BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Lifestyle
  4. Majitel značky Ioannis prozrazuje více o Evergetikonu
03.02.2021
Lifestyle

Majitel značky Ioannis prozrazuje více o Evergetikonu

Ioannis: "Jsem rád, že jste se zastavili u tohoto článku o Evergetikonu. Prostřednictvím tohoto rozhovoru se Vám pokusím přiblížit značku Evergetikon a její filozofii. Řeknu Vám, jak Evergetikon začínal a proč jsme se s mojí ženou Annou rozhodli pro výrobu přírodní kosmetiky".

Prosím, řekněte nám něco o sobě: jaké máte vzdělání a zkušenosti

Narodil jsem se ve vesnici na Krétě, která se jmenuje Skalani a leží vedle paláce Knossos. Lidé tam vždy žili v harmonii s přírodou. Sbírali byliny, med a olivy.

Když jsem dokončil střední školu na Krétě, studoval jsem v Aténách ve škole sponzorované ministerstvem zdravotnictví. Můj obor byl v preventivní medicíně a správné sterilizaci materiálů. Poté jsem pracoval 17 let ve Fakultní nemocnici v Heraklionu.

Moje žena má vysokoškolské vzdělání v oblasti vývoje, výroby, kontroly kvality a bezpečnosti kosmetiky vyrobené z přírodních surovin, éterických olejů a léčivých rostlin.

Kdy a proč jste začal podnikat? Jaká byla vaše vize na začátku?

V roce 2007 jsme po detailním průzkumu trhu a možností zahájili výrobu kosmetiky, které jsme vybrali jméno «Evergetikon». Význam slova Evergetikon je "dar přírody". Naše filozofie má dva hlavní směry:

  1. Máme respekt a úctu k rozvoji bohatých a jedinečných zdrojů řecké přírody, která v kombinaci s dostatečným slunečním svitem a nízkou úrovní znečištění, činí řecké rostliny a byliny obzvláště účinnými.
  2. Vyznáváme holistický přístup ke zdraví a kráse. Krásu vnímáme jako nejvyšší vnitřní a vnější estetickou hodnotu. Ve starověkém Řecku reprezentoval krásu vzhled, viditelné zdraví, dobrá nálada a morálka každého jednotlivce.

Naše hodnoty se shodují se základními principy, které hlásal Hippokrates (otec moderní medicíny), "je lepší předcházet, než léčit". Chtěl stejně jako my zdůraznit významnou důležitost přírody a její role v prevenci, léčení a uchovávání zdraví a krásy její pomocí, protože "příroda vždy převládá". To jsou hodnoty, které i moderní medicína podložila svým výzkumem.

Jak dlouho jste v kosmetickém průmyslu? Co vás v této oblasti nejvíce motivuje?

My, kteří stojíme za značkou «Evergetikon» jsme plni neutuchající vášně, kterou vkládáme do rozvoje celé značky. Naše vědecká způsobilost a stálý inovativní rozvoj nám umožňují s mocí přírody, vytvářet vysoce kvalitní produkty pro kosmetickou péči, léčení a aromaterapii. Jsme motivováni potřebou vyrábět vysoce kvalitní produkty, které mají maximální účinnost pro pleť, tělo i vlasy. Vyrábět produkty, které nám dávají rovnováhu, posilují nás a jsou součástí okamžiků, které se dotýkají naší duše.

Můžete vybrat jeden produkt, bez kterého nejde vyrábět účinnou kosmetiku?

Všechny naše produkty mají vlastnosti, které ovlivňují zdraví pokožky a přispívají k němu. Pro účinnost kosmetiky jsou důležité:

a) Výrobní metody, které zachovají účinné složky jednotlivých ingrediencí

b) Synergická kombinace jednotlivých složek, které se navzájem podporují a zvyšují svou účinnost. Takto podporující se složky příznivě ovlivňují finální kvalitu produktů a jeho účinků na pokožku.

Kdybych měl tedy vybrat přísadu, musel bych říci, éterické oleje a oleje vyrobené za studena, protože to jsou silné a důležité přírodní materiály, které o pokožku pečují do hloubky, a nejen na jejím povrchu.

Bez olivového oleje si už vaření představit nedovedeme, ale co v kosmetice? Je olivový olej vhodný pro pokožku? Jaké jsou jeho výhody nebo nevýhody?

Olivový olej je naší pokožce opravdu velmi prospěšný. Olivovníky pěstované v olivových hájích «Evergetikon» se chemicky nehnojí ani nestříkají proti pesticidům. Olivový olej vyrábíme metodou lisování za studena tak, aby teplota při zpracování neměnila jeho kvalitu. Je bohatý na vitamíny a polyfenoly, které pečují o pleť a přispívají k jejímu zdraví. Obsažený vitamin E podporuje tvorbu elastinu a kolagenu, má změkčující a hydratační vlastnosti a bojuje proti dehydrataci. Je fakt, že olivový olej sám o sobě se špatně absorbuje a je mastný, ale když je součástí celku, působí na kůži velmi efektivně.

 Ve vaší kosmetice používáte včelí vosk. Proč, jaké jsou jeho výhody?

Svět včel je velice pozoruhodný. Vyznačuje se rovnováhou, harmonií a stabilní strukturou. Všichni jsme si vědomi vysoké biologické hodnoty včelích produktů, stejně jako jedinečné a důležité role včely pro životní prostředí. Bohužel, člověk ohrožuje a ničí tuto krásnou společnost včel monokulturou, intenzivním zemědělstvím, znečišťováním životního prostředí, používáním pesticidů a tak dále.

Vysoce kvalitní včelí vosk, který používáme, spolu s propolisem pochází z včelích pláství. Tato látka je velice hodnotná a je produkována v malém množství. Má antiseptické, protizánětlivé a léčivé vlastnosti a chrání před ztrátou vlhkosti. Pokud se spojí se správnými ingrediencemi, je pro pleť velikým přínosem.

Na webových stránkách Evergetikon a na obalech produktů je psáno, že kosmetika je 100% přírodní. Nepoužíváte konzervační látky? Jakou metodu konzervace tedy používáte?

Co nás fascinuje, je přirozenost. Je pro nás velkou výzvou dosáhnout maximální rovnováhy mezi zcela přírodními složkami bez použití syntetických nebo jiných složek, které by nepříznivě ovlivňovali kvalitu a účinnost produktů. Chceme mít kvalitu bez kompromisů. Tedy bez umělých konzervantů. Z tohoto důvodu jsme vyvinuli výrobní metody, které maximalizují účinnost produktů bez potřeby konzervačních látek. V tom nám pomáhá i to, že naše kosmetika neobsahuje žádnou vodu, díky které dochází k množení bakterií. Všechny složky jsou 100% přírodní, mají životnost více než dva roky a mnohé z nich jsou přírodní konzervační látky samy o sobě. Konečný produkt je dodáván ve skleněném obalu, který ještě zvyšuje jeho ochranu a stabilitu. Používání přírodních produktů podporuje naši rovnováhu a pomáhá nám cítit se mladí a zdraví.

Jsou rostliny a byliny, jako například měsíček, heřmánek nebo včelí vosk, které se používají v kosmetice dnes stejné, jako používaly naše babičky?

Naše babičky zdědily od svých předků znalosti přírody a cenné zkušenosti s používáním bylin a rostlin. Velké naděje a zadostiučinění nám dává i moderní farmakologie, která používá přírodní složky k léčení závažných onemocnění. Byli jsme požádáni německou komorou, abychom jim dodali velké množství Labdana na výrobu protinádorových léků. Je proto naší povinností zajistit udržitelnost a životaschopnost zdrojů, které uspokojí naše současné potřeby, ale zároveň zajistí potřeby budoucích generací. V současné době máme vědecké poznatky, kterými můžeme posílit sílu přírody, aniž bychom znečišťovali životní prostředí nebo testovali na zvířatech.

Aromaterapie je nyní velmi populární. Co byste doporučil při použití éterických olejů?

Použití éterických olejů je známo již od starověku a jsou 70x silnější než rostliny, ze kterých pocházejí. Měly by pocházet výhradně z květů, bylin, ořechů, kořenů, kmenů stromů a listů. Používáme je k parfémování místnosti, pro masáže, pro koupele nebo je můžeme zředěné konzumovat, i když to nedoporučujeme, protože člověk musí mít velké znalosti a být velmi opatrný. V našich budoucích plánech však je vyvinout bezpečné produkty i pro naši stravu a zlepšení našeho zdraví. Je důležité znát jejich původ, způsob jejich výroby, jejich vlastnosti a jejich bezpečné používání.

Děkuji Vám, že jste přečetli rozhovor až do konce. Pomohl nám, abychom mohli mluvit o naší práci více do hloubky a nejen povrchně. Doufám, že se mi podařilo dostatečně vysvětlit rozdíly v kvalitě produktů «Evergetikon»                                                                          

                                       Ioannis  Skrafnakis

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena