BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
04.10.2018
Beauty tipy

Vrásky na čele

Říká se, že každá vráska má svůj příběh. Vrásky na obličeji totiž nevznikají jen vlivem stárnutí kůže, ale také dennodenní mimikou obličeje a vlivem genetiky. Proto je možné, že někdo má vrásky již v útlém věku a jiný zase ne. To samozřejmě záleží také na elasticitě pleti. Vrásky na čele však údajně dokážou mluvit – o nás, o tom kdo jsme, s čím si v životě děláme starosti, a kam směřujeme. Nás však zajímá, jak na tyto vrásky vyzrát.

Co nejčastěji způsobuje vrásky na čele?

Prvním krokem k tomu, abychom neměli vrásčité čelo, je do jisté míry prevence. Nelze se vyvarovat všemu, avšak je dobré vědět, co nejčastěji dává vznik právě vráskám na čele.

1. Geny

V tomto případě zde nic s prevencí nenaděláme. Ale když se podíváte na svou maminku/ svého tatínka, můžete alespoň trochu vidět, co vás nejspíše čeká.

2. Životní styl

Ach ano, večírky do pozdních hodin či dokonce až do rána, málo spánku a vytížený životní styl. To vše, spolu s nezdravým jídlem a konzumací alkoholu může zapříčinit rychlejší vznik vrásek. Negativní vizitku do naší pleti otiskne také kouření a stres.

3. Opalování se

Opalování do určité míry pleti prospívá. Avšak nic se nemá přehánět. Obzvláště pak s přibývajícím věkem nadměrné slunění neprospívá v boji proti vráskám. Je to z toho důvodu, že pleť je čím dál více sušší a ztrácí svou pružnost. K tomu dochází kvůli UV záření, které narušuje kolagenová vlákna v pleti.

Jak se zbavit vrásčitého čela?

Již víme, co dělat či nedělat, jako preventivní opatření proti vrásčitému čelu. Co když jej už ale máme? Kromě injekcí musí existovat přece také přírodní léčba, která alespoň do určité míry zmírní naši prohlubeň na čele, popřípadě rýhu mezi oči.

  1. Pamatujte si, že velkou vrstvou make-upu ničemu nepomůžete. Ucpáváte si tím póry, ale také pleť nadměrně zatěžujete. Tedy tvorbu vrásek jen podporujete. Mnohdy pod tíhou make-upu naopak umí vystoupit ještě více. První radou tedy je malovat se střídmě a pravidelně se odličovat.
  2. Již jsme se bavili o životním stylu, z čehož tedy vyplývá, že čím zdravěji budete žít, tím méně vrásek bude na vašem čele vznikat. Vyhýbejte se nedostatku spánku, nekuřte - pokud je to ve vašich silách, a dbejte na zdravý a pestrý jídelníček, plný zeleniny a ovoce. Jednou z nejdůležitějších věcí v boji proti vráskám pak je dodržování pitného režimu. Tím se ovšem rozumí pít čistou vodou, popřípadě vodu s citrónem.
  3. Pokud jdete na slunce, určitě se mazejte opalovacími krémy s vysokým ochranným faktorem proti UV záření. Krémy na obličej s ochranným faktorem jsou pak na místě celoročně, protože slunce pálí dnes a denně, a to dokonce i v zimě.
  4. Ačkoliv se to může zdát jakkoliv směšné, významnou roli v tvorbě vrásek hraje i poloha, ve které spíme. Pokud spíte na boku či na břiše, je zde větší riziko, že budou vrásky vznikat rychleji. Je to z toho důvodu, že pokožka se dotýká polštáře a různě se krčí. Nejčastěji jde o vrásky kolem obočí a očí. Zkuste usínat na zádech.
  5. Jako prevenci používejte kvalitní kosmetiku. Můžete si nechat doporučit nějaký účinný krém u své kosmetičky. Avšak kosmetika slouží pouze jako prevence. Většina žen si kupuje krémy proti vráskám až ve fázi, kdy jsou vrásky na světě. Klidně začněte okamžitě. Krémy mohou již vytvořené vrásky zmírnit či zabránit tomu, aby se neprohlubovaly, ale zcela je neodstraní.

Věděli jste, že…

Botulotoxin, který se aplikuje do vrásky pár jemnými vpichy, je vlastně jed? Ovšem po mnoha letech jeho užívání je lékařsky potvrzeno, že v malých dávkách tento jed působí jako lék. Jemné jehličky, kterými je látka aplikována téměř nebolí, avšak pro zákrok je možné aplikovat znecitlivující gel na místo vpichu. Celé ošetření zabere jen pár minut. V dnešní době je tato metoda oblíbená už i mezi mladšími ženami, ale také mezi muži. Záleží jen na vás, jestli dáte přednost přírodním zábalům, zdravému životnímu stylu a prevenci, nebo se obrátíte na pokrokovou medicínu.

-          L.H.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena