Proč je hydratace pokožky tak důležitá?
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Beauty tipy
  4. Proč je hydratace pokožky tak důležitá?
29.10.2018
Beauty tipy

Proč je hydratace pokožky tak důležitá?

Kůže se z 70 procent skládá z vody. Asi 12 procent z toho je uloženo v rohové vrstvě, která je silná jen asi setinu milimetru. Tato vrstva z odumřelých. Zrohovatělých kožních buněk pro hospodaření s vlhkostí rozhodující význam. Čistá voda sice osvěžuje, ale odebírá pleti vlhkost.

Přírodní kosmetika bez vody

Kvalitní hydratační kosmetika paradoxně vodu vůbec nemusí obsahovat, ač by se mohlo zdát, že voda je pro hydrataci základ. Proč ji BioAroma neobsahuje? Voda  sama o sobě další vodu v těle nezadrží, pokožku vysušuje a tak musíme pro její udržení v organismu hledat jiné způsoby. Navíc jako základ života podporuje množení mikroorganismů a bakterií a pokud je obsažená v kosmetice, je nutné této její vlastnosti zabránit. To se běžně dělá přidáním chemických látek a konzervantů. Kosmetika, ale pak již není zcela čistě přírodní a proto naše značka neobsahuje.


 

HYDRATAČNÍ KRÉMY JAKO HRÁZ

Kosmetickou péčí se snažíme udržet rohovou vrstvy pokožky vláčnou, a to především znamená stabilizovat její hospodaření s vodou. Tím zároveň chráníme mnohem větší rezervy vody, uložené hlouběji v pokožce a tkáních. Nejjistější prostředkem, jak udržet optimální obsahu jakosti v rohové vrstvě, je bezpochyby pravidelná péče pomocí hydratačních přípravků.

BioAroma má ve svém portfoliu širokou nabídku obličejový i tělových krému, které dokáží v kost v těle podržet a podpořit celých 24 hodin.

TIP: Hydratační tělový krém s olivovým olejem a jasmínem na celé tělo nebo Hydratační tělové sérum s arganovým olejem a jantarovým extraktem.

 

Zatímco dříve se účinek těchto krémů omezil na několik málo hodin, dnes už od těchto přípravků očekávejte, že jich jejich efekt vydrží celý den a při pravidelném používání se dostaví dlouhotrvající účinky.

Kdo má už dvě 3 hodiny po aplikaci hydratačního přípravku pocit, že musí pleť dokrmovat, měl by si opatřit jiný přípravek. Možná že krém obsahuje dostatek zvlhčujících látek,  ale nemám příliš tuku. Takové preparáty mohou být vhodné pro mastnou pleť, ale suchá pleť potřebuje péči jinou. Potřebuje dostatek tuku, který umožní dlouhotrvající uchování vlhkosti. Pečující krémy proto vždy dobře vybírejte, zejména na obličej. Měli byste také znát svůj typ pleti.

TIP: Na suchou pokožku použijte mandlový pleťový olej vhodný pro suchou a citlivou pokožku.

 

NEPŘÁTELÉ VAŠÍ PLETI

Vnější nepříznivé vlivy, jako je slunce, suchý vzduch špatná péče, ale taky nevyhnutelný proces stárnutí způsobují, že se přirozené zásoby vlhkosti v kůži ztenčují. Proto je potřeba se vyhýbat všemu, co jí ještě dodatečně odebírá vlhkost, a to jak zvenčí, tak zevnitř.

Alkohol: Patří mezi nejhorší ničitele vlhkosti, protože odnímá tkáni minerální látky a tím snižuje její schopnost vázat vodu.

Projímadla a urologické přípravky: Stejně jako alkohol odplavují z těla minerální látky a tím i vlhkost z kůže.

Slunce: Škodí zasobám vlhkostii v kůži, neboť nejen, že vysušuje rohovou vrstvu, ale vlivem hluboko pronikajících paprsků UV působí nepříznivě na kolagenová vlákna, které předčasně tvrdnou a hromadí tak méně vody.

Ústřední topení a klimatizace: Kdo má suchou pleť, měl by si vlhkost u sebe doma regulovat pomocí zvlhčovačů a pokojových rostlin.

(edo)


Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena