BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Beauty tipy
  4. Přírodní nebo konvenční make-up?
04.04.2020
Beauty tipy

Přírodní nebo konvenční make-up?

Zatímco u pečující kosmetiky už  není problém sáhnout po přírodní alternativě, s líčidly je to občas stále oříšek. V běžných drogeriích kvalitní přírodní make-up najdete jen zřídka. Čím se při jeho výběru řídit a proč vlastně přejít k přírodní dekorativní kosmetice?

Je přírodní kosmetika vždycky lepší?

Přírodní kosmetika se stává čím dál populárnější. Kosmetické firmy tento trend šikovně zaznamenaly a začaly lákavé nápisy “přírodní” a “eko” lepit na všechny produkty, které obsahují alespoň smítko přírodních ingrediencí. Skutečně čistou přírodu ale spousta z nich neviděla ani z rychlíku.

Pod pojem “přírodní” se toho dá totiž skrýt spousta. Toto označení nezaručuje kvalitu použitých ingrediencí, jejich původ a vlastně ani podíl přírodních látek ve výsledném produktu. Může tak jít o chemický koktejl s mizivým procentem skutečně přírodních složek.

Druhá věc je, že přírodní kosmetika může obsahovat léčivé bylinky, natrhané ve volné přírodě, ale také může být vyrobená z přírodních ingrediencí, vystavených znečištění, pesticidům, umělým hnojivům nebo genetické modifikaci. V takovém případě je na místě i otázka, jestli je i taková "přírodní" kosmetika skutečně zdravější, než “syntetická” kosmetika, vyrobená v  kontrolovaném prostředí. 

Bio, eko, organic

Jak tedy poznat opavdu kvalitní, přírodní kosmetiku? Prvním krokem je vyznat se v jednotlivých označeních, které produkty nejsou.

Pokud není produkt opatřený některým z věrohodných certifikátů, na pojem “přírodní” příliš nespoléhejte. Podobně je diskutabilní také název “eco” nebo “zelená kosmetika”. Ve všech třech případech je třeba pečlivě nahlédnout do složení výrobku a prozkoumat jednotlivé složky. 

Ideální volbou je certifikovaná bio (organic) kosmetika, která musí splňovat přísná pravidla na výrobu i původ použitých ingrediencí. V takto označené kosmetice nenajdete žádné petrochemické složky, silikony, GMO suroviny, syntetické vůně ani syntetická barviva. Můžete se také spolehnout, že firma při své výrobě klade důraz na udržitelnost a ochranu životního prostředí.

Jako jistou záruku kvality hledejte na obalech certifikáty CPK (české označení certifikované přírodní kosmetiky), BDIH (německá známka přírodní kosmetiky) nebo třeba EcoCert (francouzská známka). 

Výhody a nevýhody přírodního make-upu

Konvenční make-up

Hlavní výhodou konvenčního make-upu je jeho snadná dostupnost - pořídíte ho v každé drogerii. Díky obsahu syntetických konzervantů má navíc delší trvanlivost a syntetické pigmenty nabízí široký výběr odstínů. Pokud se proto zaměříte pouze na výsledný vzhled, kterého s konvenčním make-upem docílíte, může se zdát, že není důvod měnit. 

Z dlouhodobého hlediska se ale můžete setkat s řadou negativních účinků. Je třeba si uvědomit, že většina konvenčních make-upu poskytuje pleti pouze krytí, ale žádnou výživu. Některé syntetické látky mohou navíc pleti bránit v přirozeném dýchání, mohou ucpávat póry, pokožku nadměrně vysušovat a zhoršovat kožní potíže, jako je akné nebo ekzém. Část z nich má navíc potenciální spojitost s negativním vlivem na celý náš organismus - může například narušovat činnost endokrinního systému a způsobovat tak hormonální nerovnováhu. 

Problematické jsou také syntetické vůně, které mohou u citlivých jedinců způsobovat bolesti hlavy a migrény.

Přírodní make-up

Skutečně přírodní make-up je zárukou toho, že obsahuje pouze látky, bezpečné a přirozené pro náš organismus. Je šetrnější k citlivé pleti a hrozí u něj nižší riziko alergických reakcí (i když občas může dojít k podráždění například v souvislosti s alergií na esenciální oleje). Přírodní make-up poskytuje pleti nejen krytí, ale i výživu a ochranu v podobě pečujících rostlinných olejů, přírodních pigmentů a dalších složek.

Jeho výroba je šetrnější k životnímu prostředí a výsledný produkt je ekologicky odbouratelný. Když si přírodní make-up večer z tváře smyjete, nepouštíte tak do vodního odtoku proud toxické chemie. 

Nevýhodou přírodního make-upu může být horší dostupnost a kratší doba trvanlivosti (kvůli absenci umělých konzervantů). 

Tipy Bio & Aroma

Benecos BB krém v sobě spojuje vlastnosti make-upu a výživného pleťového krému. Pleti tak poskytuje spolehlivé krytí, hydrataci a ochranu před nepříznivými vlivy okolí. Je vyrobený ze 100 % přírodních ingrediencí v bio kvalitě a stejně jako ostatní produkty Benecos je opatřený certifikátem BDIH. 

Vybrat is můžete ze tří odstínů:

Aby make-up vydržel co nejdéle, před nanesením použijte Podkladovou báziPro finální zmatnění pleti a fixaci make-upu potom vyzkoušejte sypký nebo kompatní pudr Benecos. Ten pořídíte ve 4 odstínech:

 

A jak se make-upu zbavit? Vyzkoušejte třeba:

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena