Kokosový olej a jeho využití
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Rostlinné oleje
  4. Kokosový olej a jeho využití

Kokosový olej a jeho využití

Tento olej obsahuje tělu prospěšné mastné nasycené kyseliny, které obsahují množství antioxidantů – mimo jiné kyselinu laurovou (téměř 50%) a kaprylovou. Zatímco kyselina laurová, která je i přirozenou součástí mateřského mléka a má antivirové účinky, kyselina kaprylová likviduje plísně a kvasinky. Uvádí se, že každodenní konzumace malého množství kokosového oleje dokáže tělo zbavit kvasinek. Mastné kyseliny jsou velice snadno stravitelné, navíc dokážou stimulovat metabolismus, i díky tomu olej dodává tělu energie pozvolným uvolňováním. Olej neobsahuje žádný cholesterol a neusazuje se v těle, je tedy skvělý pro přípravu pokrmů. Z důvodu vysoké tepelné stability se hodí i pro smažení a pečení. Skvělý je na přípravu sladkých pokrmů, například do cukroví. S úspěchem jím lze nahradit rovněž máslo v případě nesnášenlivosti mléčných produktů.


Kokosový olej v péči o pleť

Kokosový olej se hodí pro ošetřování citlivé, suché, atopické, rozpraskané kůže, ale díky antibakteriálním a antivirovým vlastnostem také například na opary. Aplikovat by se měl tradičně na vlhkou pokožku, do které pak uzamkne vlhkost a navíc nezanechá mastný povlak.

Recept na tělový peeling: Kokosový olej regeneruje podrážděnou kůži a pomáhá předcházet vráskám. Dá se využít k péči o pokožku celého těla, například při koupeli a to například jako tělový peeling.

2 lžíce kokosového oleje smícháme s hrubozrnou solí, přidáme 3 kapky esenciálního oleje (vyzkoušejte skořici,rozmarýn nebo citron). Vzniklou směsí masírujeme vlhkou kůži 5 min. Zbytky opláchneme vodou.

 

Kokosový olej v péči o zuby

Kokosový olej se využívá také pro péči o dutinu ústní, kdy je mu přisuzována schopnost potlačit vznik aftů a dokonce bělit zuby. Pokud to chcete vyzkoušet, každé ráno po probuzení, ještě před čištěním zubů, povalujte lžičku kokosového oleje 20 min. v ústech, potom všechno vyplivněte a vypláchněte si ústa. Kokosový olej do sebe natáhne bakterie a toxiny, které pak spolu s ním vyplivnejte. Proto nikdy kokosový olej během tohoto procesu nepolykejte.

 

Kokosový olej na vlasy

Oblíbené jsou vlasové zábaly z kokosového oleje, kdy se olej vetře do nemytých lehce navlhčených vlasů, které se pak zakryjí igelitem nebo zabalí do teplého ručníku. Olej se nechá působit alespoň hodinu, můžete však klidně olej nanést večer a jít spát, ráno pak vlasy pořádně umyjete šampónem. Tento zábal je vhodný pro suché, poškozené a krepaté vlasy. Kokosový olej smíchejte s avokádovým olejem, který je taktéž vhodný pro vlasové zábaly. Do oleje určitě přidejte po 3 kapkách esenciálního oleje šalvěj, rozmarýn a citron, které stimuluje vlasovou pokožku a zajišťují úžasný lesk vlasů.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena