Stručný návod jak zlepšit stav problematické pleti 30+
DOVOLENÁ 😎 Objednávky, které přijdou mezi 31.5. - 7.6. odesílám až 8.6. Děkuji za pochopení.
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Akné
  4. Stručný návod jak zlepšit stav problematické pleti 30+
22.10.2020
Akné

Stručný návod jak zlepšit stav problematické pleti 30+

"Stručný" návod jak zlepšit stav problematické, mastné a aknózní pleti

Zaměřeno na pleť po 30 roce věku.

  1. Vyhnout se konvenčním přípravkům na akné, micelárním vodám, pleťovým vodám na bázi alkoholu apod.
  2. Pravidelně a velice důkladně pleť čistit večer i ráno. Doporučujeme zařadit 2 fázové olejové čištění pleti 
  3. Používat kosmetické přípravky, které pleť léčí zevnitř, ne pouze na povrchu

Jak čistit problematickou pleť

Při čištění problematické pleti je klíčová pravidelnost a důslednost. Pleť byste měli čistit pomocí olejové metody. Je vhodná naprosto pro všechny typy pleti a obzvlášť pro pleť, která má problémy (akné, mastnost, suchost, podráždění, začervenání apod.). Jakkoliv problematická pleť se potřebuje v prvé řadě zklidnit. Zklidní se už jen tím, že ji přestaneme iritovat vysušováním (alkohol v kosmetice) nebo chemií v konvenční kosmetice.

Večer: Odlíčení + čištění + výživa pleti

!!! Odlíčení a čištění pleti jsou 2 kroky. Tím, že pleť zbavíte líčidel neznamená, že je vyčištěná. 

1. Odlíčení

  • Doporučujeme nejprve odlíčit samostatně oči. Na prsty naneseme odličovací olej nebo balzám. Rozpustíme řasenku a oční make-up pomocí jemných krouživých pohybů. Setřeme ručníčkem nebo žínkou namočenou ve velmi teplé vodě.
  • Pak odlíčíme celou pleť (nezapomínejte na oblast krku). Vrátíme se i zpět k očím a odlíčíme i zbývající make-up. Opět důkladně setřeme ručníkem namočeným v teplé vodě.

2. Čištění

  • Celý proces opakujeme. Naneseme olejíček nebo balzám na pleť a pomocí krouživých pohybů a jemné masáže prsty uvolňujeme nečistoty z pleti. Díky masáži dochází k rozproudění podkožní cirkulace a tím i k lehké detoxikaci. Měňte směry masáže, aby se nečistoty uvolnily. Poté opět důkladně setřete ručníčkem namočeným v teplé vodě. Můžete namočit a setřít i několikrát. Během stírání dochází také k jemné exfoliaci. 

Tato metoda je velice důkladná, příjemná až relaxační. Díky teplému ručníku, který přikládáte na pleť se nečistoty uvolňují z větší hloubky pórů. 

Více o této metodě si můžete přečíst v tomto článku 

K odlíčení a čištění pleti doporučujeme:

Evergetikon odličovací a čistící olej s heřmánkemOmorfia Zen Purity čistící balzám

3. Tonizace

Použití tonika je pro správnou péči o pleť velice důležité. Během čištění dochází ke změně ph na pokožce. Tonikum vrací ph zpět na normál a pleť díky tomu může správně fungovat. Tonikum pleť také dočistí, osvěží a hydratuje. Nemělo by obsahovat žádné dráždivé složky. 

K tonizaci a hydrataci doporučujeme:

Evergetikom Tonikum s růžíOmorfia Jasmin Dew

 

4. Výživa pleti na noc

Během noci naše pleť regeneruje a také se čistí. Večer je tedy správný čas na to dodat ji veškeré živiny, které potřebuje a které budou přes noc dělat v pleti svou práci. Oba produkty obsahují složky, díky kterým bude vaše pleť dostatečně vyživená a elasticita pokožky bude posílená. Produkty jsou vhodné pro ty z vás, které mají problematickou pleť a zároveň již řeší vrásky a ubývající pružnost pokožky. 

Pro problematickou a aknózní pleť doporučujeme: 

Evergetikon Krém na problematickou pleťOmorfia Divine Elixír pleťový olej pro smíšenou až mastnou pleť
Evergetikon 24 hod krém pro smíšenou pleťEvergetikon Rose de Mai olejíček pro smíšenou pleť

 

Ráno: čištění + hydratace pleti

Přes noc se plet detoxikovala, čistila a ráno je třeba tyto nečistoty z povrchu pleti odstranit i se zbytky nočního krému. 

Na čištění a dočištění doporučujeme stejné produkty viz. nahoře. 

Důkladně čištění: opakujeme večerní čištění pleti. Čištění stačí provést pouze 1x. Následně pokračujeme s dočištěním a vyrovnáním ph pomocí tonika

Přes den pleť potřebuje hlavně hydrataci. Doporučujeme tedy kombinaci hydratačního séra + krém nebo olejíček na problematickou pleť, který jste použila na večerní péči. V případě mastné pleti bude stačit pouze hydratační sérum nebo velice malé množství olejíčku/krému. Toto si musí každý vybalancovat sám, podle konkrétních potřeb každé pleti.

Doporučujeme tyto produkty:

Sérum můžete použít samostatně nebo přes něj ještě produkty viz. péče na noc

Evergetikon Hydratační sérum s Aloe Vera

 

Lokální ošetření akné: Pupínky ošetřujte lokálně pomocí esenciálního oleje Tea Tree. Na vatovou tyčinku naneste olejíček a místo jím potřete. 

Doporučujeme:

Evergetikon Esenciální olej Tea Tree

Toto jsou základní postupy, jak nastartovat v pleti samoléčení a postupně ji dostat do co nejlepší kondice.  Postupně se pleť zklidní, přestane se tolik mastit a tvořit akné. 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena