BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
 1. Úvod
 2. PŘEČTĚTE SI
 3. Beauty tipy
 4. Přírodní péče o nehty
20.04.2020
Beauty tipy

Přírodní péče o nehty

Upravené nehty jsou vizitkou každého z nás. Lámavé, slabé nehty mohou být ovlivněny jak našimi zlozvyky (kousání nehtů a nehtové kůžičky, loupání laku apod.), nedostatečnou péčí i nerovnováhou uvnitř našeho organismu. Podpořte zdraví svých nehtů přírodní cestou a předejděte problémům dřív, než se stihnou projevit.

Jak poznat, že je něco v nepořádku

 • Nehty jsou vysušené, slabé, loupou se
 • Objevují se drobné bílé skvrnky
 • Objevují se podélné nebo příčné rýhy
 • Kůže v okolí nehtů je zarudlá nebo napuchlá
 • Nehty jsou výrazně zakulacené nebo prohnuté

Čištění & stříhání nehtů

Jsme zvyklí čistit svou pleť, aby na ní neulpívaly nečistoty a škodlivé bakterie. Úplně stejně je ale třeba se starat i o naše ruce a nehty. Pravidelným čištěním nehtů předcházíme množení bakterií, které mohou přispívat ke vzniku infekce. Nehty nemáčejte ve vodě příliš dlouho a po mytí je vždy důkladně osušte. V opačném případě může docházet k jejich oslabení a loupání.

Nehty vždy stříhejte do rovna a až poté pilníkem upravte do požadovaného tvaru. Pokud nehty (ať už na nohou nebo na rukou) rovnou střídáte do kulata, může docházet k zarůstání a mnoha nepříjemnostem, s ním spojených.

Pokud používáte papírový nebo kovový pilník, nehty vždy pilujte jedním směrem, jinak může docházet k lámání a třepení. Začněte na jednom kraji a pilujte do středu, poté od středu do druhého kraje. V lepším případě zvolte skleněný pilník, který je k nehtům šetrnější a pomáhá “uzavírat” špičku nehtu, takže se k nehtům nedostanou bakterie. Výhodou skleněného pilníku také je, že samotný materiál je odolný vůči bakteriím (oproti papírovému pilníku) a jsou současně nejekologičtější volbou - při správné péči vám můžou vydržet celý život a po vyhození nevypouští do ovzduší žádné toxické látky.

Se skleněným pilníkem je možné nehty pilovat oběma směry.

Stejně jako čistíte štětce na make-up, byste měli dbát také na hygienu pilníku. U papírového pilníku je to bohužel problém, protože ho není možné čistit a dezinfikovat. U kovových a skleněných pilníků je možné je omýt vodou s mýdlem a otřít kapesníčkem s trochou alkoholu.

Esenciální oleje v péči o nehty

Pro extra péči si připravte výživnou lázeň na nehty i ruce. Stačí smíchat trochu základového oleje (například mandlového) a přidat pár kapek vybraného esenciální olje, který nehty posílí a zpevní. Postarají se zároveň o hydrataci a zjemnění kůžičky okolo nehtu.

Vyzkoušet můžete třeba:

Péče o nehtovou kůžičku

Kůžička okolo nehtu chrání nehtové lůžko před bakteriemi zvenčí. Stříhání a okusování kůžičky tak způsobuje záděrky, krvácení a zvyšuje riziko, že se po nehtech rozšíří bakterie a infekce. Příliš silná kůžička naopak může zabraňovat tomu, aby se potřebné živiny dostaly k nehtovému lůžku. Jak na ni tedy vyzrát?

Kůžičku zatlačte, ideálně speciálním pomerančovým dřívkem, a naneste trochu vyživujícího rostlinného oleje, který ji změkčí. Správnou volbou je například kokosový nebo mandlový olej.

Jak vybírat lak na nehty?

Laky na nehty jsou často plné toxických látek, které nezpůsobují jen oslabení a lámání nehtů, ale jsou potenciální hrozbou pro naše celkové zdraví. Mezi látky, kterým byste se měli v lacích vyhnout, patří:

 • Dibutyl ftalát (DBP) - patří mezi endokrinní disruptory (látky, které narušují činnost hormonální soustavy), je spojený s poškozením jater, ledvin a reproduktivní soustavy
 • Toluen - negativně působí na nervový systém a činnost mozku, může způsobovat dýchací potíže
 • Kafr - u citlivých jedinců způsobuje vážné alergické reakce, bolest hlavy a nevolnost
 • Xylen - může způsobovat bolesti hlavy, závrať, narušovat dýchací soustavu, činnost ledvin a gastrointestinální toxicitu
 • Formaldehyd - způsobuje alergické reakce, nevolnost a astma
 • Triphenyl Fosfát- má negativní vliv na endokrinní a reproduktivní systém
 • Silikony - mohou způsobovat alergické reakce, jsou biologicky neodbouratelné, což je činí toxické pro životní prostředí

Pokud máte rády barevné nehty, nemusíte zoufat. Na trhu už jsou totiž dostupné laky s téměř 100 % přírodním složením, které žádné z uvedených látek neobsahují.

Laky Benecos nesou označení vegan 8 Free, které zajišťuje, že neobsahují: formaldehydy, syntetický kafr, kalafunu, ftaláty, toluen, parabeny, silikony ani haloorganické látky. Laky jsou navíc obohaceny o avokádový olej a biotin, který se postará o výživu a zdravý vzhled nehtů.


Pokud si nehty lakujete, vyhněte se za každou cenu odlupování laku. Společně s kousáním nehtů je to jeden z nejhorších zlozvyků, který nehty oslabuje, narušuje jednotnost jejich povrchu a poškozuje jejich svrchní vrstvu. Jakmile se lak začne loupat a budete ho chtít odstranit, použijte přírodní odlakovač bez Acetonu, který spolehlivě odstraní zbytky laku a zároveň nehty nevysuší a dodá jim potřebnou výživu. 

Vitamíny

Zdraví nehtů vychází zevnitř. Důležitá je tak skladba naší stravy a dostatek důležitých vitamínů a minerálů. Pro zdraví nehtů je nezbytný:

 • Vitamín B12 - zabraňuje zakřivení špiček a hnědnutí nehtů
 • Zinek, vápník - pomáhá odstraňovat bílé skvrny
 • Železo - předchází křehkosti a lámání, zabraňují lžičkovému, prohnutému tvaru nehtů
 • Vitamín A, C - předchází vysoušení nehtů
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena