BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA
27.01.2019
Beauty tipy

Strie – postrach žen i mužů

Stejně tak, jako jsme tu měli článek o celulitidě, věnujme svou pozornost na chvíli striím. To je další nežádoucí jev na naší kůži, který je nelíbivý, nechceme ho a marně s ním bojujeme. Avšak celulitida a strie jsou dvě odlišné věci. Proto se pojďme poradit, jak alespoň z větší části vyzrát nad striemi.

 

Kde se berou strie?

 

Kdežto u celulitidy je nám to docela jasné, proč ji máme (nadváha, zadržování vody, pomalý lymfatický systém), u strií to tak jasné není. Jednu chvíli máme kůži hladkou jako dětskou pokožku a v druhý moment kde se vzaly, tu se vzaly – strie. Jak je to možné?

Strie totiž postihují i hubené lidi. Jsou to malé jizvičky – trhlinky na kůži. Ty se mohou zahojit a samy vymizet, ale to procento samozmizení je zde mizivé.

Ačkoliv strie přímo nevznikají v důsledku obezity, jako celulitida, má na ně nadváha vliv. Strie totiž vznikají napjetím pokožky. Když se naše kůže natahuje až do maxima, praskne a tyto drobné trhlinky pak nazývám strie. Děje se tomu tak tedy i při nadváze, kdy nepřiměřeně přibereme a kůže to prostě nevydrží. Stejně tak nás mohou strie zaskočit v pubertě, kdy rosteme jako z vody a náhle se vytáhneme do výšky. Také přehnané cvičení, kdy nám nepřiměřeně rychle naroste svalstvo, může mít vliv na výskyt strií. Bohužel, strie mohou postihnout i mladé dívky, kterým náhle vyrostou prsa (pokožka v těchto partiích je obzvláště citlivá). A pak zde máme těhotenství, kdy, bohužel, spoustě maminek zůstanou strie nejen například na stehnech či prsech, ale i na bocích a na bříšku.

Co pomáhá na strie?

Se striemi je to těžké, nebudeme si nic nalhávat. Jejich vznik nikterak moc neovlivníme. Snad jen, že se budeme hlídat, aby naše tělesná váha nezažívala velké výkyvy a nepřibírali jsme rychle tuk, ani svaly.

Pokud strie již máme, je také obtížné zbavit se jich. Občas, například po těhotenství, pokud maminka dosáhne v kratším čase zpět své původní váhy, mohou strie zmizet a dojít k tzv. samozahojení. To však není zcela obvyklý a pravidelný jev.

Základem je prevence v podobě mazání. V těhotenství je to nezbytný denní rituál. Avšak tento zvyk by měl patřit také ke zvykům našich běžných dní.

Tím, že budete používat vhodné krémy a mazat svoji pokožku dosáhnete lepší elasticity pokožky. Častokrát se k mazání používají také esenciální oleje, které je však potřeba ředit (například s vodou nebo s dalšími nosnými oleji).

Mazání pokožky by mělo být pravidelné. Určitě nebude mít žádný efekt, namažete-li se jednou. Můžete jej provádět krouživými masážními pohyby, kdy zároveň budete provádět prevenci proti celulitidě.

Tajné ingredience

Samozřejmě, ačkoliv k hydrataci pomůže i základnější krém či nějaký esenciální olej (ve správné koncentraci), je dobré vybírat krémy s vhodným složením. Existují totiž takové, které v sobě již mají esenciální olejíčky a blahodárné hojivé bylinky (jako je například levandule – ta skvěle působí na hojení ran a jizev).

Velkým pomocníkem pro vás se tak může stát například účinný krém proti striím s kokosovým olejem a diktamem.

Kokosový olej

Kokosový olej obsahuje mono nasycené tuky, které zpevňujíc buněčné stěny pokožky. Kromě toho dokáže také skvěle hydratovat a potřebně pokožku vyživit. Má taktéž antioxidační účinky a odplavuje z těla ven volné škodlivé radikály. Díky obsaženému vitamínu E umí hojit ranky a jizvy.

Diktamos

Tato bylinka, pocházející z Kréty, má vysoký obsah léčivých aktivních látek. Působí protizánětlivě a dokáže hojit jizvy a rány. Má antioxidační účinky. (Pozor, nesmí se užívat v těhotenství).

 

V krému dále najdete hojivý měsíček, jehož účinky všichni dobře známe, bambucké máslo – bohaté na vitamíny A,D,E,F, a třezalkový extrakt, s regeneračními účinky.

 

Lucie Holásková

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena