Trpíte akné v dospělosti? Příčin může být několik
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Akné
  4. Trpíte akné v dospělosti? Příčin může být několik
25.07.2018
Akné

Trpíte akné v dospělosti? Příčin může být několik

Akné kvůli hormonům aneb příliš mnoho androgenů

U velké části dospělých jde o vyšší citlivost na hladinu mužských hormonů, tedy nerovnováhu mezi mužskými a ženskými hormony. V těle se zvyšuje hladina mužských hormonů androgenů, které mimo jiné zodpovídají i za látkovou výměnu v různých vrstvách kůže. Dojde-li k přebytku androgenů, kůže následně vyrábí větší množství mazu a tím se ucpávají její póry. V kůži kvůli tomu vznikají černé tečky, takzvané komedony. Jakmile se přemnoží bakterie, postižené místo s komedonem se zanítí. Vytváří se pupínky s bílou čepičkou, nebo také bolestivé vřídky.


Na vině je menstruace a stres

Jednorázový výsev akné může u žen způsobit například menstruační cyklus a s ním spojené výkyvy hormonální hladiny. Ze stejných důvodů se akné u dospělých žen vyskytuje ve zvýšené míře také v těhotenství a v průběhu menopauzy. Na vině výsevu akné ale může být i stres, a to jako u žen, tak i u mužů. Ve stresových situacích totiž také kolísá hladina hormonů a dochází k nadměrné produkci kožního mazu.


Správná výživa je důležitá

Strava a pitný režim mají vliv na naše zdraví, psychiku a logicky i na stav naší pokožky. Základem stravy by mělo být co nejvíce čerstvé zeleniny a ovoce, doplněné o zdravé tuky (ryby, ořechy, rostlinné oleje), luštěniny a obiloviny. Vyhnout bychom se při problémech s pletí měli cukru, smaženým jídlům, alkoholu i cigaretám. Dostatečný pitný režim nám pak zajistí potřebnou hydrataci pleti. Když mluvíme o pití, myslíme nejlépe čistou vodu, případně neslazené bylinné čaje a ovocné a zeleninové šťávy.Používáte špatnou kosmetiku proti akné

Jak o pokožku postiženou akné v dospělosti pečovat? Pokud trpíte akné, měli byste se při mytí vyhýbat prostředkům na čištění pleti obsahujícím chemické látky, které dráždí a přesušují pleť a tím stimulují mazové žlázy k větší produkci mazu, který má za úkol pleť před přesoušením ochránit. Dostáváte se tak do začarovaného kruhu, kdy pleť mytím přesušujete a ta se brání tvorbou většího a většího množství kožního mazu.

Určitě se tedy vyhněte mycím gelům a emulzím obsahující SLS (Sodium Laureth/Lauryl Sulfate). V pleťové kosmetice se vyhněte krémům, které obsahují parabeny a ropu (paraffinum liquidum), které budou pravděpodobně stav vašeho akné zhoršovat, protože způsobují ucpání pórů a podráždění pleti. Spíše se poohlédněte po krémech s obsahem čistých esenciálních olejů jako je např. tea tree oil, diktamos, šalvěj nebo bergamot, které mají antiseptické a antibakteriální účinky.

O tom, jak by měla péče o pleť vypadat si přečtěte v dalším článku Seriálu o akné.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena