BioAroma kosmetika I bioaroma.cz

Únor - Ledviny

Zdraví podle čísnké medicíny

Podle čínské medicíny je zdraví rovnováha mezi dvěma energiemi Jin a Jang (tělo a duše). Pokud dojde k trvalému vychýlení této energie, přichází nemoc. Pokud k tomuto dojde, je třeba zharmonizovat vnitřní prostředí organismu a obnovit rovnováhu energií.

Rok jerozdělen do 5 elementů: DŘEVO, OHEŇ, ZEMĚ, KOV, VODA

Každý element vládne přibližně 2 měsíce. Každému měsíci je přiřazen jeden orgán, který je v daném měsíci citlivější a oslabený, a právě tomuto orgánu bychom měli věnovat zvýšenou pozornost a péči.  Jeden orgán je dutý jangový, druhý plný jinový. Tyto orgány se navzájem ovlivňují. Pokud dojde k rozkolísání jednoho orgánu bude to za čas mít vliv na druhý orgán.

Zimní element VODY reprezentuje v lednu močový měchýř (jang) a v únoru ledviny (jin). V období zimy pracuje naše tělo i matka Země ze zásob. Odpočívá a nabírá síly na přicházející jaro. I my bychom měli v tomto období odpočívat. Zaměřit se na přísun kvalitní stravy plné živin, protože naše tělo jich v tomto období spotřebuje až 3x tolik. Měli bychom se vyhnout potravinám, které reprezentují chlad (exotické ovoce), v tomto období je dobré konzumovanou stravu alespoň mírně tepelně upravovanou. Držet nohy v teple, protože meridián ledvin začíná na chodidle. S ledvinami je úzce spjatá rozmnožovací soustava a naše sexualita. V ledvinách sídlí chlad, obavy z emocí a strach. Nerovnováha v energii ledvin se na emoční úrovni může projevovat strachem z emocí, ze selhání a nedostatkem síly a vůle.

ÚNOR - LEDVINY

Ledviny jsou základním orgánem určující délku života. Od narození nám tato energie klesá, někomu rychleji, někomu pomaleji. Tento orgán filtruje krev – ponechává tělu potřebné bílkoviny a živiny, to nepotřebné odvádí ve formě moči dál a z těla ven. Pokud fungují správně zajišťují nám dostatek vitality. Pokud jsou ledviny oslabené a v nerovnováze poznáme to nejčastěji podle těchto příznaků:

 • tmavé kruhy pod očima
 • otoky v oblasti očí
 • bolesti v dolní části zad
 • časté nepřiměřené močení
 • zvýšená lámavost kostí
 • špatná kvalita vlasů
 • časté zívání a zimomřivost
 • nízká vitalita a sexuální aktivita

Jak posílit ledviny a vrátit jejich energii do rovnováhy

 • Dodržujte pitný režim. Pijte pomalu a pravidelně. Pozor ale na nadbytek vody. Ledviny by tak byly přetížené. Řiďte se vaším vnitřním pocitem, ne tabulkami.
 • Jezte potraviny, které podpoří jejich funkci. Vyhněte se tropickému ovoci, s rozvahou můžete zařadit slanější potraviny, jezte potraviny alespoň mírně tepelně upravené. Skvělé jsou polévky s kořenovou zeleninou. Nikdy nesáhnete vedle, pokud budete konzumovat lokální potraviny, u kterých je přirozené, že se v tomto ročním období vyskytují (dají se uskladnit).
 • Omezte kyselinotvorné potraviny a nápoje. Potíže různého druhu jsou často spjaté s nerovnováhou kyselosti v organizmu. Pokuste se omezit slazené nápoje, kávu, alkohol, bílý cukr, sladkosti, bílou mouku, maso, pšeničné pečivo, vlašské ořechy. Zařaďte koření, které má prohřívací účinky: zázvor, skořice, pepř, kmín. Zařaďte bylinkové čaje. Doporučujeme najít si na internetu tuto stupnici kyselosti v potravinách. Hlavní zásadou je ale jíst pomalu a v klidu.
 • Sportujte a hýbejte se. Choďte na procházky, rozhýbejte energii. Skvělá je jóga, která se zaměřuje přímo na období a orgány.
 • Zkuste aromaterapii.  Rozmarýnový olej rozproudí energii ve vašem těle. Má zahřívací schopnosti a zlepšuje krevní oběh. Můžete ho nakapat do koupele nebo po ní ošetřit celé tělo. Bude působit nejen aromaterapeuticky, ale také zanechá vaši pokožku sametově hebkou, hydratovanou a vláčnou. Do aromalampy nebo do koupele doporučujeme nejen rozmarýn, ale také tymián, cypřiš, cedr. Citrusové esence jako pomeranč, citron, bergamot, mají diuretické účinky. Uvolňují přebytečnou vodu z těla a stimulují lymfatický systém.
 • Dopřejte si čas na odpočinek a péči o sebe. Prohřejte se pomocí teplé koupele nebo sprchy. Podpořit relaxační účinky může aromaterapeutický a masážní olej se zázvorem a bergamotem nebo pečující tělový krém s hřejivou vanilkou.

Doporučené produkty:

Rozmarýnový tělový olejTělový olej se zázvorem Tělový krém s vanilkou
KOUPITKOUPITKOUPIT
Esenciální olej RozmarýnEsenciální olej TymiánEsenciální olej Cypřiš
KOUPITKOUPITKOUPIT
Esenciální olej CitrónEsenciální olej PomerančEsenciální olej Bergamot


KOUPITKOUPITKOUPIT
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena