Vše co potřebujete vědět o hormonálním akné
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA
29.08.2018
Akné

Vše co potřebujete vědět o hormonálním akné

Není akné jako akné. Hormonální akné není pouze to, které se vám objeví na obličeji v období menstruace. Může být způsobeno jakoukoliv změnou hladiny hormonů během období dospívání či v dospělosti, celkovou citlivostí na hormonální změny, ale může být také signálem hlubšího problému jako je u žen syndrom polycystických vaječníků.

Hormonální akné může mít různé projevy od jemných pupínků v období menstruace či stresu až po velice silné až chronické projevy. Jedno je ale jisté, není to nic příjemného a vždy se jej chceme co nejdříve zbavit.

Proč hormonální akné vzniká?

MENSTRUACE

Není překvapením, že období menstruace se kryje s projevy zhoršené pleti. Během ovulace si mnoho z nás užívá krátkého období jemné a zdravé pleti bez pupínků a zářící pokožky. Díky estrogenu, který pomáhá progesteronu udržovat testosteron - mužský hormon na nízkých hodnotách. Jakmile ale ovulace skončí, tyto dva zmiňované hormony se dají na ústup a testosteron je převálcuje. Ten způsobuje, že vaše kůže začne vylučovat kožní maz, ten se smísí s odumřelými kožními buňkami a způsobí zánět a ucpe póry. A hormonální akné všeho druhu je na světě.
Pokud pozorujete, že během tohoto období se vám opravdu výrazně zhorší pleť. Naplánujte si každý měsíc důkladnější péči, zejména co se týče jejího čištění, právě v tuto dobu.

TIP: Vyzkoušejte Odličovací olej s heřmánkem a diktamem a čistící Pleťové tonikum s diktamem a výtažky z růží

STRES

Ano, je to tak, stres může také způsobit akné. Stres způsobuje vylučování kortizolu, jehož následkem vzniká zánět v těle. Tento zánět může vést k poruše přirozených funkcí kůže a vzniku hormonálního akné.

CUKR

Jak je to s cukrem? Cukr, která sníte v čerstvém ovoci a zelenině, jsou pro vás velice zdravé, stejně jako pro vaši pleť. Ale o cukrech v průmyslově zpracovaných potravinách to už bohužel neplatí. Potraviny s vysokou glykemickou hodnotou mají za následek zvýšení inzulínu a ten podporuje celkový zánět organismu, ten může vyústí v nadměrné projevy hormonálního akné. Pokud na sobě pozorujete, že je vaše pleť náchylná na konzumaci sladkého, měli byste si naordinovat jídelníček, ve kterém jejich konzumaci snížíte nebo je zcela vynecháte.

MLÉČNÉ VÝROBKY

Stejně jako zpracované cukry, jsou na tom podobně i mléčné produkty. Pro některé lidi platí, že pokud mléčné výrobky zcela vyřadí, zmizí i jejich akné. Pokud jste k tomu náchylní, zkuste nahradit mléko rostlinnými náhražkami a uvidíte, zdali vám to pomůže.


Jak léčit hormonální akné?

DIETA

Správná dieta sice není zázračným lékem na akné, ale pro některé lidi, může být velikou změnou k lepšímu. Obzvláště pokud si nepotrpíte na příliš vyváženou stravu, tak se možná ten malý zázrak může stát.
Zkuste začít u toho, že zredukujete množství potravin s vysokým glykemickým indexem (zejména v období blížící se menstruace), může vám to pomoc zabránit vzniku nového akné. Jezte více probiotických potravin, zeleniny, ovoce, oříšků  a semínek.
Ke snížení hladiny testosteronu vám pomůže také pití mátového čaje a tím pádem i snížení výskytu akné.

ÚČINNÝ PEELING

Pravidelný peeling odstraní odumřelé buňky a pomůže jejich regeneraci. Čím méně ,,nečistot” na obličeji, tím větší šance  na krásně svěží pleť bez pupínků.

TIP: Vyzkoušejte Peeling s levandulovými zrníčky, olejem z hroznových jader a esenciálním olejem

PLEŤOVÉ MASKY

Nepodceňujte sílu dobré pleťové masky, obzvláště pokud bojujete s hormonálním akné. Jílové, čistě přírodní masky mají delší a hlubší čistící účinek než každodenní čištění pleti. V nejhorším období, si ji dopřávejte klidně i několikrát týdně.

ADAPTOGENY

Co to jsou adaptogeny? Rostliny či jejich extrakty, které používá bylinná přírodní medicína a dokážou vašemu tělu dodat potřebnou rovnováhu a neměnné vnitřní prostředí. Tím pádem ani hormonální výkyvy by neměly mít šanci se tak negativně projevovat na kvalitě vaší pleti. Sice nejsou lékem přímo na akné, ale mohou mu účinně předcházet.

 

(edo)

 

 

 


Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena