BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Beauty tipy
  4. Sůl nad zlato, nejen v kuchyni
02.11.2018
Beauty tipy

Sůl nad zlato, nejen v kuchyni

Možná jste to již slyšeli a možná je to pro vás naprostá novinka. Avšak sůl lze využít také o oblasti krásy a péči o tělo, nejen v kuchyni na vaření. O soli koluje spousta tvrzení, jako „solit je nezdravé“, „solit se musí“, a další. Ale o soli, jako kosmetickém zlepšováku, se toho zatím mnoho neví. Proto si to pojďme dnes představit a nastínit. Až vás manžel nachytá, jak se plížíte se solničkou do koupelny, alespoň budete mít argumenty pro své jednání…

1. Vizitka žen – krásné ruce

Říká se, že upravené nehty na rukou vypovídají o ženě. Mnoho žen však trpí lámavostí nehtů či různým zbarvením nehtového lůžka. Sůl dokáže nehet nádherně vybělit.

Smíchejte tři lžíce soli spolu s citrónovou šťávou a směs aplikujte na nehtová lůžka. Po 20 sekundách si můžete ruce umýt. Toto je skvělý trik zejména pro kuřačky.

 

2. Jemná pokožka

Sůl můžete využít také jako po domácku vyrobený peeling pro vaše tělo. Dokáže totiž pokožku zjemnit a odstraní starou suchou kůži.

Jelikož sůl působí jako scrub, smíchejte 5 čajových lžiček soli spolu s olivovým olejem, který bude působit jako hydratátor pro pokožku. Směs nanášejte krouživými pohyby a poté dobře umyjte.

3. Unavené končetiny

Pokud trpíte na bolavé unavené nohy, přichystejte si slanou lázeň, která končetiny uvolní a uleví od bolesti. Stačí smíchat 1 šálek soli do horké vody a nožky ponořit cca na 5 minut.

Máte-li suché ruce a vaše pokožka trpí, například kvůli manuální práci, taktéž si přichystejte kúru pro ruce. Smíchejte lžíci medu se třemi lžičkami soli. Směsí si ručky pořádně vydrhněte, promasírujte a poté je umyjte vodou. Směs působí jako jemný relaxační peeling pro ruce.

4. Čištění pleti

Pokud si chcete opravdu pořádně pročistit póry a zároveň trochu protáhnout dýchací cesty, napařujte se solnou lázní. Jak na to?

Jednoduše si do misky či hrnce s horkou vodou rozpusťte 5 velkých lžic soli, nakloňte obličej nad nádobu a zakryjte si hlavu ručníkem tak, aby neunikalo teplo. Vydržte nad lázní, dokud je vám to příjemné. Popřípadě proces opakujte, dokud je voda horká. Pozor, ať se nespálíte.

 

5. Vlasy a sůl

Bylo dokázáno, že sůl dokáže vylepšit kvalitu struktury našich vlasů. Po domácku si tak můžete vyrobit vlasový sprej za pár korun. Do prázdné lahvičky rozprašovače smíchejte horkou vodu (500ml) a 5 lžiček soli. Směs nastříkejte na ručníkem vysušené, právě umyté vlasy. Poté si kštici můžete upravit tak, jak jste zvyklí.

Zajímavost…

 

… Sůl vám pomůže, pokud trpíte zápachem z úst. Rozmíchejte jednu čajovou lžičku soli ve skleničce a směsí si vykloktejte (po dobu 30 sekund). Směs určitě nepolykejte. Opakujte dle potřeby.

… Sůl dokáže zesvětlit odstín vlasů (zejména těch barvených). Určitě se vám stalo, že jste přijeli od moře se světlejšími vlasy. Není to jen sluníčko, co vytahuje barvu z vlasů, ale také slané moře. Pokud si chcete doma zesvětlit o něco váš odstín vlasů a nepoužít peroxid, spolehněte se na obyčejnou sůl.

Sůl nanášejte do vlhkých vlasů a poté je důkladně opláchněte. Takto můžete pokračovat téměř denně, dokud nedosáhnete světlejšího odstínu, který požadujete. Navíc, jak bylo zmíněno, solí posilujete kvalitu struktury vlasů.

 

Solte přiměřeně – jak v kuchyni, tak v koupelně. Sůl může být blahodárná, ale je také velice mocná a všeho moc škodí. A až skončíte, nezapomeňte vrátit solničku k jídelnímu stolu.

-          L.H.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena