Umíte si užívat života? Ovládněte relaxační techniky
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA

Umíte si užívat života? Ovládněte relaxační techniky

Zvládnout zaměstnání, rodinu, vztahy, přátele a vlastní zájmy je často dost stresující. Jeho vlivem rychleji stárneme a trpíme chronickými nemocemi a psychickou nevyrovnaností.  Důsledkem takového trvalého napětí je nejen špatné dýchání, ale pro pleť také špatné zásobování živinami. Vypnout myšlenky je dost nelehký úkol, což může vést k problémům s usínáním a koloběhu nezastavitelné únavy a ještě většího stresu. Jednoduché relaxační techniky, vůně a masáže pomohou vytrhnut se z tohoto stavu  a znovu najít klid a pohodu.

 

Relaxační techniky

Většinu relaxačních technik je snadné se naučit a můžete je pak vesele praktikovat doma nebo třeba i jinde, v podstatě kdekoli, pokud je tato technika vhodná I pár minut relaxace přináší své ovoce a novou energii.


AUTOGENNÍ TRÉNINK

Ti z vás, kteří již někdy absolvovali hodinu jógy jste s touto technikou již pravděpodobně přišli do kontaktu. Je asi nejrozšířenější technikou. Jejím základem je představa, že každá část vašeho těla se stává těžkou a teplou, stav který po častém opakování vaší představy skutečně přijde. Nejlepší je lehnout si do temné a klidné místnosti a postupně si představujte jak máte těžkou pravou nohu, když po nějaké době ucítíte její tíhu, přeneste pozornost na levou nohu, pak pokračujte trupem, rukama, hlavou a pak pokračujte představou tepla jednotlivých částech těla podrobněji. Lze se tak nejen zahřát, ale zbavit se také problémů s usínáním.

Pokročilí dokážou tímto způsobem třeba zklidnit tep i dýchání. Je důležité, aby bylo cvičení ukončeno vědomým napětím. Tato technika nevede pouze k uvolnění svalů, ale působí blahodárně také na obnovu naší psychiky a metabolismu. Při pravidelném provádění napomáhá celkovému uvolnění.

 

KAŽDODENNÍ ODPOČINEK

Vyhnout se každodennímu stresu, alespoň do určité míry, není vždy možné. Je nutné si proto vědomě udělat přestávku, cíleně dát pauzu své mysli i tělu a znovu se nabít energií. Zkuste si najít čas sami pro sebe chvilku denně, jednou týdně, jeden víkend měsíčně. Jednou týdně byste se měli věnovat tomu, co vás zajímá. Zapomeňte na všechny povinnosti, které vás doma čekají, dopřejte si místo toho třeba koupel, návštěvu u přátel, kinu nebo sportu. Stejně jako v týdnu si dopřejte odpočinek i o víkendu. Nemarněte je pouze úklidem. Dopřejte si příjemnou snídani nebo brunch, procházku nebo výlet, bazén či saunu, cokoliv, co vám bude dělat dobře.


 

MASÁŽE

Při tělesném napětí pomáhají masáže uvolňovat bloky a znovu změkčit svaly. Největší účinek mají masáže olejem, svalstvo je mírně hlazeno a pokožka krásně voní. Vyzkoušejte masážní olej s Arnikou a Eukalyptem na bolest svalů od BioAroma. Většinu masážních technik může člověk provádět i sám na sobě nebo si přizvěte vám blízkou osobu, naučte se techniku masáže, která vám nejvíce vyhovuje a můžete si je dopřávat navzájem. Masáží je mnoho různých typů a musíte nejdříve zjistit, jaká je pro vás ta pravá. Třeba thajské tlakové masáže, ač jsou velmi účinné, nejsou pro každého.

 

VŮNĚ

Nebojte se vůní u vás doma. Pomáhají vám vnést do domova zvláštní pocit klidu a pohody. Vyzkoušejte z řady esenciálních olejů, které pak použijete do difuzéru nebo aroma lampy. Teplé vůně jako med, heřmánek a santalové dřevo působí proti stresu a napětí. Naopak povzbuzující účinek má jasmín, citrónová tráva ši bergamot, které zlepšují koncentraci a odstraňují únavu. Levandule vás uvolní a pomůže také při bolestech hlavy. Svěží citrusové vůně jako mandarinka a pomeranč zase přinesou inspiraci a harmonii.


 

SPÁNEK

Nejlepším zůsobem jak si uchovat mladistvý vzhled a být fit a v pohodě je dostatek kvalitního spánku. Organismus se regeneruje a posiluje svůj imunitní systém. Ale ani tady se nemá nic přehánět. Většině dospělých stačí osm hodin spánku denně. Pokud byste proleželi v posteli nadměrné množství hodin, můžete být naopak více unaveni a další noc mít problém s usínáním. Pokud svému tělu nedopřáváte dostatek času na regeneraci, nemůže nahradit opotřebované buňky  a jediným výsledkem je bledý a unavený zevnějšek.

 

(edo)


Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena