- Štítky blogu
- přírodní kosmetika
- esenciální oleje
- Přírodní kosmetika
- péče o pleť
- rady a tipy
- aromaterapie
- BioAroma
- rostlinné oleje
- BioAroma kosmetika
- Rady a tipy
- akné
- Péče o pleť
- čistá příroda
- přírodní péče
- parní destilace
- péče o vlasy
- čištění pleti
- akné v dospělosti
- peeling
- problematická pleť
- vrásky
- masáže
- stres
- anti-aging péče
- suchá pleť
- léčba akné
- diktamos
- celulitida
- kosmetika pro muže
- aromatické oleje
- boj proti stárnutí
- výživa pro vlasy
- těhotenství
- Beauty tipy
- pigmentové skvrny
- děti
- nachlazení
- spánek
- zdraví
- péče o tělo
- šalvěj
- výživa pro pleť
- boj proti celulitidě
- mastná pleť
- odličovací olej
- těhotenství a děti
- arganový olej
- kosmetika bez vody
- avokádový olej
Nevíte si rady?
Proč je vnitřní výživa klíčová pro vnější krásu?
Častokrát se mažeme různými mastičkami, olejíčky a krémy, ale stále máme aknózní pleť či tmavé kruhy pod očima. Také užíváme speciální šampóny, kondicionéry, masky a zábaly na vlasy, ale ty stále padají a nechtějí růst. Nejspíš je to tím, že tělo potřebuje něco dovyživit zevnitř, v podobě vitamínů, které se do nás skrz tyto produkty bohužel nevstřebají. Jaké jsou to tedy ty potřebné látky a vitamíny, kde je najít a jak je konzumovat?
Dary moře
V případě, že vás začínají trápit první vrásky, nebo jste prostě přepracovaní a tato únava se nemilým způsobem projevuje také na vašem obličeji, existuje několik složek, které dopomáhají zpět k vitální pleti. Dosáhnout mladistvějšího vzhledu přitom není až tak těžké. Odborníci doporučují konzumovat hodně mořských ryb, kvůli omega 3 mastným kyselinám, které jsou pro pokožku důležitou složkou. Mimo jiné, tyto kyseliny skvěle působí také na výživu a růst vlasů a jsou celkově zdraví prospěšné celému tělu. Mořské ryby obsahují také spoustu bílkovin, které patří mezi nejdůležitější složky pro náš organismus. Všeobecně platí, že čím více esenciálních mastných kyselin ryba obsahuje, tím hodnotnější je pro naši krásu, i organismus. Z hlediska beauty tipů se pak ještě doporučují těm, kteří trpí ekzémy, lupenkou či dalšími kožními nemocemi.
Kromě krásné kůže a lesklých vlasů, má tato potravina i další klady. Působí vlídně při premenstruačním syndromu a protizánětlivě (bavíme-li se o zánětu kloubů). Dary moře také stimulují spalování tuků a jsou doporučovány při dietách, a úspěšně regulují krevní tlak. A v neposlední řadě zde obsažený jód příznivě působí na činnost štítné žlázy. Kromě toho všeho pak ještě mořské ryby obsahují složky, které jsou potřebné pro tělo a z jiných potravin je získáváme pouze v malém množství – je to vápník, železo (které často tělu chybí), a komplex vitamínů B.
Je potřeba se správně prokrvovat
Pokud vás trápí popraskané žilky, nejen na obličeji, konzumujte hodně pohanky. Její prospěšnou složku představuje rutin a vitamín C. Ty působí jako prokrvovače pokožky a krevních kapilár. Pohanka tak zabraňuje tvorbě metličkovým žilkám, které se objevují jak na obličeji, tak na nohách. Zabraňuje tedy také vzniku křečových žil a působí skvěle proti otékání dolních končetin či na krvácení dásní. Po výživové stránce je to skvělá a zároveň dietní potravina. Lehce se stráví, obsahuje vysoké procento vlákniny a bílkoviny a tzv. komplexní, neboli pomalé sacharidy.
Pryč s opary
Na opary skvěle působí méně známá obilovina Quinoa, neboli Merlík chilský, jenž je mezi indiány nazývána „matka všech obilovin“. Tato potravina, jenž může nahradit v jídelníčku rýži či kuskus má několik zajímavostí. Je bezlepková, takže sedí i lidem s bezlepkovou dietou, a obsahuje vysoké procento rostlinných bílkovin, které často chybí vegetariánům. Je tedy zdraví prospěšná, také pokud máte nějakou dietu či dodržujete vegetariánský jídelníček. Obsahuje také esenciální aminokyseliny. Největší zvláštností je právě vysoký obsah aminokyseliny lysinu – tato kyselina má blahodárný vliv na hojení oparů, a působí také jako prevence proti nim. Pokud tedy trpíte na opary, neváhejte a zařaďte Quinou do svého jídelníčku.
Sušená syrovátka nejen pro střevní potíže
Sušená syrovátka je konsumována, trpíte-li často zácpou. Jsou totiž známá svým účinným složením. V syrovátkách najdete komplexní obsah vitamínů B, antioxidanty, vitamín E a C, a celou řadu minerálních látek – draslík, vápník, hořčík, sodík, zinek. Minerální látky mimo jiné podporují také růst vlasů. Syrovátka působí skvěle na střevní potíže, čištění střev a podporují správnou funkci trávícího traktu a tvorbu mikroflóry ve střevech.
Nás však syrovátka zajímají z hlediska beatu tipů. Kromě růstu zdravých a lesklých vlasů se zjistilo, že sušená syrovátka účinně bojují s tvorbou celulitidy. Je to díky obsaženému hořčíku, který působí jako zásobárna tekutin pro naše buňky, tedy i pro pokožku.
Budete-li je používat vnější aplikací, tedy koupele ze syrovátek či zábaly, zjistíte, že syrovátka dokážou krásně vyhladit pokožku a regulují pH kůže. Dokonce se užívají do pleťových masek na vyhlazování vrásek.
- L.H.