využívá pro odstranění stresu, smutku a deprese. Její jemná a nasládlá vůně přináší pocit pohody a klidu.

2. Konec chrápání

Trápí vás partner svým nočním orchestrem? Nebo máte sami problém s chrápáním? Pak sáhněte po olejíčku z tymiánu. Příležitostně se na místo tymiánu používá také majoránka či cedrové dřevo.

Jednoduše si před spaním potřete chodila 3-5% roztokem. (Míchání roztoků pro aplikaci na tělo naleznete v prvním díle).

3. Bolesti ucha

Esenciální olej tea tree se užívá proti zánětům. To platí také pro infekce, jenž způsobují nepříjemnou bolest ucha.

Použijte 3-5% roztok z tea tree oleje. (Míchání roztoků pro aplikaci na tělo naleznete v prvním díle). Směs nelijte do ucha. Roztírejte kapalinu kolem ucha, za ním a na krku.

4. Závratě způsobené vertigem

Také pro tyto účely se hojně využívají esenciální oleje. Jedná se zejména o vůně levandule, šalvěj, bazalku, zázvor, růži, rozmarýn, mandarinku, myrtu nebo cypřiš.

Nejvíce se však užívá peprmintový olej, pro své chladivé účinky díky obsahu mentholu, methylesterů a menthonu.

V případě závratě stačí inhalovat pár kapek olejíčku z vatového tampónu, kapesníčku či z nějakého ubrousku.

5. Letní SOS pomoc

Esenciální oleje skvěle působí také na spáleniny od letního slunce. Pokud vás pokožka nepříjemně pálí, použijte levandulový olej, růžový či olej ze smilu italského. Mají protizánětlivé a uklidňující účinky.

Popáleniny se pomocí těchto olejů ošetřovaly již před tisíci lety a dodnes se jejich aplikace doporučuje. Aplikovat můžete buď gel či tělový sprej na popáleniny.

Gel vytvoříte smícháním aloe vera gelu a esenciálního oleje v poměru 1:1 / 1 lžíce aloe a 1 kapka oleje.

Tělový sprej na popáleniny vytvoříte pomocí smíchání jednoho hrnku vody s jednou lžící koncentrátu z aloe vera a ¼ hrnku kokosového oleje (nosný olej). Přidejte lžíci rozpustného vitamínu E, 8 kapek heřmánkového a 8 kapek levandulového oleje, spolu se 8 kapkami tea tree olejíčku. Vzniklý roztok pořádně promíchejte a aplikujte pomocí láhve s rozprašovačem.

Esenciální oleje jsou tedy dobré na odbourání stresu, odstranění chrápání a bolest ucha, na ukončení stavů závratí, ale také na hojení popálenin. V příštím díle se dozvíte zbylé léčivé učínky. Ačkoliv jich existuje dozajista mnohem více.

-          L.H.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena