- Štítky blogu
- přírodní kosmetika
- esenciální oleje
- Přírodní kosmetika
- péče o pleť
- rady a tipy
- aromaterapie
- BioAroma
- rostlinné oleje
- BioAroma kosmetika
- Rady a tipy
- akné
- Péče o pleť
- čistá příroda
- přírodní péče
- parní destilace
- péče o vlasy
- čištění pleti
- akné v dospělosti
- peeling
- problematická pleť
- vrásky
- masáže
- stres
- anti-aging péče
- suchá pleť
- léčba akné
- diktamos
- celulitida
- kosmetika pro muže
- aromatické oleje
- boj proti stárnutí
- výživa pro vlasy
- těhotenství
- Beauty tipy
- pigmentové skvrny
- děti
- nachlazení
- spánek
- zdraví
- péče o tělo
- šalvěj
- výživa pro pleť
- boj proti celulitidě
- mastná pleť
- odličovací olej
- těhotenství a děti
- arganový olej
- kosmetika bez vody
- avokádový olej
Nevíte si rady?
Přírodní kosmetika pro zimní období
Ani jsme nemrkli a léto uteklo jako voda. Přišel podzim, a co skoro tady bude zima. Co to znamená pro naše tělo a pokožku? Je to jasný, budeme na sebe vrstvit oblečení jako cibule, a mazat se indulonou, abychom přes tu zimu neuschli. Anebo taky ne. Můžeme nahlédnout do tajů přírodní kosmetiky a vyhnat nepříznivé vlivy přírody, jako je suchá pleť, opary a popraskané rty, těmi přírodními vlivy blahodárnými. Pojďme na to mrknout, dokud ještě mráz neudeřil v plném proudu.
Suchá pleť
Nejčastějším problémem v zimě je suchá pleť. Obličej totiž nijak nezakryjeme a neustále jej vystavujeme všem vlivům – počasí, střídání horkého a ledového vzduchu, smog, kouř, nečistoty v ovzduší, výpary z komínů a další. To vše má vliv na stav naší pleti.
V zimě pak bývá pleť často vysušena právě díky štiplavému ledovému vzduchu venku, který mrazí a horkému vzduchu uvnitř budov, který je těžký a suchý.
Na suchou pleť zaručeně pomáhá kokosový olej, který dokáže pokožku krásně hydratovat a také vyživit. Používejte jej klidně místo krému.
Na extrémně suchou pokožku se pak doporučuje ricinový olej, chcete-li castor oil. Dejte si ale pozor na jeho aplikaci. Jedná se o opravdu hustý hodně mastný olej. Raději se jím natírejte večer před spaním, aby ho pokožka dobře vstřebala. Opravdu je vhodný pro extrémně suchou pleť, máte-li smíšenou, raději ho neaplikujte moc často. Ricinový olej umí však léčit také akné.
Popraskané rty
Na popraskané rty můžete opět použít kokosový či ricinový olej. Oba dva hydratují a vyživují. Také krásně hojí menší ranky. Účinné může být také bamacké máslo, které je bohaté na živiny a rtům dodá opětovnou vláčnost a pružnost. Také jelení lůj z včelího vosku je plný živin, hydratuje a hojí rozpraskané rty.
Mazání rtů v zimě pak je podmíněno pravidelností. Pamatujte že jsou neustále vystavovány vlivům počasí a namáhány.
Suchá pokožka
I vaše tělo může být v zimě samá šupina, nejen pleť. Odchází naše letní opálení a pokožka se vysušuje. Mráz dokáže proniknout i pod pět vrstev oblečení. Na to je dobré se pravidelně mazat bamackým máslem, popřípadě kokosovým olej.
Zvláštností je ale například arganový olej. Ten můžete aplikovat jak na tělo, tak na pleť. Nejen že má schopnost hydratace, také dokáže v pokožce aktivovat tvorbu kolagenu a elastinu. To znamená, že zpomaluje příznaky stárnutí. Trápí-li vás již nějaká ta vráska, určitě to zkuste.
Pročištění pokožky
V zimě často podnikáme také různé léčebné a hojivé procesy, na které přes léto prostě nebyl čas. Je-li tomu tak, a chcete se odměnit svému tělu, určitě zkuste Makadamiový olej.
Ten je skvělý jak na hydrataci pokožky, do které se snadno vstřebává, tak na její vyživení. Má totiž nevídané antioxidační účinky a obsahuje velké množství vitamínů A, B, E.
Imunita pro pleť
Ještě si jednou odskočme k oblasti obličeje. Pokud vám nebude vyhovovat jeden z doporučených olejů, zkuste jojobový olej.
Má konzistenci podobnou kožnímu mazu, a tak se do pokožky dobře vstřebává. Samozřejmě hydratuje a vyživuje, ale co je hlavní, působí jako posilovač obranyschopnosti pro vaši pleť. Což znamená, že je vhodný také na aknózní pleť, kterou úspěšně léčí.
Na rozdíl od jiných olejů, tento olej nejen že hydratuje suchou pleť a zabraňuje jejímu opětovnému vysušení, on také dokáže zmatnit pleť mastnou. Mohou ho tak užívat opravdu všichni, se všemi typy pleti.
Zimní onemocnění
V zimě často trpíme na opary, afty, angíny a další nešvary. Na toto je skvělým pomocníkem tea tree olejíček, který má protizánětlivé a hojivé účinky. Lze ho zředěný kloktat při angíně či aftách. Ale také jím můžete potírat opary.
Jelikož jde o protizánětlivý olej, trpíte-li plísní na nohou z uzavřených bot a teplých zimních ponožek, můžete si jej kapat na nehtová lůžka. Působí podobně jako dezinfekce.
Něco navíc
Jak jste si všimli, jde hlavně o oleje, které jsou účinné jak v zimě, tak v létě. Jen se někdy mění druh oleje, po kterém v určitém období šáhneme. Existují však zázraky, jako je kokosový olej, který prostě milujeme celoročně.
V zimě bychom vám pak doporučili ještě masáže. Ano, trošku jsme odbočili od přírodní kosmetiky, ale je důležité to zmínit. Proč? V zimě nemáme tolik pohybu, jak v létě. Masáží účinně rozproudíte lymfatický systém. Tělo se začne lépe prokrvovat a možná už tolik nebudete trpět ne ledové ruce a nohy (vlivem špatného prokrvování). Pravidelnost a odborné provedení je velice důležité.
Navíc bonusem je fakt, že maséři používají různé rostlinné a esenciální oleje, které jsou pokožce prospěšné a jak již víme, vyživí ji a hydratují, což v zimě potřebujeme.
- L.H.