Uvolňující masáž pro děti
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA

Uvolňující masáž pro děti

Kdy potřebuje vaše dítě masáž?

Je-li vaše dítě unavené, fyzicky i psychicky, je to vždy velká zátěž pro rodiče. Nemoc na pohodě také nepřidá. Masáž poskytne vašemu dítěti nejen uvolnění, ale také dokáže s pomocí éterických olejů účinně odblokovat jeho strachy. Mnoho dětí trpí nočními můrami anebo celkově špatně spí. Pokud dítě nenecháváte vyplakat a nespí v pokoji na druhém konci domu, ale s vámi v ložnici, rádi věnujete svůj čas k tomu, abyste tyto blokády odstranili. U dětí stačí k masáži použít třeba jen mandlový nebo avokádový či kokosový olej, protože mají příjemnou vůni. Máte-li zájem pracovat s dítětem více, a je pro vás důležitá jeho psychika, je dobré vytvořit masážní směs éterického a nosného oleje.

 

Proč je dobré používat éterické oleje u dětí

Chcete-li poskytnout svému dítěti kvalitní relaxaci, můžete použít hned několik naprosto bezpečných éterických olejů. Nejlépe je si vyhradit pro masáž pár minut těsně před usnutím. V tuto dobu můžete použít i citrusy a nemusíte se bát, že budete mít problém s fototoxicitou. Děti milují mandarinku, která je jemná, voňavá a příjemná. Používá se hlavně tehdy, když trpí úzkostnými stavy a nočními můrami. Nemáte-li doma mandarinku, klidně ji nahraďte pomerančem nebo bergamotem, citrón je příjemný spíš dospělým. Citrusy jsou obecně velmi dobré při pocitu stagnace a nervovém přepětí. Skvělými éterickými oleji pro masáž dětí je také růže, ylang-ylang a neroli. Můžete použít i gardénii, ale musíte ji, stejně jako ylang-ylang i růži poměrně dost zředit, protože jsou hodně silné a vysoká koncentrace může vyvolat bolest hlavy. Pro masáž dětí řeďte éterický olej v poměru 100ml základního, 25 kapek esence (citrusy), u květinových a vysoce koncentrovaných esencí (růže, neroli, gardénie) stačí kapek 10 a můžete je doplnit citrusy.

Jakým éterickým olejům se u dětí vyhnout?

Při práci s éterickými oleji musíme dbát na to, abychom nepoužívali takové, které nejsou pro děti vhodné např. kvůli obsahu thujonu, mentolu anebo kafru. Protože mohou ovlivnit centrální nervový systém dítěte anebo působí jako fytoestrogeny, což není u dětí vítáno a může narušit jejich přirozený hormonální vývoj. Některé éterické oleje nejsou vhodné pro děti až do deseti let (tymián, oregano, diktamos, skořice, saturejka, šalvěj, rozmarýn, eukalyptus). Při použití skořice a máty peprné se může vyskytnout alergická reakce. Jste-li těhotná a chcete namasírovat své starší dítě anebo sebe éterickými oleji, je také potřeba, abyste nepoužívala zde jmenované.

 

Bioaorma je odborníkem na kosmetiku a pokud se vám nechce míchat si vlastní masážní směsy, můžete využít produkt, který je pro vaše děti určený a obsahuje jen ty nejkvalitnější ingredience. Je to Dětský masážní olej, jehož základ tvoří mandlový olej doplněný o esenciální olej levanduli a měsíček. Ideální je aplikovat olejíček po koupeli na sklidnění a pro dobrý spánek.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena