BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA
24.01.2019
Beauty tipy

Zimní péče o vlasy 1. díl – Revitalizace

Naše vlasy jsou neustále vystavovány přírodním vlivům, tedy počasí. V létě jsou namáhány chlórovanou vodou z bazénů, slunečními paprsky a slanou vodou u moře. Ale také v zimě to nemají jednoduché. Je tedy potřeba vědět, jak je správně regenerovat.

 

Zimní nástrahy

Ačkoliv se může zdát, že v zimě naší hřívě nic moc nehrozí, oproti létu, jde jen o klam. Slunce totiž září i v zimě a naše vlasy jsou tak neustále vystavovány slunečním paprskům. Zejména pokud jezdíte na hory, vystavujete své háro přímo tomu nejostřejšímu sluníčku.

Dalším nepohodlným trendem pro naše vlasy je nošení zimních čepic. Ty tu a tam vystřídá nějaká ta přilba na horách. Vlivem nošení pokrývky hlavy naše vlasy elektrizují, jsou zplihlé a mnohem rychleji se nám mastí.

Další ze zimních nešvarů je sníh, déšť a mrazy – tedy vlivy počasí, kterému v tomto ročním období vládne Děd Mrazík. Ani z toho naše vlasy nenabírají objem nadšením a spíše uvadají, konečky se zimou roztřepují a ze samotného mrazu začnou někteří z nás trpět suchou pokožkou hlavy – lupami.

Zima, aneb správný čas na revitalizaci

Zima je skvělým časem, kdy se můžeme zaměřit na péči o své tělo a psychiku. V létě totiž neustále někam cestujeme a trochu to zanedbáváme. Navíc v zimě vám taková kůra na vlasy a pleťová maska udělají dobře také na psychice.

Pokud toužíte po tom, aby vaše vlasy měly oslnivý lesk také v zimě a trošičku se opět zregenerovali, sáhněte po obnovující masce na vlasy s rozmarýnem, šalvějí, avokádovým olejem a vavřínový olejem.

 

Regenerační účinky obnovující masky

Rozmarýn

Rozmarýn je velice důležitou složkou této regenerační masky, jelikož zastává hned několik užitečných funkcí. Dokáže stimulovat vlasové folikuly a zmírnit vypadávání vlasů. Taktéž zabraňuje šedivění vlasů a tvorbě lupů. Naší hřívě dodává lesk a zdravý vzhled.

Šalvěj

Šalvěj eliminuje lupy. Dříve se odvarem z ní polévaly vlasy také pro jejich ztmavení a zabránění šedivění.

 

Avokádový olej

Avokádový olej je vitamínovou bombou (A,D,E, a další), která zcela vyživí a hydratuje pokožku vlasy. Taktéž v něm naleznete významné minerály, jako je hořčík, fosfor, draslík, zinek, mangan a další. Užívá se pro zdravý a rychlejší růst nových vlasů a zdravější vzhled a pevnější strukturu vlasů stávajících.

 

Vavřínový olej

Vavřínový olej se přidává do šampónů a dalších přípravků na vlasy, protože skvěle působí proti tvorbě lupů a svědivé pokožce hlavy. Má schopnost vyživovat pokožku a regenerovat strukturu vlasu.

Lucie Holásková

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena