Ničíte si pleť čištěním?
DOVOLENÁ 😎 Objednávky, které přijdou mezi 31.5. - 7.6. odesílám až 8.6. Děkuji za pochopení.
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Beauty tipy
  4. Ničíte si pleť čištěním?
12.01.2019
Beauty tipy

Ničíte si pleť čištěním?

Chyba č. 1: Používáte nevhodný odličovač

Odličovače, odličovače očních partií, micelární vody, odličovací mléka, oleje… Možností, jak po dlouhém dni odstranit zbytky makeupu, nečistoty a maz, který se vám na obličeji nastřádal, je spoustu. Jaká je ale nejvhodnější?

Obecně se zkuste vyhýbat parfemacím, barvivům a syntetickým konzervantům, jako jsou například parabeny. Tyto složky bohužel obsahuje velká většina běžné nabídky. Už fakt, že spousta firem má odličovače zvlášť určené pro pleť a zvlášť pro oční okolí, by měl být alarmující. Pleťový odličovač tak totiž zřejmě obsahuje látky, které by v kontaktu s okem nebo citlivější kůží okolo oka působily jako iritanty, a takové látky nepatří ani na obličej..

Odličovací mléka jsou rozhodně lepší alternativou; pokud vám vyhovují, sáhněte po těch kvalitních, které neobsahují barviva. Složení svého oblíbeného odličovače si můžete detailně prozkoumat na stránkách www.cosdna.com, která u jednotlivých ingrediencí ukazuje také bezpečnost používání.

V poslední době se velkému boomu těší micelární vody. Z běžně dostupné nabídky se jedná o velmi efektivní způsob čištění pleti, jelikož micely, které voda obsahuje, na sebe váží nečistoty. I micelární vody však často obsahují parfemace a dráždivé látky a rozhodně nejsou vhodné pro dlouhodobé používání.

Oleje a odličovací balzámy na olejové bázi byly dlouhou dobu zatracovány jako to nejhorší, co si můžete na pleť nanést. Nedávno se karta ale obrátila a miliony žen na oleje nedají dopustit. Důvod je prostý; olej rozpouští kožní maz a nečistoty v něm mnohem efektivněji, než syntetické látky; také mnohem šetrněji. Odlíčení olejem nepoškozuje svrchní vrstvu pleti, odstraňuje přebytečný kožní maz, ale zanechá pokožku přirozeně mírně mastnou; tím, že pleť denně nevysušujete a nedráždíte iritanty, předcházíte také vzniku vrásek nebo zarudnutí. Olej je vhodný pro majitelky mastné i suché pleti; prozářený obličej, čisté póry, vyrovnaná barva a hebká pokožka jsou pouze několika z mnoha benefitů. Vyzkoušejte nejšetrnější, ale zároveň nejefektivnější možnost odlíčení třeba se 100% přírodním odličovacím olejem Evergetikon, který obsahuje mandlový olej a výtažky z heřmánku.

Chyba č. 2: Sázíte na příliš mnoho produktů

Po odličovači přijde na řasu odličovač očních partií, zbytky dočistíte micelární vodou, následuje gel a po něm ještě tonikum? Potom se nedivte, je-li váš obličej bez života, má-li suchá místa, akné nebo začervenalé flíčky. Z množství produktů, z nichž i ty nejdražší, nejsou-li přírodní, obsahují dráždivé látky, dochází k přesušování, zároveň ale přehnanému maštění pleti, vnější vrstvy pokožky se ztenčují a snadněji se tvoří vrásky. Na večerní čištění zvolte jeden kvalitní, přírodní produkt, ráno vám ke štěstí navíc postačí opláchnout obličej studenou vodou, což přispěje k cirkulaci krve a dodá vám zářivější barvu.

Chyba č. 3: Čistíte zbytečně moc často

Pokud pleť čistíte více, než jednou či dvakrát denně, jdete samy proti sobě. Ačkoliv zejména lidé s mastnější a problematičtější pletí mají pocit, že častější odstraňování nečistot a přebytečného mazu jejich problém omezí, opak je pravdou. Velmi frekventované čištění je kontraproduktivní; pleť se na jednu stranu vysušuje - obecně by pokožka neměla být vodě vystavená častěji, než ráno a večer (vzpomeňte si na ten stažený pocit po dni u bazénu!); na druhou stranu je nucena toto kompenzovat nadměrnou produkcí mazu.

Chyba č. 4: Přehnaně exfoliujete

Exfoliace pleti jednou či dvakrát do týdne pro vás může udělat zázraky. Pokud si ale navyknete na pocit dokonale obroušené pleti do té míry, že o něj usilujete den co den, nejen, že se zbavíte mrtvých buněk, což je vaším cílem, zároveň ale opět poškozujete svrchní vrstvu pokožky; podráždění pleť navíc může reagovat začervenáním nebo popraskanými cévkami.

Důležité je vybrat i správný produkt - zvolte peeling co nejšetrnější, s jemnějšími zrníčky, a zacházejte s ním velmi jemně. Zkuste například peeling s meruňkou a pomeranči, který je 100% přírodní a exfoliuje efektivně, ale šetrně.

Pokud máte problémy s pletí nebo chcete potenciál její krásy vytěžit na maximum, zkuste 100% přírodní čistící „detox“, a to třeba přímo s Evergetikonem - olejové čištění večer, ranní čištění pouze květovou vodou a doplňující exfoliace 1-2x týdně s peelingem. Projasněná, sjednocená a čistá pleť zaručena!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena