Mastná pleť a její výhody a nevýhody
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Akné
  4. Mastná pleť a její výhody a nevýhody
29.11.2018
Akné

Mastná pleť a její výhody a nevýhody

Když začnou aktivně pracovat pohlavní žlázy, začne se s novými hormony najednou potýkat také pleť stejně jako zbytek celého těla a najednou pokožka přebývá mastnotou. Její přísun přetrvává dokud nestabilizuje obsah těla hormonů v těle. Může se z toho také vyvinout mastný typ pleti, to se ale ukáže až v brzké dospělosti. Mastný lesk kombinovaný s náchylností k pupínkům, se pak stává trvalým projevem.

 

Mastná pleť nemusí být nevýhodou

Udržovat mastnou pleť tak, aby vypadala dobře, není vždy jednoduché. I když je péče o ní složitá, má mastná pleť tak je velký výhody. Je relativně necitlivá, což mimo jiné znamená, že jsi dlouho udrží mladistvý vzhled. Mastnota poskytuje dobrý ochranný film, který dovolí jen mírné odpařování vlhkosti a brání vnikání škodlivých látek zvenčí. Druhou útěchou je, že tak mastná jako je v pubertě nezůstane napořád. Zpravidla se po dvacítce mění na typ smíšení pleti.

 

PROČ MÁME MASTNOU PLEŤ

Mastnotu má na svědomí mužský pohlavní hormon testosteron. jakmile nastoupí puberta, začne tento organismus produkovat i ženský organismu. Tato látka dává signál mazovým žlázám, aby produkovali více tuku. Přesto mastný lesk u žen, ani u můžu ještě neznamená nadměrnou aktivitu hormonů. Je to trochu složitější. Každá mazové žlázy má tzv. receptory, které fungují jako přijímače zpráv, vysílaných hormony. Receptory mohu na zcela normální hormonální signály reagovat slaběji nebo silněji podle okolností. Intenzita jejich reakci závisí na jejich přirozených schopnostech.

 

Kvalitní přírodní kosmetika je záchranou

Kosmetická péče sice nezmění typ pleti, který vám dala do vínku genetika a nedokáže ani snížit množství produkovaného mazu, ale dokáže pracovat na povrchu. Umí odejmout pleti mastný lesk, zjemní póry a snižuje náchylnost k tvoření uhrů. Na mastnou pleť či na její výrazné projevy je opravdu nejlepší sáhnout po péči, které je pro ni přímo určená. Tedy často jsou přípravky pro normální až mastnou pleť nebo mastnou a nečistou pleť.

 

ZÁZRAČNÉ ÚČINKY SKALNÍ RŮŽE

Přípravky BioAroma mají vždy jedinečné složení. I 24 hodinový krém na normální a mastnou pleť obsahuje zázračné přírodní ingredience, které vám dopřejí jemnou a účinnou péči. Tento krém obsahuje kromě jojobového oleje, výtažků z ylang-ylang také labdanum neboli skalní růži. Ta se extrahuje speciálním postupem, kdy rostlina v horku začne jakoby ronit slzy, které se sesbírají. Její listky obsahují tzv. polyfenoly, které mají nejen silný stahující účinek, ale také umí regulovat nadbytek kožního mazu. Preventivně tak působí proti uspávání pórů a proti dalším projevům mastné pleti. Zároveň vaši pleť krásně vypne a podpoří její mládí. Bonusem na závěr je zesvětlení nežádoucích pigmentových skvrn.

 


 

Proč má mastná pleť skoro vždy velké póry?

Z dosud ne zcela jasných důvodů dráždí určité mastné kyseliny z mazu kůži ke zvýšenému rohovatění svrchní kožní vrstvy. Tlak, který vyvolávají, mění původně jemné otvory pórů v malé trychtýřovité kráterky. K tomu přispívá i to, že kožní maz váže velké množství vlhkosti. Tím okraje pórů ještě dodatečně nabobtnávají, takže vzniká typický obraz pleti s velkými póry. Dojem hrubé pleti s velkými pod ještě zesilují uhry, které se v rozšířených pórek téměř vždy tvoří a ještě více je roztahují.

 

JAK ZBAVIT MASTNOU PLEŤ NEPŘÍJEMNÉHO LESKU

Hezčího vzhledu pleti s jemnějšími póry je možné dosáhnout nejlépe tím, že se kůže neustále lehce odmašťuje a rohová vrstva se udržuje pokud možno co nejtenčí. Nejlépe toho dosáhneme čistícími maskami, uvolňujícími rohovou vrstvou, které pleť během několika minut zbaví přebytečného kožního mazu a zrohovatělých šupinek. Masky se aplikuje jednou až dvakrát týdně. Také peelingy s jemnými zrníčky, tedy naneseme dvakrát až třikrát za týden, nám ji pomáhají zjemnit a změkčit. Více se dozvíte v našem článku ZDE.

 


 

Zvláštní případ: mastná pleť, která je zároveň suchá

Kůži,, která produkuje relativně hodně tuku a dokonce tvoří uhry a mazové cysty, ale současně může působit matně, hrubě, přímo vysušené, nazývají dermatologové suchá seborrhoea.  Příčinou to je extrémní nedostatek vlhkosti kombinovaný s přebytkem mazu, který je ale odsáván silnouo rohovou vrstvou. Pleť vypadá podobně jako mastná, s hrubými póry a houbovitým povrchem. Takovou pleť čistíme nejlépe ráno a večer, čistícím přípravkem pro mastnou pleť a nakonec ji ušetříme dostatečný množství přípravku dodávající vlhkost nebo hydratační gelem.

 

TIP: Vyzkoušejte hydratační gel s aloe vera, diktamem a levandulí.

 

(edo)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena