Zdravý život znamená dlouhověkost i mládí
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA
17.02.2019
Beauty tipy

Zdravý život znamená dlouhověkost i mládí

Určitě jste slyšeli o bájných místech, kde se lidé zázračně dožívají vysokého věku a překonávají přirozeně i ty nejstrašnější nemoci. Není výjimkou, že se zde lidé dožívají sta a více let. Jak docílít ale věčného mládí, pokud nemáme to štěstí a neobýváme jedno z těchto pěti zázračných míst na naší planetě? Jak si udržet krásné pružné tělo a pleť i v pozdějším věku?

 

Žijte zdravě

Není nutné, abyste kráse podřídili celý svůj život, ale pojďme s se známit spíše se způsobem života, která nám prokazatelně škodí a mládí a svěžest ubírá. Jaké jsou nejčastější faktory působící negativně?

 

STRES

Na prvním místě stojí nejničivější faktor, který bychom rozhodně neměli podceňovat a tím je stres. Dlouhodobý stres je opravdu nutné brát velice vážně. Stálé napětí způsobuje křečovité stažení obličejových svalů.Tlak, který působí na pružná vlákna tkáně, stoupá a klade přílišné nároky na jejich schopnost roztahovat se. Kromě toho stresový hormon adrenalin zužuje krevní cévy, což se prijeví zejména na jemných žilkách na povrchu kůže. Pokud taková zátěž trvá déle, může dojít k ucpání cest, kterými proudí výživové látky jako je kyslík. Kortison je druhý stresový hormon a protihráč adrenalinu, ten zase ochromuje dělení buněk a tvorbu kolagenových vláken. Pokud se nedokážete vyhnout každodennímu stresu v práci či jinde, je dobré si osvojit relaxační techniky na jeho uvolnění na konci dne.

 


 

ZDRAVÁ VÝŽIVA A DOSTATEČNÝ SPÁNEK

Zdravá výživa, dostatečný spánek a pravidelné cvičení výrazně zpomalují projevy stárnutí. Vrásky, které už máme se sice jídlem, cvičením a spánkem odstranit nedají, ale jinak jdou tyto znaky stárnutí správným životním stylem oddálit a udržet si tak celkově mladistvý vzhled.

TIP: Pro krásně napjatou a maldistvou plěť vyzkoušejte speciální roll on proti vráskám s arganovým olejem a dalšími přísadami.


ALKOHOL A KOUŘENÍ JE ZLO

Na obzvláště časných vráskách má zásluhu především kouření. Podle výzkumů pleť kuřáků stárne minimálně čtyřikrát rychleji než pleť lidí, kteří na nikotinu závislí nejsou. Můžou za to volné radikály, s každým vdechnutím kouře se uvolní množství těchto agresivních částic. Napadají stěny buněk, obsahujících tuk, a mění genetickou informaci buněčných jader, takže kvalita nově vytvořených kožních buněk upadá. Nikotin navíc zužuje krevní cévy. Špatně prokrvená pleť kuřáků a kuřaček proto nejen vypadá matně a unaveně a přesně taková je. Kůže nedostává dostatečnou výživu a nemá tak příležitost na regeneraci. Tělo velkou část dodaných látek, jako jsou vitamíny, spotřebovává na boj s volnými radikály. Kuřákům nejvíce schází vitamín C, který je nezbytný pro tvorbu kolagenu. Kdo má s tímto zlozvykem problém, měl by přinejmenším dodávat svému tělu dostatek vitamínů A, E a C a provitamín betakaroten.

O alkoholu jsme psali v našem článku nedávno, podívejte se na nej doprodobna ZDE, možná budete překvapeni co vše může napáchat. Alkohol vysušuje tkáň a odnímá jí minerální látky. Také rozšiřuje cévy a drobné žilky v obličeji, které začnou být po čase viditelné. V neposlední řadě zatěžuje játra a to se také projeví i na pleti.

Káva a čaj sice neškodí přímo vaší pleti, ale ve velkém množství zatěžují játra. Tato zátěž stejně jako u alkoholu ovlivňuje látkovou výměnu a tím zásobovaní energií a samovolné čištění kůže.POZOR NA DIETY A KOLÍSÁNÍ VÁHY

Mnoho z nás zná ten problém, konečně se vám podařilo shodit vaše, podle vás, přebytečná kila, ale v obličeji vám přibyly další vrásky. Důvod je, že podkožní tuková tkáň, která dosud vyrovnávala slábnoucí pevnost kožní tkáně, se při hubnutí rozplynula. Zejména pokud máte drobný a úzký obličej tak se může tato změna výrazněji projevit. Tukové polštářky se tak jako tak postupem let vytrácejí i bez diety. Vůbec nejvíce pleti škodí neustálé shazování a zase přibírání. Tím se unavují pružná vlákna a kůže předčasně ochabuje.

(edo)
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena