Návštěva v Bioaromě
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA
04.12.2018
Beauty tipy

Návštěva v Bioaromě

Samotná manufaktura se nachází v hezkém areálu, kde se na ukázku pěstují všechny základní ingredience, používané při výrobě. Můžete si tak projít příjemnou zahradou a zblízka si prohlédnout, diktamos, skalní růži, ale i divoký tymián, oregano, aloe vera nebo geránii. V zahradě mají i domácí zvířátka, takže pokud byste měli cestu kolem s dětmi, bude to bavit i je.

Když se nahlásíte v Bioaromě dopředu, rádi se vás ujmou a všechno vám ukáží a vysvětlí. Součástí areálu je i malé muzeum, kde se můžete seznámit s tím, jak se bylinky pěstují, jak se sklízí a co všechno je potřeba na výrobu kosmetiky. Pořádají se tam i kurzy DIY kosmetiky a parfémů.

Bioaroma je totiž také odborník na výrobu esenciálních olejů, které jsou právě základem přírodních parfémů. Muzeum je propojené s příjemným obchůdkem. V celém areálu to krásně voní po bylinkách, takže si přijdete jako v pohádce a rozhodně se vám nebude chtít odtamtud odejít.

Na kamenné zídce stojí sklenice naplněné tím nejkvalitnějším olivovým olejem a květy měsíčku. Květy se takto macerují na slunci po dobu jednoho měsíce. Do oleje se uvolňují všechny prospěšné látky. Měsíčkový olej je pak dále zpracováván v kosmetických produktech.

V hale vidíme dřevěné stojany, na kterých se suší čerstvě vyrobená přírodní mýdla.

Byli jsme přítomni parní destilaci oregána. Ze 100 kg sušených bylin se získá necelý jeden litr esenciálního oleje. Druhým produktem při parní destilaci je hydrolát, který se dá použít na přípravu pleťového tonika.

Společná fotka s Kaliou a Manusosem - zakladatelé a majitelé Bioaromy, velmi milý manželský pár. Je vidět, že pro Bioaromu žijí.

Majitel Bioaromy Manusos, nás vzal i vysoko do krétských hor, kde si Bioaroma pěstuje svoje bylinky, ale i karob a olivy. Toto místo se dá opravdu jenom těžko popsat, to se musí zažít. Je to tam nádherné, neopakovatelné výhledy a božský klid. Manusos má do budoucna velké plány, chtěl by tam udělat lázně, kam by si lidé, kteří jsou přepacovaní a v nepohodě, jezdili odpočinout a načerpat síly. Tato místa k tomu opravdu vybízí, čas jako by se tam zastavil a člověk si hned přijde blíž k přírodě i sám k sobě.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena