- Štítky blogu
- přírodní kosmetika
- esenciální oleje
- Přírodní kosmetika
- péče o pleť
- rady a tipy
- aromaterapie
- BioAroma
- rostlinné oleje
- BioAroma kosmetika
- Rady a tipy
- akné
- Péče o pleť
- čistá příroda
- přírodní péče
- parní destilace
- péče o vlasy
- čištění pleti
- akné v dospělosti
- peeling
- problematická pleť
- vrásky
- masáže
- stres
- anti-aging péče
- suchá pleť
- léčba akné
- diktamos
- celulitida
- kosmetika pro muže
- aromatické oleje
- boj proti stárnutí
- výživa pro vlasy
- těhotenství
- Beauty tipy
- pigmentové skvrny
- děti
- nachlazení
- spánek
- zdraví
- péče o tělo
- šalvěj
- výživa pro pleť
- boj proti celulitidě
- mastná pleť
- odličovací olej
- těhotenství a děti
- arganový olej
- kosmetika bez vody
- avokádový olej
Nevíte si rady?
Nejoblíbenější esenciální oleje pro zimní období
Hledáte pomoc v alternativní medicíně. Něco, co vyléčí, zahojí, zahřeje a nastolí příjemný klid na mysli? Pak se obraťte zpět k přírodě. Konkrétně k bylinkám v podobě vonných olejů. Kromě toho, že „vánočně“ provoní váš příbytek, uleví od různých zdravotních potíží a odbourají stres a splín z absence vitamínu D neboli sluníčka.
Nejlepší esenciální oleje v zimě
1. Oleje proti psychické únavě
Pokud potřebujete zahnat splín a smutek, obraťte se na tyto pomocníky: bazalka, máta, kardamom, citrón a citrónová šťáva, rozmarýn a eukalyptus, levandule, šalvěj.
Citrón a máta uleví od nepříjemného tlaku v hlavě, šalvěj utlumí, levandule navodí příjemné uvolnění, rozmarýn a bazalka dokážou i zbystřit mysl, kardamom ji zase uklidní a eukalyptus navíc příjemně uvolní dýchací cesty.
Dejte svého favorita do aromalampy, zachumlejte se do deky a příjemně rozjímejte. Díky vonným olejům krásně uvolníte tělo i mysl v pár okamžicích.
2. Podpora imunitního systému
Pokud jste v zimě často nachlazení, trápí vás slabá imunita a nedělají vám dobře přechody z tepla do zimy, taktéž se můžete obrátit na alternativní medicínu.
Trápí-li vás chřipka a nachlazení, natřete si okolí pod nosem pár kapkami oleje s antibakteriálními účinky (poznámka: oleje se neaplikují jako čistý koncentrát na kůži, vždy je ředíme s dalším nosným oleje či vodou). Nejvíce doporučujeme tea tree nebo eukalyptus.
Na ucpaný nos a dutiny opět tea tree, eukalyptus, mátu, šalvěj či smrk nebo borovici. Účinné jsou také směsi s vodou v aromalampě, které protáhnou dutiny a celý nos.
Tyto oleje mají dokonce schopnost eliminovat mikroby v místnosti a dezinfikovat vzduch v okolí.
3. Problémy s ledvinami
Trpíte v zimě často na nachlazený močový měchýř či vás zlobí ledviny? Starejte se o ně pomocí éterických olejů. Vhodnými jsou zázvor, černý pepř, jalovec, rozmarýn, kafr či tea tree. Tyto oleje umí vyloučit zánět z těla díky svým diuretickým účinkům. Těhotené ženy (při polovičním dávkováním) mohou dokonce používat i kadidlo či geránium.
4. Suchý kašel
Suchý kašel je nepříjemný, avšak v zimě velmi častý. Celé dny sedíme v horkém vzduchu z radiátoru a pak vyjdeme ven, kde dýcháme mrazivý vzduch. To způsobuje pocit sucha v ústech a nepříjemné škrábání v krku. Zbavte se toho lehce pomocí tyminu, anýzu či fenyklu, který smícháte s olivovým olejem. Směsí si potřete hruď.
5. Příznaky nachlazení
Pokud cítíte, že na vás „něco leze“, dopřejte si aromakoupel. Napusťte si horkou vanu, kam přidáte pár kapek panenského olivového oleje a pár kapek esenciálního oleje. Můžete zvolit eukalyptus na uvolnění dýchacích cest, levanduli pro relaxaci, pomeranč či mandarinku proti stresu či mandlový, lněný nebo sezamový olej. Takřka jakýkoliv vonný olej vám pomůže uvolnit tělo i mysl, zklidnit se a na chvíli vypnout, odpočinout si a zahnat náznaky únavy a nachlazení.
Lucie Holásková