- Štítky blogu
- přírodní kosmetika
- esenciální oleje
- Přírodní kosmetika
- péče o pleť
- rady a tipy
- aromaterapie
- BioAroma
- rostlinné oleje
- BioAroma kosmetika
- Rady a tipy
- akné
- Péče o pleť
- čistá příroda
- přírodní péče
- parní destilace
- péče o vlasy
- čištění pleti
- akné v dospělosti
- peeling
- problematická pleť
- vrásky
- masáže
- stres
- anti-aging péče
- suchá pleť
- léčba akné
- diktamos
- celulitida
- kosmetika pro muže
- aromatické oleje
- boj proti stárnutí
- výživa pro vlasy
- těhotenství
- Beauty tipy
- pigmentové skvrny
- děti
- nachlazení
- spánek
- zdraví
- péče o tělo
- šalvěj
- výživa pro pleť
- boj proti celulitidě
- mastná pleť
- odličovací olej
- těhotenství a děti
- arganový olej
- kosmetika bez vody
- avokádový olej
Nevíte si rady?
S miminkem na prázdninách
Plánujete vyrazit na dovolenou i s nejmenšími členy vaší rodiny? Posviťte si na nejčastější letní rizika a užijte si prázdninovou pohodu bez zbytečných starostí navíc.
Ochrana před sluníčkem
Zatímco jako dospělí rádi jezdíme k moři chytat bronz, miminka do šesti měsíců věku by se neměla vystavovat přímému slunci vůbec. Jejich pokožka totiž obsahuje jen velmi malé množství melanin, pigmentu, který chrání pokožku (a tělo) před negativním vlivem slunečního záření.
U moře nebo rybníka je praktickým řešením plážový stan s ochranou proti UV záření, které umožní miminku hrát si i spát ve stínu a v bezpečí. Co se týče opalovacího krému, volte vždy speciální krém pro miminka s co nejvyšším ochranným faktorem (50+). Při delším pobytu na slunci je potřeba ho znovu aplikovat každé 2 hodiny a v případě vstupu do vody nebo viditelného začervenání pokožky ještě častěji.
Přehřátí
Miminka a malé děti se méně potí a tělo má tak menší schopnost se přirozeně ochladit. Kromě spálení jim proto více než dospělým hrozí také přehřátí z vysokých teplot.
Pokud je to možné, v extrémně horkých dnech choďte s dětmi ven brzo ráno nebo v podvečer, kdy teploty mírně klesnou. Na optimální teplotu dbejte i ve vnitřních prostorách - v pokojíčku, kde miminko spí, přes den nechte zatažené závěsy a rolety, aby horko neproniklo dovnitř. V noci to nepřehánějte s teplými přikrývkami ani tlustými vrstvami oblečení.
Bodnutí hmyzem
Bodnutí či kousnutí hmyzem není příjemné pro nikoho z nás. U malých dětí ale největší riziko může paradoxně představovat prostředek, který by je měl před hmyzem chránit - repelent.
Většina repelentů se spoléhá na látku DEET, která sice účinně odpuzuje různé druhy hmyzu, ale má mnoho potenciálních zdravotních rizik. Dětská pokožka je citlivější a chemické látky jí snadněji proniknou. Malé dětí mají navíc zhruba 3-5x větší povrch pokožky vůči tělesné hmotnosti oproti dospělému člověku. Díky tomu látky snadno pronikají do krevního oběhu a mohou přinášet výraznější (negativní) účinky.
Při nákupu repelentu se vyhněte produktům, u kterých ve složení objevíte ingredienci s názvem N,N-diethyl-meta-toluamide. Raději sáhněte po přírodní alternativě nebo si repelent doma sami vyrobte - recept najdete tady.
Vysušená pokožka
Vysoušení pokožky může v létě způsobovat řada faktorů. Abyste této nepříjemnosti předešli:
- Děti vždy osprchujte po návštěvě chlorovaného bazénu
- Zkraťte dobu koupání a nepřehánějte to s příliš horkou vodou
- Používejte speciální dětský opalovací krém
- Po koupání celé tělíčko natřete hydratačním krémem - vyzkoušejte třeba Dětský tělový balzám Hedvábný dotyk od Kvítku.
Pozor! Dětská pokožka je velmi citlivá na dráždivé látky v kosmetice. Nemusí přitom jít ani o látky chemického původu - kůže může snadno reagovat i na koncentrovaný obsah esenciálních olejů nebo jiných silných látek v přírodní kosmetice. Nové produkty proto vždy nejprve otestujte na malém kousku pokožku, abyste předešli nežádoucí reakci.