Suché a popraskané paty - co vás zachrání?
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA

Suché a popraskané paty - co vás zachrání?

Určitě to znáte, přes zimu je vaše pokožka na chodidlech jemná a vláčná, ale jen vysvitne slunce a vy si nazujete sandále a žabky, neustálý boj se suchou a popraskanou kůží je po roce zpět. Proč se to děje, ač kůži pečlivě mažete a stejně se tvrdé nevzhledné kůže nemůžete zbavit? Chodíte pravidelně na pedikúru, odcházíte nadšeni z hladké a hydratované pokožky, ale druhý den je vše zase při starém? Poradíme vám, jak si s ní poradit a nemuset marně bojovat každý den. Stačí jen vědět jak.


 

Domácí léčba popraskaných pat a suchých chodidel

Pokud upřednostňujete domácí péči před nutností vyhledávat lékařské masti, zkuste například speciální přírodní koupele z toho co dům dá.

 

KOUPEL Z OVESNÉ KAŠE

Pro koupel z ovesné kaše nepotřebujete nic speciálního a pokud by vám snad některá z ingrediencí doma chyběla, pořídíte ji snadno a levně v běžném obchodě s potravinami. Recept je jednoduchý:

Složení:

¾ hrnku ovesných vloček

¼ hrnku jedlé sody

¼ hrnku sušeného mléko v prášku

10 kapek esenciálního oleje z levandule nebo bergamotu, které krásně voní a mají léčebné účinky

Pokyny:

Smíchejte ovesné vločky, jedlou sodu a sušené mléko. Dobře rozmixujte a nakonec přidejte kapky esenciálního oleje a dobře je promíchejte s vytvořenou směsí. Pokus směs nebudete ihned používat, uchovávejte ji v chladu.

Použití:

Do vodní lázně nasypejte pod silným proudem vody ¼ hrnečku připravené směsi a dobře promíchejte v teplé vodě, aby se rozmixované vločky hned neusadili u dna. Vodní lázeň dopřejte vašim nohám po dobu minimálně 20 minut a více.

Hydratace:

Ovesná lázeň vaše popraskané paty a kůži a zklidnila a dodala jim potřebnou hydrataci, ale nyní se musíte postarat o to, aby jste ji v pokožce udrželi. Suchou pokožku neuzdravíte, pokud ji po koupeli nebudete správně ošetřovat. Přichází na řadu zázračný a vzácný arganový olej.

 

Každodenní péče a zázračný arganový olej

Péče o suchou pokožku vyžaduje vaši každodenní pozornost. Ani drhnutí pilníkem na nohy či pravidelná návštěva pedikúry vás suché kůže nezbaví, pokud ji nebudete pravidelně vyživovat vhodnou péčí. Arganový olej vás zachrání!

 


 

PROČ SPÁT V PONOŽKÁCH?

Spaní v ponožkách asi není úplně sexy, ale na druhou stranu máte přes noc jedinečnou příležitost dát vašim nohám a zejména chodidlům šanci nerušeného odpočinku. Kdy jindy jim dopřát klid na hojivou každodenní péči? Zázračný arganový olej dokáže vaše nohy zregenerovat a pokožce dodá tu správnou hloubkovou výživu.

Než půjdete spát, naneste jej na nohy, navlékněte ponožky a jděte v klidu spát. Ráno budete možná překvapeni, co všechno dokáže tento zázrak, jehož účinky odhalili již prastaří Féničané 600 let před naším letopočtem. Můžete si být tedy jistí, že jeho zázračné hojivé účinky jsou léty vyzkoušené v praxi.

 

PROČ MÁME POPRASKANÉ PATY A SUCHOU KŮŽI NA CHODIDLECH?

Jste zvyklí, že vaše pokožka na celém těle je krásně jemná, ale chodidla vás neustále zlobí a odmítají spolupracovat a zajímá vás jaký je důvod? Možná že máte přirozeně suchou kůži. Zbytku těla se pravidelně pečlivě věnujeme a po koupeli mažeme tělovým mlékem nebo olejem, ale chodidla jdou na řadu až jako poslední. Možná je i vynecháme, protože po sobě nechceme zanechávat mastné ťápoty a pak už na ně jednoduše nepřijde řada. Příliš chladné i studené počasí jim dává zabrat, stejně jako váha celého těla.

Někdy však může jít i o problém závažnější a ten je dobré konzultovat s odborníkem. Pokud je vaše pokožka šupinatá, může jít i o ekzém. Oblast chodidel je často kritickým místem. Poškozená chodidla mohou naopak ale také značit výskyt plísně. Pokud chodíte v uzavřených botách a často se vám potí noha, je neustále ve vlhkém prostředí, což výskytu plísní nahrává. POkud máte pochybnosti, neváhejte s návštěvou dermatologa.

(EDO)


Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena