BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
DOVOLENÁ 😎 Objednávky, které přijdou mezi 31.5. - 7.6. odesílám až 8.6. Děkuji za pochopení.
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Beauty tipy
  4. Zázrak jménem voda
02.10.2018
Beauty tipy

Zázrak jménem voda

Je známo, že voda tvoří obrovské procento, z něhož se skládá naše tělo. Čím jsme starší, tím nižší podíl vody v těle máme. Avšak i přesto, se stále bavíme přibližně o 70% z celkové skladby těla. Proto je nutné, abychom tomuto tématu věnovali dostatečnou pozornost. Bez vody nelze žít. Můžeme ji tedy nazvat životadárným elementem, zázrakem a přítelem pro všechny živé organismy – tedy i pro člověka.

Voda jako základní stavební kámen

Od vody se v našem tělo odvíjí mnohé. Je to takový základní stavební kámen pro nejrůznější procesy, které se v našem těle dějí. Voda je příznivým pomocníkem v mnoha věcech, a jen málokdy může tělu škodit.

Bavíme-li se o blahodárném účinku vody pro tělo, můžeme si vyjmenovat hned několik věcí. Voda má skvělý vliv na naši psychickou i fyzickou kondici. Ať už jste o tom věděli nebo ne, musíte prostě dodržovat pitný režim, pokud se chcete cítit dobře. Nejen, že pitným režimem skvěle nastartujete metabolismus, k čemuž se ještě dostaneme, ale zabráníte také psychické únavě.

Voda je tedy především lékem na migrény, bolesti hlavy, ale také je v podstatě „budíčkem“ pro unavenou mysl. Pokud dostatečně pijete čistou vodu, nepříjemné bolesti hlavy častokrát ustoupí. Jste-li pracovně či nějak psychicky vytížení, pomůže vám opět čistá voda. Je to zdravá forma energy drinku, který probudí vaši mysl a dodá ji novou sílu. Funguje to v podstatě podobně, jako když ve vydýchané místnosti otevřete okno. Cítíte ten závan čerstvého vzduchu? Cítíte proud energie, a jak jste se najednou jako kdyby probudili? Tak to samé dokáže s naší myslí voda.

Připijme si na zdraví

Pohár čisté vody je tedy tou nejzdravější formou tekutiny, jakou do svého těla můžete dostat. Čistá neslazená voda napomáhá ku zdraví, a jak již víme, zbavuje nás palčivé bolesti hlavy a dodává nám energii. Mimo to však působí také na veškeré vnitřní orgány. Voda totiž hraje důležitou roli v regeneraci a při tvorbě nových buněk. Chcete-li tedy nové a zdravé buňky, pijte hodně vody. Důkazem vám může být vaše pleť a pokožka. Tu tvoří také buňky, jako vše ostatní na našem těle. Pokud máte špatnou pleť a trpíte hodně na akné, znamená to jediné – vůbec nepijete. A do pitného režimu teď nepočítáme slazené nápoje a minerálky, ani kávu. Bavíme se neustále o čisté vodě z kohoutku.

Věděli jste, že pokud pijete malé množství čisté vody, neznamená to, že je vaše tělo vyschlé jako studna, nýbrž že začne spořit a dělat si zásoby vody? Proto máte špatnou pleť. Jen si představte, co by se stalo, kdybyste nechali starou vodu zavřenou v pračce, kdyby po vyprání neodtekla. Taková voda začne zatuchat a hnít, nepříjemně zapáchá a rozhodně v ní již nehodláte prát. Přesně toto se bohužel děje v našem těle ve chvíli, kdy si tělo začne dělat vodní zásoby.

To, že zadržujete vodu, poznáte i jednoduše tak, že se cítíte být nafouklejšími, a kromě špatné pleti pak ještě můžete vypozorovat, že barva moči je naprosto žlutého odstínu. Ten, kdo hodně pije, a dodržuje pitný režim, chodí neustále „na malou“ a díky tomu se jeho tělo čistí. Jeho moč pak je téměř průhledná, bez zápachu.

Vyvrácení mýtu

Není tedy pravdou, že čím méně pijeme, tím méně budeme zavodnění. Starou vodu z těla vyženete ven jedině dostatečným přísunem vody nové. Proč? Protože díky pitnému režimu chodíte často čůrat a stará voda, se spolu se škodlivými látkami (toxiny), vyplavuje z těla ven pomocí moči. Nezadržujete tedy vodu. Tělo si zvykne na to, že má pravidelný příjem tekutin a přestane škudlit na horší časy. „Chcete-li se tedy zbavit staré vody z pračky, pusťte prostě nový režim, který do pračky napustí novou vodu a vyžene tu starou a nepotřebnou ven.“

Pitný režim pro krásu

Pitný režim tedy nepůsobí blahodárně jen na naše zdraví, ale také na zevnějšek a krásu. Ze začátku, když začnete dodržovat pitný režim, může se vaše pleť ještě více zhoršit. To je však jen známka toho, že tělo se dalo do procesu čištění a vy jste na dobré cestě. Tento stav pleti samozřejmě pomine a vaše pokožka se začne dostatečně hydratovat zevnitř, tedy i sama se léčit a hojit.

Kromě pleti se pak můžeme bavit také o krásné postavě. Pravidelný pitný režim je totiž nejlepší způsob, jak nastartovat metabolismus těla. Každý výživový poradce vám potvrdí, že bez vody se hubne velice špatně. Můžete si to sami vyzkoušet. V první řadě, když začnete hubnout, jde z těla ven voda (například první 3kg z úbytku váhy). Pokud však nebudete dostatečně pít, hubnutí se bude čím dál více zpomalovat. Voda je prostě tokem nejen pro řeky, ale také pro tělo. Chcete-li, aby nadbytečná kila šla dolů příjemným tempem, bez vody to nepůjde. Samozřejmě je potřeba dodržovat jídelníček a pravidelně cvičit. Avšak dostatečným přísunem tekutin to celé jen podpoříte.

 

Na co si dát pozor, aneb pít a neutopit se

Pravidelný pitný režim představuje 2-3 litry tekutin denně pro dospělého jedince. U žen to zpravidla bývá okolo 2 – 2,5 litrů denně, u mužů až 3,5 litru denně. Pitný režim se odvíjí také od vaší výšky a váhy. Dle těchto měřítek si naše tělo říká o větší či menší příjem tekutin.

Pokud však s pitným režimem teprve začínáte, dejte si pozor na to, abyste to hned z kraje nepřeháněli. Nic se totiž nemá přehánět. A pokud jste zvyklí vypít denně například jen 1 – 1,5 l vody, pak nemůžete ze dne na den pít 3,5 litru tekutin. Ne, že by to nebylo fyzicky možné, ale je to opravdový zásah pro vaše ledviny. Toto je přesně ten případ, kdy může být voda škodlivá a můžete si tak ublížit a zbytečně zatěžovat ledviny. Začněte postupně zvyšovat přísun tekutin, až se dopracujete k vytyčenému cíli.

Pro podporu pitného režimu se pak často doporučují také neslazené čaje, které často ještě více podpoří detoxikaci (očistu) těla. Tedy opět můžete pozorovat menší úbytek váhy, často spíše úbytek centimetrů, pokud si změříte míry vašeho těla hned na začátku detoxikace, a také zhoršení a následné zlepšení pleti. U čajů si ale musíme dávat pozor na to, kdy je pijeme. Zelené čaje, stejně tak černý, působí na naši energii. V poslední době je pro tyto účely hubnutí a očisty velice oblíbený Matcha tea. Avšak na rozdíl od kávy a kofeinu, se látky obsažené v zelené čaji uvolňují postupně. Káva působí na naši energii maximálně hodinu, zatímco čaj klidně i šest hodin. Můžete tedy svou očistu podpořit čaji, ale uvědomte si, že opět základ toho čaje tvoří voda. Jeho aktivní látky jsou tělu prospěšné, ale pitný režim udává čistá pramenitá voda a nic jiného.

Jako výhodu můžeme však shledat to, že čaj zanechává v ústech patrný pocit žízně a dopomáhá nám tedy k tomu, abychom hodně pili. Pokud čajům neholdujete, musíte si to nastavit v mysli tak, abyste pili i v době, kdy třeba nemáte pocit žízně. Žízeň totiž neznamená čas se napít. Znamená to, že už je příliš pozdě a proto si tělo žádá o vodu, protože už je vyprahlé a tak vyslalo do mozku signál o pocitu žízně. Předcházejte tomu a napijte se pokaždé, když vás to napadne, nebo uvidíte láhev s vodou. Tu pro jistotu mějte neustále při sobě v tašce, postavenou na pracovní stole, nebo si o vodu požádejte při každé možné příležitosti.

 

Nakonec shledáte, že nastolení si správného pitného režimu je obrovským benefitem pro vaše tělo. Je to možná naší přirozeností pít, stejně jako květiny potřebují zalévat. Ale ruku na srdce, i na ty květiny občas zapomínáme, stejně jako na sebe samotné a naše tělo. Nezažívejte pocity žízně, prostě pijte, jak jen to jde. Nejen, že se vaše pleť rozzáří, metabolismus se nastartuje a ustoupí bolesti hlavy a migrény, ale vy se budete celkově cítit lépe a plní energie. To, co tělu dáš, to ti vrátí. Ne nadarmo se při přípitku říká „Na zdraví!“.

 

Věděli jste, že …

Masaru Emoto, japonský vědec, prováděl pokusy na vodě při svém výzkumu, co působí na molekulární strukturu vody. Pokusil se změnit její tvar (viditelný jen pod mikroskopem) pomocí síly myšlení. V normálním stavu měla voda určitý molekulární obraz. Masaru nalepil na zkumavky se vzorky čisté vody nápisy, jako je „láska, děkuji, vděčnost“, ale také nápisy negativní. Zajímavým faktem bylo, že když pak dal vzorky pod mikroskop, lahvičky s pozitivními myšlenkami začali vytvářet krásné obrazce, připomínající mozaiku či strukturu krajky. Jednomu ze vzorků dokonce požehnal zenový mnich.

Důvodem, proč voda dokázala měnit svou formu v krásné obrazce za pomoci síly myšlení je podle Emota fakt, že voda je nejcitlivějším elementem ze čtyř přírodních elementů, které známe (voda, země, oheň, vzduchů. Voda tedy dokáže reagovat na sílu, chcete-li frekvenci myšlenek. Ačkoliv je to pouhému lidskému oku nedopřáno vidět, mikroskop tento výzkum potvrdil. A teď si představte, co dokážeme se svým tělem, pomocí myšlenek, pokud jej z 70% tvoří voda? …

Tento pokus je krásně vyobrazen ve filmu Co my jen víme („What The Bleep Do We Know!?“, USA 2004).

-          Lucie Holásková

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena