BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Beauty tipy
  4. Proč a jak používat kosmetiku bez vody
09.08.2020
Beauty tipy

Proč a jak používat kosmetiku bez vody

Většina kosmetických produktů je tvořena až z 90 % vodou, ať už jde o pleťové krémy, šampony nebo přípravky k odličování. Voda se přitom v mnoha částech světa začíná stávat téměř nedostupným luxusem. A tak je na čase se zamyslet i nad naší vlastní spotřebou při každodenní péči o naši krásu. Řešení nabízí bezvodá kosmetika, která kromě snížení spotřeby vody také výrazně prospěje vaší pleti - a potěší i vaši peněženku.

Voda v kosmetice

Voda tvoří obvykle 70-95 % obsahu kosmetických produktů. Rozpouští a spojuje jednotlivé aktivní látky, umožňuje vytvořit požadovanou tekutou konzistenci a přináší pocit svěžesti při nanesení na pleť. V kosmetice můžete kromě běžně destilované vody nají také minerální a termální vodu, mořskou vodu nebo dokonce vodu z ledovců. 

Obsah vody v kosmetice je problematický. Ve vodě se totiž velmi snadno rozmnožují bakterie a jiné mikroorganismy. Proto je třeba do kosmetiky přidat konzervanty, které vodovou složku udrží déle čerstvou a čistou. U konvenční kosmetiky jsou ale právě chemické konzervanty častým spouštěčem různých alergií a podráždění pokožky. 

Negativním aspektem vody v kosmetice je také už zmíněná ekologická stránka. Podle World Wildlife Fund budou už v roce 2025 zhruba dvě třetiny světové populace ohroženy nedostatkem pitné vody. I malý krůček, který můžeme udělat ke snížení naší vlastní spotřeby, se proto počítá. 

Výhody bezvodé kosmetiky v péči o pleť

Bezvodá kosmetika nepotřebuje konzervanty, které by udržovaly její čerstvost. Současně je díky absenci vody mnohem koncentrovanější - pečující, léčivé látky neobsahují pouze 10-20%, ale rovnou celý obsah složení. Vodu ve složení zkrátka musí něco nahradit. Obvykle na scénu nastupují jako nositelé aktivních ingrediencí rostlinné oleje, které samy o sobě pokožce dodávají řadu důležitých vitamínů a minerálů, zvláčňují ji a napomáhají její regeneraci.

Bezvodá kosmetika se často lépe vstřebává a proniká hlouběji do pokožky. Díky vysoké koncentraci aktivních látek vám navíc stačí na každé použití jen maličké množství, abyste dosáhli požadovaných účinků. Kosmetika vám tak dlouho vydrží, ušetříte za časté nákupy a zároveň dodáte pokožce intenzivní péči.

Bezvodá kosmetická rutina ve dvou krocích

Krok 1: Čištění

Čištění pleti často spotřebovává spoustu vody a/nebo jednorázových vatových tamponů. Snadným způsobem, jak tomuto předejít, je pomocí olejového čištění. Na suchou nebo jen lehce navlhčenou pleť naneste čisticí olejový balzám a jemně masírujte. Potom teplou vodou navlhčit žínku a olej z pleti smyjte. Olejové čištění kromě snížení spotřeby vody pomáhá také pleti samotné - podporuje totiž přirozené procesy v pokožce, napomáhá její regeneraci a reguluje tvobu kožního mazu.

Krok 2: Tonizace a výživa

Aby byla pleť hydratovaná, úplně bez vody se neobejdeme. Není ale třeba používat obyčejnou pitnou vodu a už vůbec ne tak velké množství - v kosmetickém rituálu ji snadno nahradí pár kapek květového hydrolátu. Tím jednoduše pleť přestříkejte a ještě do vlhké pleti vmasírujte malé množství olejového séra nebo bezvodého krému.

TIP: Evergetikon 24h obnovující krém pomáhá intenzivně pečovat o zralou pokožku se sklonem k vráskám. Hluboce pleť vyživuje, zlepšuje její pevnost a elasticitu. Pomáhá zesvětlovat pigmentové skvrny, vyhlazuje existující vrásky a zabraňuje tvorbě nových. 

Skvěle se doplňuje k růžovým hydrolátem, který pleť hydratuje, zklidňuje podráždění a vyrovnává přirozené pH.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena