Poklady Kréty aneb tradiční krétské byliny
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Rostlinné oleje
  4. Poklady Kréty aneb tradiční krétské byliny

Poklady Kréty aneb tradiční krétské byliny

První doložená zmínka o využívání léčivých rostlin je z období 3000 př. n. l. ze sumerských hliněných tabulek. Dnes trochu zapomínáme, že příroda je opravdu mocná a že nám poskytuje vše, co potřebujeme a raději se spoléháme na farmaceutické firmy a jejich produkty, které kromě léčebného účinku mívají i spoustu účinků nežádoucích.

Naštěstí v poslední době poptávka po přírodní léčbě opět stoupá a lidé si začínají čím dál více uvědomovat, že mají na výběr. V případě zdravotních potíží už proto nesaháme bezhlavě po tabletkách, ale stále častěji zkoušíme různé alternativní metody. Jak klasické léky, tak bylinky lze použít na příčinu i na potlačení projevů nemocí, rostlinné přípravky však mají přece jen něco navíc - podpoří vlastní ozdravné síly organismu.

Bylinky mají největší účinky zpravidla v čerstvém stavu, ty však nelze používat po celý rok. Proto se k léčbě či prevenci různých chorob používají sušené byliny, které se pak různými způsoby upravují.

Rodinná firma BioAroma, která sídlí na Krétě a která vyrábí ručně a s láskou přírodní kosmetiku, Vám také přináší ty nejlepší bylinky, které rostou divoce v přírodě, vysoko v horách a jsou ručně sbírané přesně ve správný čas, aby měly tu největší léčebnou moc. 300 dnů slunečního svitu a středomořské klima se nezanedbatelně promítá do kvality těchto kouzelných rostlinek. Nechte se inspirovat a připravte si šálek dobrého nálevu přesně pro Vaše potřeby.

Krétské oregáno Bio

Tento speciální druh oregána má účinky dezinfekční, protikřečové i protiplísňové. Působí protizánětlivě na sliznice. Užívá se zejména při úporném kašli a při onemocnění dýchacího ústrojí. Preventivně lze oregáno také užívat při žaludečních neurózách upravuje trávení a uklidňuje. Přidává se do posilujících koupelí při revmatismu a špatném prokrvení tkání. Pro klidný spánek si ho můžeme přisypat do polštářků.

V češtině se oregánu říká dobromysl a od toho můžeme odvodit, že dobře působí na naší psychiku a popíjení nálevu nám zlepší náladu.  Oregáno má take široké uplatnění v kuchyni a používá se jako přísada do omáček, polévek I salátů.

Tymián Bio

Tymián mírní křečovitý kašel, uvolňuje hleny a působí dezinfekčně. Nejčastěji se v lidovém léčitelství používá při nachlazení, kašli, bolestech v krku, při nadýmání a průjmech. Tymián se přidává do čajů na průdušky a bronchitidu a také na močové cesty. Stimuluje produkci bílých krvinek, proto se užívá na zvýšení imunity. Stimuluje krevní oběh. Zevně se tymián užívá jako kloktadlo k dezinfekci ústní dutiny, ale také do koupele při špatně se hojících a hnisavých ranách.

Malotira

Až do výšky přes 900 metrů nad mořem musí v Bílých horách na západě Kréty vyšplhat místní obyvatelé, aby tu ručně nasbírali žluté kvítky léčivé rostliny Malotira, známé rovněž pod názvem Krétský horský čaj.

Je výborná proti zimním neduhům od nachlazení přes chřipku až po onemocnění dýchacích cest. Umí zklidnit rozbouřený žaludek a vědci prokázali, že pomáhá předcházet osteoporóze a díky svým antioxidačním účinkům dokonce i vzniku rakoviny.

Posiluje náš imunitní systém a odstraňuje pocit úzkosti. Malotira umí snížit teplotu, léčit záněty a působí také močopudně. Díky tomu, že urychluje trávení, je dobré pít Krétský horský čaj při hubnutí.

Nejpádnější důkaz o prospěšnosti Malotiry nám ale podá kterýkoliv starý Řek či Řekyně. Když se jich zeptáte, za co vděčí svému dobrému zdraví, určitě vám odpoví, že rádi pijí Malotiru.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena